55ua9300 tvde Bluetooth kulaklık ses açma kısma sorunu

D Çevrimdışı

dvtby 

Yeni Üye
8 Eki 2019
18
67
Selamlar iyi akşamlar üstadlarım 55ua9300 tvye Bluetooth kulaklık bağlıyorum çok yüksek ses veriyor hiçbi şekilde ses kısılmıyor sese müdahele edilemiyor acil yardımlarınızı rica eder, yardımlarınız için şimdiden çokçok teşekkür ederim.
Not: 2.15.25 yazılım yüklü.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
D dvtby Tv nin ses ayarları menüsünde kulaklık/Ses çıkışı ayarı var o ayarı kulaklık olarak değiştirin.
Yine ses ayarları menüsünde Sayısal Çıkış ayarı var sıkıştırılmış ile PCM seçeneği var değiştirmeyi deneyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
D Çevrimdışı

dvtby 

Yeni Üye
8 Eki 2019
18
67
malesef denemediğim yöntem kalmadı ses ayarlarından hotel menüsü ayarlarına kadar en iyisi vestel servisine danışmak ilginize değerli fikirlerinize içten teşekkürler.

Y Çevrimdışı

Yusufclp 

Aktif Üye
10 Şub 2021
74
45
Bende Grundig Berlin 43 GEU 7965 A tv var. Tv ye kulaklık çıkışından 2.1 ses sistemi ya da kulaklık bağlıyorum. Ancak ses ayarını artırıp azalttığımda sadece televizyonun hoparlör sesi kumanda edilebiliyor. Harici hoparlör ya da kulaklığın sesi değişmiyor. Ayarlarda da bununla ilgili bir ayar yok. Bunu nasıl çözebilirim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bende Grundig Berlin 43 GEU 7965 A tv var. Tv ye kulaklık çıkışından 2.1 ses sistemi ya da kulaklık bağlıyorum. Ancak ses ayarını artırıp azalttığımda sadece televizyonun hoparlör sesi kumanda edilebiliyor. Harici hoparlör ya da kulaklığın sesi değişmiyor. Ayarlarda da bununla ilgili bir ayar yok. Bunu nasıl çözebilirim.
Ses menüsünde kulaklık seçimi yok mu :alala

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Önceki televizyonumda vardı kullanabiliyordum. Bu yeni televizyonda yok. Ses sistemini ya da kulaklığı takıyorum. Ses tv hoparlöründen gelmeye devam ediyor. Kumanda da sadec tv hoparlörünü kumanda ediyor.
En iyisi servisten yardım almak bu durumda ,çünkü kulaklık jakı takılınca otomatik geçmesi gerekir diye biliyorum,tv vestel ürünü olsa çok kolay da arçelik olunca pek bilgim yok maalesef.

I Çevrimdışı

Iz_for

Aktif Üye
25 Eki 2017
165
Konuyu hortlatmis gibi oldum ama forumda baska bir cozum goremedim

Vestel uretimi bir tv de bluetooth hoparloru bluetootla bagladigimda tv kumandasindan ses degisikligi yapamiyorum
ayni hoparloru aux kablo ile bagladigimda tv kumandasindan ses degisikligi gerceklesiyor

Yapmak istedigim bluetooth hoparloru kablosuz baglanti ile kullandigimda tv kumandasi ile ses degisikligi yapabilmek
Aux- bluetooth donusturucu aparatlari tv nin aux yuvasina takıp bir cozum bulunabilirmi
veya cozumu bilen yada onerisi olan varsa sevinirim
teraspy teraspy By_Trol By_Trol @TC Yıldırım slowfood slowfood

format_webp721d346af767b04e.webp

Son düzenleme:
Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,329
39

Vestel uretimi bir tv de bluetooth hoparloru bluetootla bagladigimda tv kumandasindan ses degisikligi yapamiyorum
ayni hoparloru aux kablo ile bagladigimda tv kumandasindan ses degisikligi gerceklesiyor

Yapmak istedigim bluetooth hoparloru kablosuz baglanti ile kullandigimda tv kumandasi ile ses degisikligi yapabilmek
Aux- bluetooth donusturucu aparatlari tv nin aux yerine takip bir cozum bulunabilirmi

Hoparlörün üzerinde kendi ses kontrol tuşu yoksa tv kumandasından yapmanız biraz zor. Airpods'u bile direkt tv'ye bağladığınızda sesi kontrol edemiyorsunuz.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Aux- bluetooth donusturucu aparatlari tv nin aux yerine takip bir cozum bulunabilirmi

Kulaklık girşine takarak değişim yapabilirsiniz

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

Aux- bluetooth donusturucu aparatlari tv nin aux yuvasina takıp bir cozum bulunabilirmi

Tv nin BT desteği olmadığından (yok sanıyorum) sesi de açma-kapatma olmuyor.Ama kulaklık çıkışına takarsan belki kulaklık moduna girip olabilir (belki dediğim unutulmasın),gerçi mecburen oraya takacaksın başka türlü de olmaz elindeki aparat ile sanırım.Bu arada tv kartı nedir acaba?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt