58u9500 inceleme ve teknik özellikler

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
58u9500 inceleme

58u9500 teknik özellikler;

SCART; Via RCA
3 HDMI
CEC_ARC: VAR
SPDIF: OPTIC OUT
2 USB
USB CLONNING: VAR
ETHERNET: VAR
PC IN(VGA) VAR
PIXELLENCE PRO VAR
DTS TruSurround+DTS HD
MEMC VAR
HDR10+DOLBY VISION
PANEL TYPE D-LED
CI+ VAR
NETFLIX VAR
AMAZON PRIME VIDEO VAR
HBBTV VAR
WI FI VAR(INTERNAL)
BLUETOOTH VAR
WIRELESS_DISPLAY VAR
DUVARA ASMA APARATI YOK
SPEAKER BOX VAR
SES CIKIS GUCU 2x10w
SUBWOOFER YOK
SMR 1000hz
ana kart mb230

Panel şu anlık panda;

yakında choot gelebilir. Chot panel;

58u9500 kullanım kitapçığı;

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

glycaz

Yeni Üye
5 Nis 2020
20
29
Teşekkürler... Bu model için çok inceleme videosu yok. Yorumlayacak birisi de olsa çok güzel olurdu.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
iyi denilebilecek bir televizyon 2020 üretimi ana kart oalrak mb230 var bu kart son çıkan karttır. ama bu kartlı cihazlarda düşük çözünürlüklü sd yayınalar da çok bozulmalar olduğunu belirttiler. Yani şöyle söyleyeyim 4k içerilerde sorun yok, hd de hareketli sahnelerde biraz fark ediliyor. sd lerde ise görüntü kalitesi kötü. Bunun sebebi televizyonun hdr desteği, dolby desteği olması ile oyantılan içeriğin iyi olması gerektiğidir. kötü görüntü kötü keyif diyelim :)

televizyon güzel kendim açıp gördüm, yan açılardan biraz görüntü kaybı olduğunu hatılatayım.
Samarta gelince browser yani google araması harici uygulamalar güzel ve stabil çalışmaktadır.

ses tatminkar güzelliktedir.

G Çevrimdışı

glycaz

Yeni Üye
5 Nis 2020
20
29
iyi denilebilecek bir televizyon 2020 üretimi ana kart oalrak mb230 var bu kart son çıkan karttır. ama bu kartlı cihazlarda düşük çözünürlüklü sd yayınalar da çok bozulmalar olduğunu belirttiler. Yani şöyle söyleyeyim 4k içerilerde sorun yok, hd de hareketli sahnelerde biraz fark ediliyor. sd lerde ise görüntü kalitesi kötü. Bunun sebebi televizyonun hdr desteği, dolby desteği olması ile oyantılan içeriğin iyi olması gerektiğidir. kötü görüntü kötü keyif diyelim :)

televizyon güzel kendim açıp gördüm, yan açılardan biraz görüntü kaybı olduğunu hatılatayım.
Samarta gelince browser yani google araması harici uygulamalar güzel ve stabil çalışmaktadır.

ses tatminkar güzelliktedir.
Teşekkürler güzel bilgileriniz için. Peki yazılım güncellemesi ve görüntü iyileştirme gibi konularınız vardı. Bu ikisini yaptınız mı? herhangi bir değişiklik görüldü mü?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Teşekkürler güzel bilgileriniz için. Peki yazılım güncellemesi ve görüntü iyileştirme gibi konularınız vardı. Bu ikisini yaptınız mı? herhangi bir değişiklik görüldü mü?
cihazı inceleme için sahibinden izin alarak video aldım, farklı bir ayar veya değişiklik yapmadım

T Çevrimdışı

talipbayrak

Yeni Üye
9 Nis 2020
13
33
Merhabalar, Tvyi alalı 2 hafta oldu. Ben de izlenimlerimi yazmak istedim.
Öncelikle Samsung fullhd Smart bir tvmiz vardı, kavisli ekran. Panel kırılınca, malum çocuklardan dolayı, değiştirmek zorunda kaldık. Vestel olsun yerli olsun ucuz olsun dedik. Fiyat da uygun geldi aldık.
Bir önceki tvmiz 55 inch di bu 58. Biraz büyük oldu ama büyük ekran olması güzel. TV satıcısı arkadaş Samsung panel var demişti ama forumdan okuduğum kadarıyla galiba panda panel mevcutmuş. Yan açılardan gerçekten kötü. Yani yaklaşık 45 dereceden sonra renk farkı direk hissediliyor. Samsung tvmiz öyle değildi. Onun dışında görüntüyü beğendim açıkçası. Beğenmediğim tek konu Renk ayarları. Yani Vestel’in kendine has renk tarzı bana uymadı. Renkler çok yapay geliyor. Kırmızı renk özellikle. Gerçek renkleri alamıyorum gibi hissediyorum. Bunun için herkes görüntü ayarlarını yazabilir mi acaba ben de değiştirip denemek istiyorum. Genelde dinamikte oluyor görüntü ayarı.
son olarak malzeme kalitesi de biraz kötü. Kumandanın sağ yön tuşu hemen içine göçtü. Bunun içindeğişim olabilir mi acaba bilemiyorum.
Teşekkürler.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji, kardeşim acil yardımınıza ihtiyac var grundig 50gcu8900b ile 55ud9290 vestel arasında kaldım bir bilen olrak tavsiyeniz ne olur ortala tv izleyicisiyiz grundig panel ile vestel arasında fark varmıdır kağıt üstünde vestel daha iyi ama hangisi bizi görüntü olarak üzmez
bir sörü farklı alakasız konuda aynı mesajı kopyala yapıştır yapmışsınız bunu tekrarlarsanız ceza vermek zorunda kalacağız. 58u9500 konusu ile 55ud9290 konusunun bir bağlamı yoktur. mesajınız silinmiştir.

Geri
Üst Alt