65-70 inç televizyon alacaklar

T Çevrimdışı

tolga123

Yeni Üye
14 Eki 2021
5
31
Başlık uzun ama şöyle hep 55 inch tavsiyesi var arada bir 65 inch için var.

Bugün teknoloji mağzasına gittim 65 inch tv bakıyorum. İnidimde 9000 bin tl ye 65pus7805 vardı. Ancak 65 inch ve 55 inch görüntülerini phlipste kıyaslayınca çamur gibiydi. Yayını değiştirdim ekran ayarlarını değiştirtdim olmadı zaten phlipse bu forumdakilerden sonra soğudum. Ekran büyünce görüntü kötü ama 55 inchte güzeldi.

Bilindiği üzere eski model LG 70um7100pla modeli güzel değildi. Bugün 2021 modelolan 70UP81006LA versiyonu ile 55 inch samsung qled tv yi yanyana gördüm mağzada ve 70 inch olmasına rağmen aradaki fark beni tatmin etti. Evet qled daha güzel daha canlı ekrana elimi sokup dokunasım geliyor evvet güzel panel. Ama 4k film açıp karşısına geçince canlı küçük ekran mı yoksa dev gibi bir nebze az canlı ekran mı sizin tercihiniz ne olur ona göre gidip alcam.

Ama arkadaşlar 55 Q80T TEŞHİR ÜRÜNÜ 9300TL
LG 70UP77006LB 9700 TL SIFIR
LG 70UP8100LA 12000 TL

Bu 81 ve 77 arasında ne varda bu fiyat böyle bilenler yazarsa sevinirim. Şayet mağzadaki abi sadece ayak farkı gerisi aynı dedi. Ulan ne ayakmış.... (sanırım birinde 4k active hdr var kendi araştırmam)

Birde ulan diyorum 9500 tl verip alcam bozulunca ee abi şöyle böyle. Film izliyecem zaten gidip toshiba 65ul2063dt alam diyorum 6300tl sonra lisansı ne belli değil. ulan diyorum 7200tl ye toshiba 65UA3A63DT alam ya buna 7.2 verdiysek 2k daha verek adam gibi olsun diyorum veeee en son ulan ne uğraşıyorum gidip onvo alam diyorum ya 65351 l3 lisans 5200 tl yada 65500 l1 lisans 5700tl . Onvoda da gidip 5200 lük alırım yanınada bitane 600 tl ye kutu miss gibi androit tv oluyor.

Allah için tavsiye verin. bütçem 10k. En son gidip garajdan tüplü tv çıkarcam yeni evlenecem antika değerli diye koycam ortaya.

T Çevrimdışı

tolga123

Yeni Üye
14 Eki 2021
5
31

Vay be LG de ayak yaptı desene.. ? Ben 70 inç tercih ederdim. ?
Hangi Lg modelini ama şimdi adamın dediğine göre LG 70UP8100LA 12000 tl miş. Diğeri 9700 tl herşeyi aynı imiş. Bu nasıl ayakmış. Yerinden kalkıp bize saplıcak herhal. Başka birşey vardır kesin.

T Çevrimdışı

tolga123

Yeni Üye
14 Eki 2021
5
31
A Adem Helvacı karar vermek ve güvendiğim için bu forma üyü oldum ama beklediğimi bulamadım. Almak istediğim tv ye 1500 tl zam geldi. Bu saatten sonra herhangi bir yazı yazılmasına gerek kalmadı. Ben ayrılıyorum formdan ve sizi takip etmekten.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
50'' üzeri tamiri sıkıntılı olduğu için kimseye tavsiye etmiyorum.Hep pozitif düşünmeyin arada negatif düşünün bu ürün arızada yapacak.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Hangi Lg modelini ama şimdi adamın dediğine göre LG 70UP8100LA 12000 tl miş. Diğeri 9700 tl herşeyi aynı imiş. Bu nasıl ayakmış. Yerinden kalkıp bize saplıcak herhal. Başka birşey vardır kesin.
Herşeyi aynıysa 9700 tabiki ? Ayağı boşver duvara asarsın ?
A Adem Helvacı karar vermek ve güvendiğim için bu forma üyü oldum ama beklediğimi bulamadım. Almak istediğim tv ye 1500 tl zam geldi. Bu saatten sonra herhangi bir yazı yazılmasına gerek kalmadı. Ben ayrılıyorum formdan ve sizi takip etmekten.
Forum sadece TV tavsiyesi almaktan ibaret değilki... Üye olup çıkmaya değmezdi bence..

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
Biraz alıngan davranmışsınız ama forum ahalisinin tavsiye verememesinin en büyük sebebi bence bütçeniz ile istediğiniz ekran boyutunun uyumlu olmaması. Maalesef 10.000 TL'ye bırakın 70 inç'i, kaliteli olarak gözümüz kapalı tavsiye edebileceğimiz 55 inç tv bile yok neredeyse.

Sizin gibi aylarca araştırma yaptıktan sonra 55XH9077 aldım. 55 inç alacak olsanız benim aldığım televizyonu veya Samsung 55 Q80T önerebilirdim. Şahsen başka da içime sinen tv yok. Hatta Oled yanığı korkunuz yoksa LG 55CX6LA dahi önerebilirdim.

Bana göre LG led tv konusunda başarısız bir marka, ama oled'leri direkt alınır. Toshiba Vestel'e geçtiği için önerebilmek çok mümkün değil, o yüzden yorum yapamam.

Bahsini ettiğiniz 2 lg modelinin teknik verileri şöyle;

Bu tv'ler hakkında inceleme bulamadım.
UM7100 2019 model yani biraz eski. VA panel ve direkt led olması güzel. Gerçek 10 bit olmasa da FRC desteği ile 1 milyar renk sunabiliyor.
- Full Array değil
- Dolby Vision yok
- 50 HZ
- HDMI 2.1 yok

Şurada kısıtlı bir incelemesi var, bana göre vasat ile orta kalite arası bir tv.

UP8100 2021 model olmasına rağmen 8 bit panel kullanılmış. Yani diğer LG'ye göre renklerde farklılık olur. Diğeri 1 milyardan fazla renk sunarken UP8100 8 bit panel olması sebebiyle 16 milyon küsür renk verebiliyor. Bunun dışında yukarıdakiyle arasında pek fark yok. Yine VA ve direkt led.
- Full Array değil
- Dolby Vision yok
- 50 HZ
- HDMI 2.1 yok

Kalite olarak her ikisi de Q80T ile kıyaslanamayacak tv'ler açıkçası çünkü Samsung çok önde. Fakat gerçekten bu boyutta bir tv'ye ihtiyacınız olduğuna inanıyorsanız (70 inç gerçekten baya büyük) ve görüntüsünü beğendiyseniz kararı siz vereceksiniz. Ben kesinlikle almam o ayrı mesele tabi.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
60 70 havada uçuyor 80 90 100 roman havasına dönüşür bu konu

Salon ölçüleri ne koltukların yeri ile TV nin arasında kaç metre mesafe olacak

70" bir TV de bizim dandik uydu yayınlarını en az 5 metreden izlemeniz gerekir daha kısa mesafede kullanacaksanız

Ebat büyüdükçe piksellerin boyutu da büyüyor sonra yakın mesafeden çamur gibi bulanık gözüküyor demeyin

Önce mesafeleri hesaplayıp sonra panel tipinizi seçin en son model işi daha kolay olur o zaman

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt