58ua2063dt LNB GİRİŞİ KOPTU

T Çevrimdışı

triskalgo

Yeni Üye
12 Ara 2021
6
27
2 hafta önce almış olduğum toshıba 58ua2063 dt televizyonun LNB girişi koptu tv den. Servis gelip baktı ve anakart değişeceğini söyledi 1100₺ fiyat talep ettiler. Bunun tamiri yokmu neden direk anakart değişimi yapıyorlar. Yaptırmasam başka uydu alıcısı alıp kullansam televizyona bir zararı olur mu ? Yada başka önerileri olan arkadaşlar varmı yardımcı olur musunuz lütfen.

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
Tamiri şu şekilde yapılıyor:

Ama videoyu izleyince siz de hak vereceksiniz ki servislerin bu tarz bir tamir işlemi yapması makul bir beklenti değil. 2 haftalık bir anakart üzerinde şu işlemin yapıldığını izlesem sıradan vatandaş olarak benim bile içim acır ?

En ucuzundan bir HD Uydu alıcısı alıp HDMI ile bağlayarak kullanabilirsiniz hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Bir tek TRT 4K kanalı çalışmaz o kadar ?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
2 haftalaık tvnin lnb girişi nasıl koptu çokmu zorladınız yoksa fabrikasyon bir hatamı vardı acaba.

T Çevrimdışı

triskalgo

Yeni Üye
12 Ara 2021
6
27
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
vestelin insafına kalmışsınız normal şartlarda o parça kopmaz.(elle sıkmayla veya sökerken)fakat lehimlerde bir zayıflık varsa o zaman kopabilir.yada çok zorlarsanız veya tvyi çekme esnasında bir yere takılıp kopabilir.hobi olarak bu işleri yıllardır yapıyorum yüzlerce uydu alıcısı ve tvde lnb girişlerini söktüm taktım en dandik cihazlarda bile kopmadı.kısacası ya fabrikasyon lehim hatası var yada burda yazmadığınız kullanıcı hatası var.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,454
vestelin insafına kalmışsınız normal şartlarda o parça kopmaz.(elle sıkmayla veya sökerken)fakat lehimlerde bir zayıflık varsa o zaman kopabilir.yada çok zorlarsanız veya tvyi çekme esnasında bir yere takılıp kopabilir.hobi olarak bu işleri yıllardır yapıyorum yüzlerce uydu alıcısı ve tvde lnb girişlerini söktüm taktım en dandik cihazlarda bile kopmadı.kısacası ya fabrikasyon lehim hatası var yada burda yazmadığınız kullanıcı hatası var.
Lehim hatası olacağını sanmıyorum boyun kısmı sac gövdeden ayrılmıştır.

Geri
Üst Alt