75U9400 Reset Sorunu

C Çevrimdışı

coolad

Yeni Üye
8 Haz 2020
8
36
Arkadaşlar merhaba 75U9400 cihazı aldığımdan beridir cihazda reset atma sorunu var, ve 3 kez servisi çağırdım. Her seferinde yazılım problemi olduğu söyleniyor. Bu sorun forumdan araştırmama göre MB130 anakartın kronik sorunu olduğunu gördüm. Benim sorum gerçekten yazılımsal bir problem mi? yoksa cihazda başka bir problem olabilir mi? Bu arada bugün gelen servisin çözümü fabrikadan bu cihaz için yeni yazılım talep edeceklerini söylediler.

75U9400.jpg

C Çevrimdışı

coolad

Yeni Üye
8 Haz 2020
8
36
Tv ilk açtığımda 30-40 saniye sonra tekrar açılıp kapanıyor

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
En güncel sürümdesiniz. Kapanıp acilmanin nedeni bulunmalı.
Nerede kronik olduğunu gördünüz link paylaşabilir misiniz?
Örnek bı kaç kanal yanlış epg veriyor TV restleniyor du. O kanallar kaynaklı mi ?

Wifi modülü mü sorunlu?
Modem mi?
Priz mi?
Voltaj mi?

Servis atölyeye alıp test etmiş mi ?
Başka bir pirizde kullandınız mı ?
Modem yerine bir kaç gün tlefon wifisinde deneyin?
Gerekirse bu kaç gün wifi kapalı kullanın?
Gerekirse hbbtv yi kapatıp bı kaç gün test edin?

Yazdıklarıma istinaden testler yapıp yine sonuçları paylaşırsanız yardımcı olalım.
İlk 30 sn kadar sürede reset problemi pek görmüyoruz. Genelde TV zorlanınca , smartta vs görüyoruz.

C Çevrimdışı

coolad

Yeni Üye
8 Haz 2020
8
36
En güncel sürümdesiniz. Kapanıp acilmanin nedeni bulunmalı.
Nerede kronik olduğunu gördünüz link paylaşabilir misiniz? Forumda okumuştum yanlış hatırlıyor olabilirim.
Örnek bı kaç kanal yanlış epg veriyor TV restleniyor du. O kanallar kaynaklı mi ? Kanal kaynaklı olduğunu düşünmüyorum farklı kanallarda da başıma geldi

Wifi modülü mü sorunlu? wifi kullanmıyorum direk kablo ile bağlantılı
Modem mi?
Priz mi? Prizi hiç denemedim
Voltaj mi? Voltaj kısmını hiç denemedim

Servis atölyeye alıp test etmiş mi ? henüz atölyeye teste gitmedi
Başka bir pirizde kullandınız mı ? Başka pirizde denemedim bunu deneyeceğim
Modem yerine bir kaç gün tlefon wifisinde deneyin? Wifi kapalı kullanmıyorum
Gerekirse bu kaç gün wifi kapalı kullanın? Wifi kapalı kullanmıyorum
Gerekirse hbbtv yi kapatıp bı kaç gün test edin? Smart ve İp tv özelliğini kullanmıyorum. Nvidia Shiled kullanıyorum

Yazdıklarıma istinaden testler yapıp yine sonuçları paylaşırsanız yardımcı olalım.
İlk 30 sn kadar sürede reset problemi pek görmüyoruz. Genelde TV zorlanınca , smartta vs görüyoruz.

yorumlarınıza göre iletmiş olduğunuz olabilecek problemler benim cihazımda yer almıyor gibi sadece piriz ve voltaj hariç olarak düşünüyorum. Aklıma müşteri hizmetleri ile görüşüp cihazın değişimini yada atölyeye götürüp test etmelerini mi istesem bilemedim?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
yorumlarınıza göre iletmiş olduğunuz olabilecek problemler benim cihazımda yer almıyor gibi sadece piriz ve voltaj hariç olarak düşünüyorum. Aklıma müşteri hizmetleri ile görüşüp cihazın değişimini yada atölyeye götürüp test etmelerini mi istesem bilemedim?
Bu o kanalda yapacak anlamı taşımıyor(başıma geldi). Kanal d de vardı bı ara bu sorun ben kanal degistirince KanalD üzerinden geçerken hop hayırlı işler reset atıyordu.
Değişim için önce arıza tespit edilmelidir. Ondan sonra değişim yaparlar. Ben olsam size ilk yapacağım şey atölyede kendi ortamında incelemek olurdu.
Dediğim gibi ilk anda yapıyor diyordunuz ben hala wifi kart kaynaklı veya modem kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü ilk açılışta TV 15-20 sn modem ile alışverişe geçer . Bağlanamaz, bant ihlali, veri alamaz ise donabilir yada reset atabilir.
Olası arızalı parçalar;
Wifi kartı
ana kart
Besleme kartı

Sizde olabilecek durum;
piriz veya voltaj sorunu
Modem sorunu

Bakalım servis ne yapacak sonuçları yazarsanız sevinirim

C Çevrimdışı

coolad

Yeni Üye
8 Haz 2020
8
36
Bu o kanalda yapacak anlamı taşımıyor(başıma geldi). Kanal d de vardı bı ara bu sorun ben kanal degistirince KanalD üzerinden geçerken hop hayırlı işler reset atıyordu.
Değişim için önce arıza tespit edilmelidir. Ondan sonra değişim yaparlar. Ben olsam size ilk yapacağım şey atölyede kendi ortamında incelemek olurdu.
Dediğim gibi ilk anda yapıyor diyordunuz ben hala wifi kart kaynaklı veya modem kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü ilk açılışta TV 15-20 sn modem ile alışverişe geçer . Bağlanamaz, bant ihlali, veri alamaz ise donabilir yada reset atabilir.
Olası arızalı parçalar;
Wifi kartı
ana kart
Besleme kartı

Sizde olabilecek durum;
piriz veya voltaj sorunu
Modem sorunu

Bakalım servis ne yapacak sonuçları yazarsanız sevinirim
Tabiki sonuçu buraya yazarım. Servisin yazmış olduğu forumda kor yazılımı gelecek olarak iletmişler.

Geri
Üst Alt