Deneyim 65C735 hakkinda

S Çevrimdışı

son175

Yeni Üye
15 May 2023
34
23
Merhaba arkadaşlar, kargoyu dün aldim bugün servis geldi pazartesi geleceklerini söylemişlerdi ama erken geldiler ve kurulum sağlandi.
Kutuda hasar var demiştim bir şey olmadi ekrana geçmemiş.

ss10467ef959ba2bb7.jpg

Servisten panel testi filan istedim o unutuldu fakat piksel testi yapti. Bir sorun yok dedi, ben de elimden geldiğince baktim bir şey yok gibi şu anlik. Ne gibi testler yapmami istersiniz acaba? Tek eksiği çok fazla yansitma oluyor. Parlaklik konusunda o kadar kötü değil bu arada.
Ekran hasar aldi diye çok endişelenmiştim bir şey olmamiş. 🙂

aa7a0151e08e0fcc7e.jpg

Ürün hakkinda bilgi verip, yardim eden herkese tekrardan teşekkürler umarim bir sorunla karşilaşmam. İyi forumlar. 🙂

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
40
Hayırlı olsun öncelikle, güzel günlerde kullanın. Geçen haftalarda, yeğenime de bu TV'den almıştık, fiyat-performans olarak en mantıklısı bu diyerekten. Test olarak değil de, ekran da bulutlanma, ışık sızması, siyah bütünlüğü vb. gibi kullanım öncesi kontrolleri yapabilirsiniz. Sonrasında da, hareketli sahne performansını deneyip, son olarak da kişisel zevkinize göre, ses ve resim/görüntü ayarlarını yapabilirsiniz. Aklıma gelenler bunlar. Ustalar daha devamını getirecektir.

S Çevrimdışı

son175

Yeni Üye
15 May 2023
34
23
Hayırlı olsun öncelikle, güzel günlerde kullanın. Geçen haftalarda, yeğenime de bu TV'den almıştık, fiyat-performans olarak en mantıklısı bu diyerekten. Test olarak değil de, ekran da bulutlanma, ışık sızması, siyah bütünlüğü vb. gibi kullanım öncesi kontrolleri yapabilirsiniz. Sonrasında da, hareketli sahne performansını deneyip, son olarak da kişisel zevkinize göre, ses ve resim/görüntü ayarlarını yapabilirsiniz. Aklıma gelenler bunlar. Ustalar daha devamını getirecektir.
Teşekkürler, işik sizmasi dediğiniz cihazin dişina kenarlarindan işik sizmasi mi oluyor? Eğer oysa bir sorun yok, ekranda bulutlanma da göremedim lcd ekran testi yaptim. Her yerde işik dagilimi eşit gibi geliyor tvden pek anlamiyorum.
Parlaklik az dediler fakat ayarlarda arayip duruyorum kısıcam çünkü :)
27000tl şu an biz 23 küsürden aldik. Umarim memnun kaliriz.

Ses kalitesi mükemmel geldi ayrica ya da önceki tv gerçekten kötüydü.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Teşekkürler, işik sizmasi dediğiniz cihazin dişina kenarlarindan işik sizmasi mi oluyor? Eğer oysa bir sorun yok, ekranda bulutlanma da göremedim lcd ekran testi yaptim. Her yerde işik dagilimi eşit gibi geliyor tvden pek anlamiyorum.

23 bedava bu ekran boyutu için.
Siyahlarda bir kusur görmüyorsanız sorun yok diyebiliriz.

S Çevrimdışı

son175

Yeni Üye
15 May 2023
34
23
65c735 idi sanırım model. Bu modelde Android TV ya da google TV Uygulama arayüzü olması lazım. Google play store uygulaması yok mudur?
Google tv hocam. Google play store var fakat aradiğimda chrome çıkmıyor yok kısaca. Başka tarayicilar var bilinmedik pek sevmedim.
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***
Buraya yazmadan önce baya araştirdim bu linki görmüştüm sizce güvenilir mi bu apk dosyasi? Chrome başka tarayici üzerinden girip indirmeyi denedim uyumlu değil mesaji aldim linux/ubuntu versionlarini bile denedim uyumsuz dedi. Deniyecek tek bu kaldi sanirim. Bu apk dosyasina chorme sayfasindan ulaşmam mümkün mü acaba? Virüs filan bulaşsin istemiyorum 🙂

Hocam telegramda yok ne yazik ki telegrama benzeyen bir uygulama var fakat açmak için aylik para istiyor sildim. :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Google tv hocam. Google play store var fakat aradiğimda chrome çıkmıyor yok kısaca. Başka tarayicilar var bilinmedik pek sevmedim.

