55Q9900 ışık sızma sorunu

canerx Çevrimdışı

canerx

Yeni Üye
31 Mar 2022
30
32
Az önce servis kurulumu yapıp gitti. Kanalları geçerken siyah ekranda sol altta görünen beyaz ışık dikkatimi çekti.

Servis yarın incelemeye gelecek. Değişim için ısrar edeyim mi, durum normal mi?

E Çevrimdışı

enginoner

Yeni Üye
21 Mar 2022
12
37
Kendi adıma söyleyeyim ben hiçbir şey anlamadım fotograflardan. Çok yansıma var. Gece karanlıkta yansıma olmayacak şekilde çekerseniz belki daha anlaşılır olur naçizane tavsiyem.

canerx Çevrimdışı

canerx

Yeni Üye
31 Mar 2022
30
32
TV bugün montajlandı. Sol altta böyle bi ışık sızması var.
Karanlık sahnelerde göze çarpıyor.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
44
normal degil gündüz bile belli oluyorsa rahatsiz eder yeni alinmis ürün oldugu icin degistirilmesi daha iyi olur zaten bu sorun normal olsa bile demekki rahatsiz etmis tv ye baktikca mide bulandirir en iyisi simdiden degistirmek

sen alttaki kisima takilmissin ama alt kisimdaki bölge haric tv de genel bir sorun var sanirim ekran in tamaminda isik sizmasi var sanirim eger bu model icin normal birseyse baska bir model veya marka bakman daha iyi olur
örnegin bendeki tv de ekran isigi sonuna kadar acikken görünen durum bu

pc den mediaplayer acik siyah arka plan sadece maus imleci görünüyor
WhatsApp-Image-2022-05-24-at-02.58.42a3cad2dded6eb055.jpg

Ayni ekran maus ilemcini görünmez yaptim
WhatsApp-Image-2022-05-24-at-02.58.4219e045b8c74360f8d.jpg

Referans videosundan görüntü

WhatsApp-Image-2022-05-24-at-02.58.422f3c414a76b92fb6e.jpg

WhatsApp-Image-2022-05-24-at-02.58.42592bef5c5de94d8f3.jpg

tv nin kendi video oynatma menüsünden pc deki referans videosunu acmaya calisirken yükleniyor ekrani
WhatsApp-Image-2022-05-24-at-02.58.434c2917735751f5ab6.jpg

fotograflari galaxy s8 standart fotograf ayarliyla cektim whatsapp üzerinden pc ye aldim o yüzden kalite düsmüstür
filmlerde vs tam sahne gecislerindeki siyah ekranlarda veya karanlik sahnelerde oda tamamen karanlik oluyor hic bisey görünmüyor desem yeridir karanlik bir sahnede videoyu durdurdugumda telefonun isigiyla önümü görmeye calisiyorum
her tv nin iyi veya kötü oldugu özellikleri olabilir ama bu tv icin o "siyahsizlik" orani cok kötü sanki

Son düzenleme:
canerx Çevrimdışı

canerx

Yeni Üye
31 Mar 2022
30
32
Bugün Vestel aradı. Fabrika Panel değişimine onay vermiş.
kesinlikle kabul etmiyorum dedim. Kutudan böyle çıkan sıfır ürüne neden onarım yapılsın ki? Değişim talep ettim. Reddederseniz THH başvurup beklerim dedim. Bikaç güne dönüş yapacaklarmış.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,453
Bugün Vestel aradı. Fabrika Panel değişimine onay vermiş.
kesinlikle kabul etmiyorum dedim. Kutudan böyle çıkan sıfır ürüne neden onarım yapılsın ki? Değişim talep ettim. Reddederseniz THH başvurup beklerim dedim. Bikaç güne dönüş yapacaklarmış.
Eklediğiniz resimde panel içi katmanlar çerçeveye tam yerleşmemiş yerinden kaymış taşıma esnasında da olma ihtimali var arızalı parça yok değişim istemekte doğal hakkınız onarım da doğal hakkınız.

canerx Çevrimdışı

canerx

Yeni Üye
31 Mar 2022
30
32
Eklediğiniz resimde panel içi katmanlar çerçeveye tam yerleşmemiş yerinden kaymış taşıma esnasında da olma ihtimali var arızalı parça yok değişim istemekte doğal hakkınız onarım da doğal hakkınız.
Panel içi “katmanlar” dediniz, ben sadece işaretlediğim yerde ışık sızması görmekteyim. Katmanlar diyince benim görmediğim farklı kusurları mı gördünüz?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Panel içi “katmanlar” dediniz, ben sadece işaretlediğim yerde ışık sızması görmekteyim. Katmanlar diyince benim görmediğim farklı kusurları mı gördünüz?
Şöyle, panel arkadan ledlerle aydınlatılıyor. Ledlerin üzerine de ışığı eşit yayması için dağıtıcı katmanlar konuyor. Bunların montajında bir hata olmuş da olabilir veya nakliye lojistik kaynaklı da olabilir.

QLED TV'ler de LED ile aydınlatılır fakat LED'in rengi ve polarizer katman yapısı farklı diye biliyorum. Prensipte yine arkadan aydınlatma mevcut yani. Videoları fikir olsun diye attım, videolardaki ürünler QLED değildir.

Geri
Üst Alt