55UHL960'a 65O9900'ün Full Yazılımını Attım :)

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
55UHL950 yokmu sende bulduğun yazılımı yükle :) illaki bişeyler çıkıyor bak biz öyle dolby atmos dolby vision Color Gamut vs baya bişeyler bulduk
valla sevgili ramchomania, ben şahsen 55UHL950 e gözüm gibi bakıyorum, uhl950 kral tv lerden daha kral ve biliyorsun 10 larca defa yazmışımdır görüntü inanılmaz denecek kadar fiyat performans ürünü net, canlı hd yayınlar 4k hissi veriyor daha ne olsun :hihi 10 üzerinden 10 verdiğim bir tv ye takla attırmak istemiyorum dostum, yinede kesin konuşmamak gerek bizdeki merak ve hobi takıntısı yinede ilerleyen günlerde değişik imag lar atmamıza neden olacaktır tv ye bu kesin.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
valla sevgili ramchomania, ben şahsen 55UHL950 e gözüm gibi bakıyorum, uhl950 kral tv lerden daha kral ve biliyorsun 10 larca defa yazmışımdır görüntü inanılmaz denecek kadar fiyat performans ürünü net, canlı hd yayınlar 4k hissi veriyor daha ne olsun :hihi 10 üzerinden 10 verdiğim bir tv ye takla attırmak istemiyorum dostum, yinede kesin konuşmamak gerek bizdeki merak ve hobi takıntısı yinede ilerleyen günlerde değişik imag lar atmamıza neden olacaktır tv ye bu kesin.

950 aslında süpriz bir tv muhtemelen alan kimse bu kadar beklemiyordu

Ben fazlasıyla memnunum yeterli bir tv

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
ramchomania ramchomania EXcomZkko EXcomZkko o zaman tüm Vestel Full yazılımların smr hertz değerleri Linux'da bir programla açılıp arttırılamaz mı?

Linux de açmana gerek yok ki zaten yüksek smr değere sahip bir full yazılım atmakta aynı işi görüyor ama sıkıntı panellerle ilgili paneller desteklemiyor yüksek değerli yazılım atınca görüntüler üst üste biniyor veya görüntü gelmiyor ve panele uygun dosyayı atmak zorunda kalıyoruz

Yazılım tarafından ziyade sorun kısmı panelde mb230 à sahip 800 den 2200 é kadar smr hmr vs hızlara sahip farklı tv ler var

Bende ki mb230 tv de bir çok farklı vestel üretimi tv yazılımı denedim çoğunda sonuç hüsran oldu çalışanlarda da bir farklılık görmedim

T Çevrimdışı

TurgayUz

Yeni Üye
27 Nis 2020
10
44
55uhl960 a vestel 55u9400 ün yazılımı atılsa acaba tv görüntüsünde değişim olurmu 55u9400 ile 55uhl960 ın anakartı aynıydı galiba böyle bir deneme yapan varmı hiç yani 55uhl960 a vestel tarafında aynı anakarta sahip modelin yazılımına atan
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bu 55uhl960 ı vestel tarafında aynı anakarta sahip bir modelin yazılımıyla iyileştiremezmiyiz acaba

böyle bir deneme yapsak bir değişim olmazmı acaba gerçi zaten menü vs aynı vestelle herhalde değişen bişey olmaz gibi ama yinede bi denemekte fayda var gibi

bende bu 55uhl960 ın görüntüsünden memnun değilim idare eder ama 2013 yılında aldığım 50 inç fullhd samsung düz led tv smartsız bundan çok daha iyi canlı ve gerçek tonlarda görüntü sunuyor

bir televizyonu gözünle izlemeden almayacaksın bunu 55uhl960 sayesinde kesin bir şekilde anladık teknik özellik giriş çıkış vs güzel ama görüntü vasat tat vermiyor

Son düzenleme:
OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
bir televizyonu gözünle izlemeden almayacaksın bunu 55uhl960 sayesinde kesin bir şekilde anladık teknik özellik giriş çıkış vs güzel ama görüntü vasat tat vermiyor
aynen, maalesef görüntü çok, çok bo...n. ben aldım ama çabuk kurtuldum, görüntü nedeni ile açmak bile istemiyordum, bu modellerde va panel deyince 70 kere düşündükten sora almamak lazım. hadi üst sekment tvler de diyecek bir şey yok va panellere ama a101, bim, vs, gibi satıcıların orasından burasında kısıp zor bela tv haline dönüştürdükleri bu aletler de panel çok çok öne çıkıyor, onuda tek geçerim lg ıps panel bu satıcıların yüzünü karartmıyor alıcıları da çok memnun ediyor açıkçası...

A Çevrimdışı

aziris

Aktif Üye
16 Haz 2020
95
50
Alamadığım bir durum var bu 55 uhl 960 neden bu kadar kotuleniyor anlamadım. Arkadaş 55 inç tv 2700 tlye alınmış normalde iyi markalar 4500 - 5000 tl bu tvde gördüğüm en büyük eksiklik reNK doygunlugunun düşük olması seviye yüzde 60 ta diger tvlerin yüzde 30-35 te verdiği rengi veriyor bu kadar kusura olsun fiyatına göre çok çok iyi tv samsung ve diğer markalardan tv kullanmış biri olarak söylüyorum

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Alamadığım bir durum var bu 55 uhl 960 neden bu kadar kotuleniyor anlamadım. Arkadaş 55 inç tv 2700 tlye alınmış normalde iyi markalar 4500 - 5000 tl bu tvde gördüğüm en büyük eksiklik reNK doygunlugunun düşük olması seviye yüzde 60 ta diger tvlerin yüzde 30-35 te verdiği rengi veriyor bu kadar kusura olsun fiyatına göre çok çok iyi tv samsung ve diğer markalardan tv kullanmış biri olarak söylüyorum
göz zevki sevgili dostum memnun olanlar çok çok hayırlı günlerde kullansın ne güzel işte. ama benden gibi bu tv den nefret edenleri de hoş karşılamanız lazım...bakınız bir örnek vereyim bu uhl 960 modelinden önce uhl950 modeli de satıldı a101 de kendim de aldım ve 100lerce methiye yazdım görüntü kalitesi benim göz bakışımla 10 numara beş yıldız, foruma bakarsanız çokça resim de ekledim, normal hd yayınlar bile abartmadan söyliyorum 4k yanından ayırt edemiyorsunuz mb230 panel ıps di. foruma konu da açtım resimler eşliğinde, uhl960=uhl 950 kıyaslaması açısından... sevgiler

A Çevrimdışı

aziris

Aktif Üye
16 Haz 2020
95
50
Dediğim gibi samsung 48h6470 va panel full hd tvim var 4k yayin icin bu tvyi aldim bunun ondan tek farkı reNK yoğunluğunun düşük olması ve Kanal ve smart özelliklerinin yavasligi zaten 8k yayınlar çıkarsa artık kaliteli tv alacağım

Wind. Çevrimdışı

Wind. 

Yeni Üye
29 May 2020
49
47
Yıllarca tüplü tv izleyip ilk defa UHL960 geçiş yapmış biri olarak diğer TV'lerle çok fazla kıyaslama yapamıyorum ama beni tatmin ediyor. Arkadaşların söylediği gözle bakınca bazı sıkıntıların olduğunu fark ediyorum ama rahatsız etmiyor. Beni rahatsız etmeyen şey herkesi etmeyecek diye bir konuda yok bu konu bence önemli..

Ben internet, netfilx, youtube kullanımı için aldım yorumlara göre az kalsın mi box alacaktım ama TV fazlasıyla İnternet ihtiyacımı karşılıyor şu ana kadar yapamadığım hiçbir şey olmadı. Mi box ihtiyacım şu anlık yok görevini yerine fazlasıyla yerine getiriyor. Şimdilik :)

Bahsi geçen uhl950 modelini merak etmiyorum desem yalan olur. ? Anlatılana göre aynı fiyatlara satılan 2 ürün arasında bu kadar fark olmaması lazımdı aslında arkadaşlarımın zaten kızdığı noktada bu sanırım. Benim açımdan durum şu uhl950 görmediğim için şanslıyım ? çünkü bir karşılaştırma yapıp canım sıkılmıyor bu gözle bakınca TV'den fazlasıyla memnunum, Birde 950 görüp bu tv alıp hüsrana uğrayanlar var onlara da sonuna kadar katılıyorum.

Benim durumumda Ailemde a101'den tek tv alan insan benim millet şok oluyor şu ana kadar eve kim geldiyse TV beğendi a101 den tv kovalamaya başladı ? gönül isterdi ki arkadaşların bahsettiği kalitede bir TV olsaydı zaten zor kazanıyoruz. Şimdilik ben eşim kızım çok mutluyuz hayatımızı renklendirdi.

Ne kadar memnum olsam da B burakalp054 çalışmalarını merak etmiyorum desem yalan olur.
Sevgili B burakalp054 arkadaşımız sanki bu gidişle TV ye takla attıracak gibi duruyor yakın takipteyim bakalım neler olacak...?

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Wind. Wind., güzel kardeşim mesajları okudum, sınavlara çalıştığım için tv'ye vakit ayırmıyorum. sınavlardan sonra sana özel bi dönüş yapacağım. tv'ler konusunda çok bilgi sahibi oldum. seninle herşeyi paylaşırım. ama zamanı değil şuan. sağlıcakla....

Son düzenleme:
Wind. Çevrimdışı

Wind. 

Yeni Üye
29 May 2020
49
47
Wind. Wind., güzel kardeşim mesajları okudum, şuanda polis özel harekat sınavlarına çalıştığım için tv'ye vakit ayırmıyorum. sınavlardan sonra sana özel bi dönüş yapacağım. tv'ler konusunda çok bilgi sahibi oldum. seninle herşeyi paylaşırım. ama zamanı değil şuan. sağlıcakla....

Teşekkürler deneyimlerini dört gözle bekliyorum ? :deli1

Geri
Üst Alt