Buraya yazmadan önce baya araştirdim bu linki görmüştüm sizce güvenilir mi bu apk dosyasi? Chrome başka tarayici üzerinden girip indirmeyi denedim uyumlu değil mesaji aldim linux/ubuntu versionlarini bile denedim uyumsuz dedi. Deniyecek tek bu kaldi sanirim. Bu apk dosyasina chorme sayfasindan ulaşmam mümkün mü acaba? Virüs filan bulaşsin istemiyorum 🙂

Hocam telegramda yok ne yazik ki telegrama benzeyen bir uygulama var fakat açmak için aylik para istiyor sildim. :)
Telegram konusunda @TC Yıldırım üstadın daha fazla bilgisi mevcut. Kendisinden rica edelim. Apk konusunda da ben mümkün olduğunca apk v.b. Linki paylaşmam. Modlu v.s. Paylaşımı da yapmam. Kend kullandığım mağaza olduğu için tavsiye ediyorum. Ancak tabii ki tercih sizin. Hatta indirdikten sonra gerekli kontrolleri yapınız.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,325
39

Merhaba. Televizyonunuz hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Aşağıdaki Youtube videolarından test yapabilirsiniz. Mesela siyah testinde ekran tamamen siyah olabiliyor mu veya şuradaki gibi bazı yerlerinden ışık sızıyor mu ya da beyaz beyaz bulutlar çıkıyor mu diye kontrol edebilirsiniz;
Asus2edfb7f91546520a.jpg

S Çevrimdışı

son175

Yeni Üye
15 May 2023
34
23
Merhaba. Televizyonunuz hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Aşağıdaki Youtube videolarından test yapabilirsiniz. Mesela siyah testinde ekran tamamen siyah olabiliyor mu veya şuradaki gibi bazı yerlerinden ışık sızıyor mu ya da beyaz beyaz bulutlar çıkıyor mu diye kontrol edebilirsiniz;
Asus2edfb7f91546520a.jpg

Hocam ilk videodaki şeyi servis açmişti tekrar açtim + digerlerini açtim.

xx.jpg

Gayet güzel gözüküyor fakat telefon çok kötü çekiyor. Tüm renkler eşit dagiliyor. Fakat şu fişek videosunun sonuna dogru bozulma oldu internetten olabilir belki.
TCL'in kendi tarayıcısı var zaten?
Nasil hocam göremedim? Tcl diye bir uygulama var filmler varmiş şimdi gördüm yabanci kanallar tam aradiğim şey fakat normal youtube'in kalitesinden çok çok kötü gösteriyor.

Apkmirror sitesinden zarar gelmez herhalde ya oradan indircem chrome tarayiciyi.
@TC Yıldırım hocamiz da telegram konusunda bilgi sahibiymiş, tavsiye ederse oradan onu da indireceğim.

Teşekkürler herkese 🙂

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Hocam ilk videodaki şeyi servis açmişti tekrar açtim + digerlerini açtim.

xx.jpg

Gayet güzel gözüküyor fakat telefon çok kötü çekiyor. Tüm renkler eşit dagiliyor. Fakat şu fişek videosunun sonuna dogru bozulma oldu internetten olabilir belki.

Nasil hocam göremedim? Tcl diye bir uygulama var filmler varmiş şimdi gördüm yabanci kanallar tam aradiğim şey fakat normal youtube'in kalitesinden çok çok kötü gösteriyor.

Apkmirror sitesinden zarar gelmez herhalde ya oradan indircem chrome tarayiciyi.
@TC Yıldırım hocamiz da telegram konusunda bilgi sahibiymiş, tavsiye ederse oradan onu da indireceğim.

Teşekkürler herkese 🙂
Apkmirror derken, benim paylaştığım link apkpure. Karışmasın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt