8. Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni

Katılım Sağlayacak Mısınız?

• Kullanılan toplam oy
    2
I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın. Meral Akşener Adana'ya geliyorlar açılış için. Katılım sağlayacakları şimdiden görelim bakalım.
Bir anket yapıyorum. Kimler katılacak görelim.

IMG-20221103-WA0031.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Muhalif biriyim. CHP iktidar olsun muhalifim, iyiparti iktidar olsun muhalifim, AKP iktidar olsun muhalifim. Hiçbir partinin etkinliğine katılmam. İyi gördüğüme oyumu veririm, kötü bulduğumu eleştiririm.
Katılıyorum çünkü muhalefet etmek, daha iyisi olsun adına mücadele etmek demekltir.
''Taş koyalım da gelişilmesin'' muhalefeti değil, ''gelişelim de vatandaşımız daha iyisine kavuşsun'' muhalefeti bizimkisi.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Bu ülkeye kazandırdıkları eserleriyle hizmet edenler var olsun sağ olsun ahirete ğöç edenlere Allah rahmet eylesin. Vatandaşın katılımı iyilikle yad etmesi zaten o eserden yararlanmasıyla ebedi devam eder. Yapanların açılış töreniyle siyasi şovlarını yapmaları da normal.

Anlamadığım (kabullenemediğim) açılışta konser ikram masrafları geçtim çevre illerden adam toplama yarışı kabul edilebilecek durum mudur. Sanki ortalık aylak dolu.

Bu tip mitinglerde adam toplama kısmının en başarılısı konser, döner ve ikramlarıyla Cem Uzan dı. Seçimler yaklaşsın gidenlerin ceplerine harçlıklar da konmaya başlar...

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,326
39
Bu ülkeye kazandırdıkları eserleriyle hizmet edenler var olsun sağ olsun ahirete ğöç edenlere Allah rahmet eylesin. Vatandaşın katılımı iyilikle yad etmesi zaten o eserden yararlanmasıyla ebedi devam eder. Yapanların açılış töreniyle siyasi şovlarını yapmaları da normal.

Anlamadığım (kabullenemediğim) açılışta konser ikram masrafları geçtim çevre illerden adam toplama yarışı kabul edilebilecek durum mudur. Sanki ortalık aylak dolu.

Bu tip mitinglerde adam toplama kısmının en başarılısı konser, döner ve ikramlarıyla Cem Uzan dı. Seçimler yaklaşsın gidenlerin ceplerine harçlıklar da konmaya başlar...
2002 yılında Bursa, Gökdere Meydanındaki Cem Uzan mitingine gitmiştim. Konser evet ama ikram falan yoktu.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
2002 yılında Bursa, Gökdere Meydanındaki Cem Uzan mitingine gitmiştim. Konser evet ama ikram falan yoktu.
Basına kadar düşmüş bir olay 5 yıl sonrasın da bile gündemdeydi.

Yaptığı tek şey sonuçta muhalif oyları bölmek olmuştu. Gelsin yine yapacağı odur, muhalefetin dilindeki projeleri abartarak tecrübesi olmayanlara inandırmaya yanına çekmeye çalışacaktır.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,326
39
Basına kadar düşmüş bir olay 5 yıl sonrasın da bile gündemdeydi.

Yaptığı tek şey sonuçta muhalif oyları bölmek olmuştu. Gelsin yine yapacağı odur, muhalefetin dilindeki projeleri abartarak tecrübesi olmayanlara inandırmaya yanına çekmeye çalışacaktır.
Yeni Şafak'a ait herhangi bir haber benim için bir önem taşımıyor, gözümdeki güvenilirlik oranı %0. O nedenle referans kabul edemeyeceğim. Dediğim gibi, Bursa mitingine ben şahsen katıldım ve konser dışında hiçbir ikram olmadı.

Siyasi görüşlerimiz farklı olduğu için çok fazla yorum yapmayacağım. Fakat 2002'de Cem Uzan gelseydi, en kötü halimiz bile bundan daha kötü olmazdı.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Yeni Şafak'a ait herhangi bir haber benim için bir önem taşımıyor, gözümdeki güvenilirlik oranı %0. O nedenle referans kabul edemeyeceğim. Dediğim gibi, Bursa mitingine ben şahsen katıldım ve konser dışında hiçbir ikram olmadı.

Siyasi görüşlerimiz farklı olduğu için çok fazla yorum yapmayacağım. Fakat 2002'de Cem Uzan gelseydi, en kötü halimiz bile bundan daha kötü olmazdı.
Haklısın 5 yıl kısa süre o gazete sağ kesimden ön yargılı kişi kapağını açmayabilir. Ben yaşadığım için yaşım gereği biliyorum. Ama Cumhuriyet gazetesi o gün de bu gün de yolu değişmeyen gazetedir. Gel gör ki yedi yıl sonra bile o da benzer şeyler söylüyor. Baştan sona okumanı tavsiye ederim.

"1992 yılında Hasan Celal Güzel’in kurduğu Yeniden Doğuş Partisi, Cem Uzan’ın operasyonuyla ele geçirildi ve genel kongrede partinin amblemi ve adı değiştirilerek Genç Parti’ye dönüştürüldü. Hasan Celal Güzel, eski partililerini “partiyi para ve hediyeler karşılığında Genç Parti’ye satmak” ile suçladı. Genç Parti 12 Ağustos 2002’den itibaren seçim mitinglerini başlattı. Ünlü sanatçıların konser verdiği dönerli pilavlı ikramların yapıldığı mitinglerde kürsüye çıkan Cem Uzan’ın vaadleri espri konusu oluyordu."

Analiz haberin linki

Ön yargı hep bir tarafların eksik kalmasını sağlar bütün olmayı engeller. Neden cevap veriyorsun dersen bütün olan her şeye değer verdiğimdendir.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt