55UHL960'a 65O9900'ün Full Yazılımını Attım :)

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Tv Smr 2200 hz oldu! Hareketli görüntüler çok iyi... Şuan test ediyorum. Yakında gözlemlerimi yazacağım :)

TV markasını ve menüdeki Oled ayarını görüyorsunuz..

IMG_20200719_021756.jpg
IMG_20200719_021739.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
TV bozulmazsa iyi.
Bir de OLED ayarının orada olması çalışacağı anlamına gelmiyordur tabi.
Biz de MB9X'de bir ton özelliği açıyorduk ama TV genelde reset atarak tepki veriyordu. :hihi
Yani sen elinde kağıtla gidip Hasan'ı çağırmak istiyorsun ama içeride Hasan diye biri yok.
O hesap işte. :kiskis

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Hocam anakartları birebir aynı. Canavar gibi çalışıyor şuan :) Umut Barış Umut Barış
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İnternetten güncelleme bile aldı.. Tabiiki de Oled ayarları tepki vermiyor. Fakat hiçbir sıkıntı yok ve hertzin yükseldiğini çok iyi hissediyorum.

Son düzenleme:
EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Oradaki OLED parlaklığı bildiğimiz arka ışık ayarını kontrol ediyor muhtemelen. (Etmiyormuş). Ama asıl sorulması gereken soru şu;

1- MovieSense çalışıyor mu?
2- Servis menüsünde MFC firmware bilgisi ne durumda?

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Genel olarak tv daha çok hızlandı. Hiçbir yere bağlanma problemi yok. Gayet ve %100 stabil.
Güncelleme bile aldı direk. Başarılı bir şekilde.
Tek kusuru DV bazı filmleri açıyor bazılarını açmıyor Netflix'te.
Bunu DV lisansının anakart üzerinde tümleşik olmasına bağlıyorum.
Profilden DV iptal edilebilir. Sorun kalmaz.

Fakat:

EXcomZkko EXcomZkko

Maalesef MFC çipini tanımadı, o konuda bir değişiklik olmadı.
Eğer anakart üzerinde MFC çipi bulunsaydı %100 tanırdı.
mb130e anakartın farklı varyasyonları var ama tüketiciye söylemiyorlar.
Bu sebeple Vestel'in ürettiği Hi-Level tvler alınmaz. Almayalım, aldırmayalım.

ramchomania ramchomania

Akıcılık geldi gibi hissettim, bütün gece izledim test amaçlı. Fakat haklı da olabilirsiniz.
Bazı hareketli sahnelerde hâlâ problem var ama çok az... Orijinalde çok daha fazlaydı. Buna eminim.

Bütün bunları sadece MEMC için yaptım ama olumsuz.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Genel olarak tv daha çok hızlandı. Hiçbir yere bağlanma problemi yok. Gayet ve %100 stabil.
Güncelleme bile aldı direk. Başarılı bir şekilde.
Tek kusuru DV bazı filmleri açıyor bazılarını açmıyor Netflix'te.
Bunu DV lisansının anakart üzerinde tümleşik olmasına bağlıyorum.
Profilden DV iptal edilebilir. Sorun kalmaz.

Fakat:

EXcomZkko EXcomZkko

Maalesef MFC çipini tanımadı, o konuda bir değişiklik olmadı.
Eğer anakart üzerinde MFC çipi bulunsaydı %100 tanırdı.
mb130e anakartın farklı varyasyonları var ama tüketiciye söylemiyorlar.
Bu sebeple Vestel'in ürettiği Hi-Level tvler alınmaz. Almayalım, aldırmayalım.

ramchomania ramchomania

Akıcılık geldi gibi hissettim, bütün gece izledim test amaçlı. Fakat haklı da olabilirsiniz.
Bazı hareketli sahnelerde hâlâ problem var ama çok az... Orijinalde çok daha fazlaydı. Buna eminim.

Bütün bunları sadece MEMC için yaptım ama olumsuz.

Daha önce de yazdım sizde ki mb130 üstünde chip yok muhtemelen sıkıntı burdan kaynaklı

İade süresini geçmemiş olsanız iade edin diyicem oda sıkıntı

F fikoloji A Adem Helvacı bu tv ye memc chip olan başka bir mb130 kart olurmu toshiba jvc vestel için üretilen sorunu da çözülmüş olur

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Tahmin ettiğimiz gibi MB130E'nin MFC'siz versiyonu da varmış.

Evet ben bunu görmüştüm. Sağ üst taraf mfc çipi takılıyor. Ama tvnin içini açmadığım için yazılımla emin olmaya çalıştım. İyi de yaptım. Hem kendimi geliştirdim. Hem de sorularıma cevap buldum. Mfc çipli bir anakart alacağım. Ama ustalardan destek almam lazım.

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
sevgili @ B burakalp054 istediğin sonuca ulaşırsın umarım. ben işin kısa yoluna giderek elimden çok çabuk çıkardım tv yi sizinki ile birebir aynı olan modeli tabii. birde soru sormak isterim görüntüde iyleşme oldu mu? flu renkte canlanma, matlık, gölgelenme, sv, gibi... ayrıca şunu da yazmak isterim bu üründen önce 18 hazıran dı yalnış hatırlamıyorsam? mb230 lg ıps uhl950 modeli ni alıp kendim kurmuştum, ve çok ama çok şaşırdığım büyük hayranlık duyduğum tüm hd kanalların 4k yayın izliyorum hisiyatı vermesi beni hem çok şaşırtmış hemde çok mutlu etmişti. bende zaten bu olay üzerine hemen hiç araştırma yapmadan vestel efendi kendini çok geliştirmiş düşüncesi ile hiç düşünmeden uhl 960 gelince aldım ve sora çok pişman oldum tıpkı senin gibi... baktığımızda sözde bu üst model olan uhl 960 a kıyasla 960pahır, diğer uhl950 altın, ve bende altın puan aldı zaten bana göre tabii yalnış anlaşılmalara sebep olmak istemem. saygılar,

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri