55qa9700

E Çevrimdışı

Efe81

Yeni Üye
21 Ocak 2023
4
29
Merhaba arkadaşlar tv teknik özelliklerinden anlamayan biriyisiyim 55qa9700de karar kıldım tv koyacağım alan küçük olduğu için 55 düşünüyorum ama bunun izleme mesafesiyle orantılı olduğunu öğrendim almışken vestel ve qled alalım dedim qled 55q9900 (panelde örnekleri var) ışık sızması bulutlanma sorunu var her markada bu ihtimal geçerli olabilir (ışık sızması) bu modelde q9900 daki gibi ışık sızması bulutlanma ihtimali yüksek mi
Not:Tvde panellerden anlamıyorum
Bu ürünün paneli nasıl sadece tv karşı açısından izlemeyeceğim için yanlardan solma yapmayan bir model istiyorum bu üründe bu geçerli mi? Bu ürünün android sürümü nedir?

fixer Çevrimdışı

fixer 

Aktif Üye
10 Kas 2022
86
34
Ben vestel qled kullandim ekran sararmasi isik sizmasi vardi cihazlarin hepsinde en son bu hir sikinti degil her cihazimizda var dediler iade edip parami aldim en son tcl aldim simdi kafam rahat .iyi arastir oyle al.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kağıt üstü bilgileri iyi olsa da ürünü bizzat görmedim henüz.
Qled teknolojisinin tv ye katkı sunduğunu kabul ediyorum ancak uçuk kaçık bir teknolojiymiş gibi lanse edilip insanlarda algı yaratılmasını onaylamıyorum.

Altı üstü, panelin arkasındaki mevcut katmanlara bir tane daha ekleyip ışığı daha etkin kullanıp bunu da yazılım algoritması ile desteklediler olay bu.

Quantumdot, Qled, Nanocell dedikleri ürünlerde kullandıkları panel, normal tv lerde kullanılan panellerin ta kendisi.

Örnek, XYA123 kodlu paneli diyelim ki LG55UPXX modelinde de kullanıyor, LG 55UQXX modelinde de kullanıyor 55NanoXX modelinde de kullanıyor. üçünde de aynı panel ama farklı difüzör, farklı yazılım kullanıp 3 farklı ürün olarak tüketiciye sunuluyor.

Yani normale 10 yerine nano ya 14 ödeme sebebim bir tabaka difüzör ve kodları değiştirilmiş bir yazılım olmuş oluyor.

Tamam bir kere daha belirtiyorum ki fark yok demiyorum, ancak abartılacak bir durum da değil.

Ben daha dün BU8500 de dibim düşecek düzeyde kaliteli yayın izledim. Kaynağınız adam gibiyse, televizyonunuz nano veya quantum olmadan da canavar gibi görüntü verebiliyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt