65TWS218 ve MB180E 'nin Özellikleri Hakkında. HDR ve DTS-HD

K Çevrimdışı

keyikci

Yeni Üye
28 Ara 2017
29
Merhabalar, 65TWS218 model bir tv aldım. Henüz elime geçmedi. Adem Bey'in videosunda bahsettiği üzere 17MB180E yeni seri anakart ve BOE ips panel var diye biliyorum. Hali hazırda yanılmıyorsam (4 yıl önce yine Adem Bey'in tavsiyesiyle sahip olduğum) mb120 anakartlı 65ub9100 model tv kullanıcısıyım. 65ub9100 model mb120li tv'm dts dts hd çözüyor, bir sıkıntı yaşamıyorum. Videoları usb ile tvde çözdürüp, sesi hdmi ile pass through yaptığım bir 5+1 ses sistemim var. Yani Ses sistemim dts dts hd çözüyor fakat televizyonunda bunları usb üzerinden çözmesi-tanıması gerekiyor. Techwood 65TWS128 marka model tv henüz elime geçmeden kullanıcı kılavuzunu edinmeyi başardım. Bu kılavuza göre dts dts hd veya dolby truehd lisansları görünmüyor.

Öte yandan mb180e anakartlı diğer tvlerinde kullanıcı kılavuzlarına baktığımda hiçbirinde dts dts hd lisansı mevcut değil. Ürün elime geçmeden bunun teyidini nasıl yapabilirim? Duruma göre ürün alımını iptal etmeyi düşünüyorum. Öte yandan Adem Bey videosunda ov65500 deki panel ile aynı paneli kullandığını belirtmişti. O ürünün yazılımsal sebebpli olarak netflixte hdr performansı çok kötü olduğunu için o ürünü tercih etmedim. Bu üründe HDR performansı hakkında bilgisi olan var mı?
Tüm bunlar haricinde 65TWS218 ve OV65500 modellerini birbirlerine karşı +- lerini tartarak tws218i tercih etmiştim. Normal karasal yayın -neredeyse- izlemiyorum. O yüzden hdr sorunu sebebiyle ov655500yi elemiştim. Sizin 6000 tlye kadar 65" önerebileceğiniz bir tv var mıdır, hem dts hd hem dolby atmosa sahip olsun ?

Techwood 65TWS218 Kullanıcı Kılavuzu:

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam cevap bile gelmemiş enteresan
Sizin de 49 dakika önce foruma üye olup 44 Dakika önce bu mesajı atmanız çok enteresan.

Demek ki Gecenin 1 inde internete girip, hayatınızda hiç görmediğiniz bir foruma üye olup, hayatınızda hiç tanımadığınız birisinin mesajını, forumdaki milyon tane mesaj içinden bulup cevaplayasınız gelmiş.

İnsanoğlu işte bazen geliyor gece gece.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
teraspy teraspy emmi, abartısız neredeyse belli aralıklarla bütün günümüz forumda geçmesine rağmen konuyu biz görmemişiz ama duyarlı bir vatandaşımız görmüş ve ''Çok enteresan'' demek için foruma üye olmuş bak rezilliğimizi görüyor musun?

Bence yönetim istifa etmeli :kas

Yani ne demek Bu gün 14:27 de açılmış bir konuya cevap vermemek? :rant

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
teraspy teraspy emmi, abartısız neredeyse belli aralıklarla bütün günümüz forumda geçmesine rağmen konuyu biz görmemişiz ama duyarlı bir vatandaşımız görmüş ve ''Çok enteresan'' demek için foruma üye olmuş bak rezilliğimizi görüyor musun?

Bence yönetim istifa etmeli :kas

Yani ne demek Bu gün 14:27 de açılmış bir konuya cevap vermemek? :rant
Tamam ben istifa ediyorum :hih
Şaka bir yana iki cevabı da inan 2 kere okudum,neden öyle cevap verilmiş diye ,ama altında senin cevabı okuyunca anladım ne demek istediğini o kişinin :).
Bu konuda bilgi olması lazımdı ,ben yanlış mı görmüştüm yoksa ,yani cevap forumda olmalı sanki sizin videolarda adem ,yanılıyor da olabilirim tabii.
Bir de cevap verecek kişinin o model tv kullanması gerekmez mi ,mesela ben "hayır "desem olmaz ,çünkü o model tv yok bende (mesela dediğim unutulmasın) :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tamam ben istifa ediyorum :hih
Şaka bir yana iki cevabı da inan 2 kere okudum,neden öyle cevap verilmiş diye ,ama altında senin cevabı okuyunca anladım ne demek istediğini o kişinin :).
Bu konuda bilgi olması lazımdı ,ben yanlış mı görmüştüm yoksa ,yani cevap forumda olmalı sanki sizin videolarda adem ,yanılıyor da olabilirim tabii.
Bir de cevap verecek kişinin o model tv kullanması gerekmez mi ,mesela ben "hayır "desem olmaz ,çünkü o model tv yok bende (mesela dediğim unutulmasın) :)
Yahu abi böyle bir modelin ülkede geçmişi yok kim ne cevap versin.?

Vay be kimse cevap vermemiş ne enteresan diyen şahıs neden cevap vermemiş o zaman?

Mevzunun ne olduğunu sen de ben de herkes de biliyor da neyse.

Sevmiyorum Alo abi böyle şeyleri.

İki elin on parmağını geçmeyecek sayıda kişiyiz ve her birimiz özel hayatına, eşine çocuğuna ayırabileceği zamanı burada Ülke insanına yardımcı olabilmek için kullanıyor.

Kimse buradan bir rant, çıkar, maddi gelir elde etmiyor. Seviyoruz ve yardım ediyoruz o kadar.

Lakin geçmişte de bir çok örneğini yaşadığımız gibi bu dayatma, ima, dolaylı yollardan konu hortlatma mevzuları sinir bozuyor.

Neredeyse 20 Sene oldu abi ben forum yöneticiliği yapıyorum. Neyin ne olduğunu da kimin ne maksatla ne yaptığını da gayet iyi bilirim biliyorsun.

Bize bunlarla gelineceğine ''konu benim için önemli, cevap verebilecek kimse var mı'' dersin belki. Kaldı ki o da saçma da neyse.

Ben de az önce başka bir konuda sitem ettim mesela. Bir çoban çocuğun selamını getirdim foruma, örneğin 22 kişi görmüş konuyu bir Allah'ın kulu da dememiş ki Aleyküm Selam. Tamam herkes sitem edebilir, herkes erkenden işi görülsün ister ama yetişmiyor ne yapalım?

Fabrikaların veremediği desteği veriyoruz burada abi biliyorsun. İnsanlar markaların kendisinden alamadığı hizmeti bizden alıyor. Senden alıyor, F fikoloji den TEKNOwest TEKNOwest den, By_Trol By_Trol den Umut Barış Umut Barış Egemen vs vs bir sürü arkadaşımız emek veriyor ama geçen gün de ytb de bir beyefendi ''55 yaşına gelmiş 33 yıllık hekimim, banada mı cevap vermeyeceksin'' demiş.

Abi biz cevapları Hekim Hakim Savcı Çöpçü diye ayrım yapıp vermiyoruz ki? Hangimiz hangisine yetişiyorsa cevaplamaya çalışıyoruz.

Beyefendiye de yazdım dedim ki yahu 13.000 den fazla cevaplayamadığım soru var, 40 dakikada cevap alamamış da hekimmiş de ona da mı cevap vermeyecekmişim vs.

Kaldı ki konu cevap da değil. ''mesajlarımı neden siliyorsun'' yazmış ☣️
Abi ben kimin mesajını neden sileyim?

velhasıl öyle işte.

Gereksiz manevralar bunlar bana göre.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Yahu abi böyle bir modelin ülkede geçmişi yok kim ne cevap versin.?

Vay be kimse cevap vermemiş ne enteresan diyen şahıs neden cevap vermemiş o zaman?

Mevzunun ne olduğunu sen de ben de herkes de biliyor da neyse.

Sevmiyorum Alo abi böyle şeyleri.

İki elin on parmağını geçmeyecek sayıda kişiyiz ve her birimiz özel hayatına, eşine çocuğuna ayırabileceği zamanı burada Ülke insanına yardımcı olabilmek için kullanıyor.

Kimse buradan bir rant, çıkar, maddi gelir elde etmiyor. Seviyoruz ve yardım ediyoruz o kadar.

Lakin geçmişte de bir çok örneğini yaşadığımız gibi bu dayatma, ima, dolaylı yollardan konu hortlatma mevzuları sinir bozuyor.

Neredeyse 20 Sene oldu abi ben forum yöneticiliği yapıyorum. Neyin ne olduğunu da kimin ne maksatla ne yaptığını da gayet iyi bilirim biliyorsun.

Bize bunlarla gelineceğine ''konu benim için önemli, cevap verebilecek kimse var mı'' dersin belki. Kaldı ki o da saçma da neyse.

Ben de az önce başka bir konuda sitem ettim mesela. Bir çoban çocuğun selamını getirdim foruma, örneğin 22 kişi görmüş konuyu bir Allah'ın kulu da dememiş ki Aleyküm Selam. Tamam herkes sitem edebilir, herkes erkenden işi görülsün ister ama yetişmiyor ne yapalım?

Fabrikaların veremediği desteği veriyoruz burada abi biliyorsun. İnsanlar markaların kendisinden alamadığı hizmeti bizden alıyor. Senden alıyor, F fikoloji den TEKNOwest TEKNOwest den, By_Trol By_Trol den Umut Barış Umut Barış Egemen vs vs bir sürü arkadaşımız emek veriyor ama geçen gün de ytb de bir beyefendi ''55 yaşına gelmiş 33 yıllık hekimim, banada mı cevap vermeyeceksin'' demiş.

Abi biz cevapları Hekim Hakim Savcı Çöpçü diye ayrım yapıp vermiyoruz ki? Hangimiz hangisine yetişiyorsa cevaplamaya çalışıyoruz.

Beyefendiye de yazdım dedim ki yahu 13.000 den fazla cevaplayamadığım soru var, 40 dakikada cevap alamamış da hekimmiş de ona da mı cevap vermeyecekmişim vs.

Kaldı ki konu cevap da değil. ''mesajlarımı neden siliyorsun'' yazmış ☣️
Abi ben kimin mesajını neden sileyim?

velhasıl öyle işte.

Gereksiz manevralar bunlar bana göre.
+1 :ok
Valla bende sevmiyorum açıkçası ama artık bunu yazmaktan bıktım inan("Kurallar" konusunda yazdıklarım) .Bu yüzden pek karışmak istemiyorum ,ama yine de bazı zaman esprili cevap verip kapatıyorum.Ancak bir yardım yapılacaksa en iyi yardım o cihazı kullanandan gelir ,bizim bilemeyeceğimiz bir durumu kullanan kişi anında cevaplayabilir.
Ben de geçen yıllarda ,yani taaa 1982 yılında sana youtubede bir soru sormuştum ,aradan 2 yıl geçti halen bir cevap vermedin ve mesajlarımı sildin,ben bir şey dedim mi sana ,bak küsmedim bile :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
+1 :ok
Valla bende sevmiyorum açıkçası ama artık bunu yazmaktan bıktım inan("Kurallar" konusunda yazdıklarım) .Bu yüzden pek karışmak istemiyorum ,ama yine de bazı zaman esprili cevap verip kapatıyorum.Ancak bir yardım yapılacaksa en iyi yardım o cihazı kullanandan gelir ,bizim bilemeyeceğimiz bir durumu kullanan kişi anında cevaplayabilir.
Ben de geçen yıllarda ,yani taaa 1982 yılında sana youtubede bir soru sormuştum ,aradan 2 yıl geçti halen bir cevap vermedin ve mesajlarımı sildin,ben bir şey dedim mi sana ,bak küsmedim bile :kiskis
Ciddi mi yazdın beyaaaa? :alaala

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Ana markadan ek markalara (Techwood) Yazılımsal kısıtlama olabilir. teraspy teraspy üstadın da yazdığı gibi o tv nin kullanıcısı en net cevabı verir. En önemli unsurlardan biri de izlenen görüntü ve dinlenen ses gerçek mi? Yardımcı programlarla dönüştürülmüş mü? İlgili tv uygunsa bile dönüştürme nedeniyle hatalar oluşabilir.

L Çevrimdışı

Leventtaka61

Yeni Üye
26 Kas 2021
4
40
Selamün Aleyküm Herkes bana yürümüş ama, ben gecenin 1 inde üye olmadan once forumu kolacan ettim, çünki ürünü aldım ve gerekli speclere ulaşmaya calisiyordum , adem beyin videosunu 5defa izledim altına yorum attım, ama TV nin canlı görüntüsüne fotosuna rastlayamadim.

Ayrıca youtube yorumlarda en az 5 tane mesaj attım, ancak siz uğraşmadan bize salliyorsun mantığına girmissiniz keşke sorsaydiniz.....

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

keyikci

Yeni Üye
28 Ara 2017
29
Tekrar merhabalar,
İsmim Barış Can Keyikci
teraspy teraspy Bey ve A Adem Helvacı Bey, ilk postuma cevap gelmeyince fake bir hesap açıp yukarıdaki üslupla ikinci mesajı attığımı düşünmüş sanırım. Eminim ki gün içerisinde o kadar saçma şeylerle muhatap oluyorsunuzdur ki artık aklınıza bu tür şeylerin gelmesini garipsemiyorum. Fakat bilin ki arkadaşı tanımam etmem. Bu foruma dh'den sanırım ayrıldığınızda 2017de üye oldum. Tarkibi 13-14 mesajım var yok fakat bu yazdığım mesajlardaki üsluba şöyle 2-3 dk bir göz gezdirirseniz, o kalibrede biri olmayacağımı anlardınız belki ama yine tekrar ediyorum gün içerisinde muhtemelen öyle insanlarla muhatap oluyorsunuz ki yorumlarda-forumlarda, size hak veriyorum bu şekilde düşünmüş olabilirsiniz. Ben aldığım ürünün ekran görüntüsü ekleyebilirim, ismim soy ismim adres bilgilerimin yazılı olduğu. Sanırım diğer arkadaşta eklerse en azından birbirimizi tanımadığımız farklı kişiler olduğumuz hususunda konsensüs oluruz.

Bunun haricinde, tabi ki açılan bir konuya hemen cvp gelecek diye bir kaide yok. Burası forum. Soruları zorunlu şekilde hemen cevap vermek için maaş aldığınız bir ortam değil. Forum kültürünün ne olduğunu iyi bilirim. Forum donanım habere 2007'den beri üyeyim ve bir üyeliğim var yalnızca bilmem anlatabildim mi :) Açtığım konuya hemen cevap gelmesi şeklinde bir beklentim yoktu (: Sabah erken saatte foruma girince şöyle oldum : :slap

Neyse tekrar söylüyorum size hak veriyorum, en zor olan insanla uğraşmak, nelerle uğraştığınızı bende konu altlarında video altı yorumlarda okuyunca görebiliyorum, o yüzden size kırılmadım. Hatta ben yapamazdım size helal olsun diyorum. Aslında bu yanlış anlaşılmayı düzeltmek adına internette cep numaranızı aradım, bulsam sizi arayıp 2 dk zı alıp benden ötürü olmayan bu yanlış anlaşılma için özür dileyecektim. Fakat bulamadım. Gıyabınızda sizi o kadar çok kişiye öneriyorum ki, klima alınacak şu adam bilir açın izleyin, Tv alınacak yine aynı şekilde.. Herkes bana sorar, ben sizi okurum, sizi izlerim öyle cevap veririm yakın çevreme. Bu sizin adınıza çok güzel birşey olsa gerek (:

Televizyona gelecek olursak, ilk mesajda belirttiğim gibi 65ub9100 kullanıcısıyım. Yatak odasına bir tv alma arayışına girince ve böyle 65" ucuz ve nispeten F/P bir ürün denk gelince, bu aldığımı salona, 65ub9100üde yatak odasına koyarım diyordum fakat bu codec sorunu sebebiyle yeni aldığımı yatak odasına koyacağım sanırım. Çünkü orda 5+1 ses kullanılmıyor. AMA eğer 65" olarak 6000-6500e kadar önerebileceğiniz, codec destekli bir ürün varsa memnuniyetle araştırırım. Ayrıca, Android box alıp ona codecleri çözdürme işi çok zahmetli ve genelde sorunlu oluyor o sebeple bu codec olayı tv içerisinde elzem. Tv'nin kendisi yazılımının andorid olması ise zaten başlı başına falso oluyor.

+ olarak bu doly atmos desteği sebebiyle sanırım bu techwood marka olan ürün netflixte-amazon prime da 5.1 ses verecektir fakat usbden gelen formatlarda sıkıntı yaşatacaktır. mb180e'ninde henüz profil-yazılım dosyası alınamadığı içinde kapatılmış-kilitli olan kart özellikleri açılamıyor. İptal etme konusunda oldukça kararsızım.. Alternatif bir ürün olsa keşke. OV65500 iyi yazılım yeterli panel fakat onda da hdr sorunu mevcut ve henüz düzeltilmedi...

Umarım kendimi doğru ifade edebilmişimdir. İlginiz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,097
40
Selamün Aleyküm Herkes bana yürümüş ama, ben gecenin 1 inde üye olmadan once forumu kolacan ettim, çünki ürünü aldım ve gerekli speclere ulaşmaya calisiyordum , adem beyin videosunu 5defa izledim altına yorum attım, ama TV nin canlı görüntüsüne fotosuna rastlayamadim.

Ayrıca youtube yorumlarda en az 5 tane mesaj attım, ancak siz uğraşmadan bize salliyorsun mantığına girmissiniz keşke sorsaydiniz.....

Hoşgeldiniz yeni ürününüz hayırlı olsun

Forumu araştırmanız güzel fakat ilk mesaj da "Hocam cevap bile gelmemiş enteresan" yazmanız gerçekten cevabınız gibi enteresan olmuş

Tanışma bölümünde bir konu açsanız biraz forum üyeleri ile tanışsanız daha sonra bu başlık altında ilk mesaj da "Hocam cevap bile gelmemiş enteresan" yazmak yerine "Merhabalar Bende bu üründen yeni bir tane satın aldım Başlığı açan arkadaşımız gibi benimde merak ettiğim ve cevap aradığım sorular var Yardımcı olurmusunuz" yazsaydınız veya buna benzer bir yorum yapsaydınız herkes bana yürümüş gibi saçma bir düşünce içine girmezdiniz.

Ayrıca "ancak siz uğraşmadan bize salliyorsun mantığına girmissiniz keşke sorsaydiniz" dediğiniz kişilerin emin olun size belkide soracağı hiç bir konu yoktur

Bu şekilde yaklaşımlar ile de forumda sorularınıza çok cevap bulabileceğinizi sanmıyorum

Tekrar hoşgeldiniz

İyi Forumlar

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri