55inc 4k uhd smart tv tavsiyesi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu sorunun cevabını bu akşam yapmayı planladığımız canlı yayında versem olur mu?
Nasılsa satın almak için daha 1-2 gününüz varmış :ok

M Çevrimdışı

msbmat

Yeni Üye
30 Eki 2019
7
38
Kim hangi tür paneli kullanıyor bunu nasıl öğrenebiliriz. Bir web sitesi varmıdır. Yada satın almaya gittiğimizde ne soralım nereye bakalım.(IPS sanki daha çok benim ihtiyaçlarımı karşılayacak gibi) IPS, VA panel. 55" bir tv alacam (2019 üretim) ama bir çok seçenekte hala kararsızlık devam.

TV de maç hariç diğer işlerle ilgileniyorum. Gerektiğinde bilgisayar ekranı olarak ta kullanmak istiyorum.
vestel 55ud9650, samsung 55ru7440 baktıklarımdan
------------------------------------------------------
Buradaki videonuzdan () kullanıcı yorumlarından biraz kendime alıntı yaparak ortalama TV den ne bekliyorum ne istiyorum kendimce düzenleme yaptım.
-----------------------------------------
Adem bey kolay gelsin..
1-)Her açıdan görüntü iyi olsun.(IPS panel )
2-)panel hızı 100hz olsun
3-)HDR desteği olsun
4-)20-30 metrekarelik dikdörtgen şeklinde bir salona kuracam, bazen bilgisayarı bağlayacam, Tivibu var evde
5-)49 veya 55 inç olsun
6-)Smart özelliği olmasada olur
7-)Dahili uydu alıcısı olsun.
8-) Wifi-Bluetoth olmasını istediklerimden
9-)Ses kalitesi iyi olmasını istediklerimden..
10-)TV yi gerektiğinde Monitör olarakta kullanacam.
(3000-6000 lira arası ama 5000 lirayı geçen her tv modeli için ne kadar gerekli sorusu kafamı meşgul edecek sanırım.)
Bu kullanıcı profiline uygun alabileceğim modeller neler olabilir.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kim hangi tür paneli kullanıyor bunu nasıl öğrenebiliriz. Bir web sitesi varmıdır. Yada satın almaya gittiğimizde ne soralım nereye bakalım.(IPS sanki daha çok benim ihtiyaçlarımı karşılayacak gibi) IPS, VA panel. 55" bir tv alacam (2019 üretim) ama bir çok seçenekte hala kararsızlık devam.

TV de maç hariç diğer işlerle ilgileniyorum. Gerektiğinde bilgisayar ekranı olarak ta kullanmak istiyorum.
vestel 55ud9650, samsung 55ru7440 baktıklarımdan
------------------------------------------------------
Buradaki videonuzdan () kullanıcı yorumlarından biraz kendime alıntı yaparak ortalama TV den ne bekliyorum ne istiyorum kendimce düzenleme yaptım.
-----------------------------------------
Adem bey kolay gelsin..
1-)Her açıdan görüntü iyi olsun.(IPS panel )
2-)panel hızı 100hz olsun
3-)HDR desteği olsun
4-)20-30 metrekarelik dikdörtgen şeklinde bir salona kuracam, bazen bilgisayarı bağlayacam, Tivibu var evde
5-)49 veya 55 inç olsun
6-)Smart özelliği olmasada olur
7-)Dahili uydu alıcısı olsun.
8-) Wifi-Bluetoth olmasını istediklerimden
9-)Ses kalitesi iyi olmasını istediklerimden..
10-)TV yi gerektiğinde Monitör olarakta kullanacam.
(3000-6000 lira arası ama 5000 lirayı geçen her tv modeli için ne kadar gerekli sorusu kafamı meşgul edecek sanırım.)
Bu kullanıcı profiline uygun alabileceğim modeller neler olabilir.

Vestel ve üretimleri için adres biziz ama LG, Samsung, Philips, Sony gibi firmalar için site mevcut.
Ama bazı modellerde her bilgiyi yazamıyorlar onu fark ettim. Muhtemelen edinemedikleri bilgilerdir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt