5580 Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir

G Çevrimdışı

günlerdenbugün

Yeni Üye
23 Ocak 2020
7
39
Daha geçen aya kadar iki hattımı sağlıklı bir şekilde kullanırken aynı telefonumda.
Bugün tek hattım dışında telefon başka hiç bir hattı tanımıyor.
imei kontrolü yaptığımda ise Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir diye bir bilgi ile karşılaştım E-devlette IMEI Sorgulama ekranında.
Sistem tarafından hiç bir mesajda gelmedi klonlanmış diye yada hattın kapanacak diye, tek hattım dışında başka hattı görmüyor.
Elimde 3 adet eski telefon var acaba bunların imei numarasını bu telefona atabilir miyim?

Bu konuda aramızda tecrübeli arkadaşlar var ise bana yol gösterirse çok sevinirim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Cihazın faturası, kimlik fotokopiniz ve servise başvurduğunuz da size verilecek olan tutanağı doldurarak teslim ettiğinizde Vestel genel merkezi sizin adınıza btk ya başvuru yapıp gerekli düzenlemeyi sağlıyor.
Not fatura üzerinde IMEI olması gerekiyor.

G Çevrimdışı

günlerdenbugün

Yeni Üye
23 Ocak 2020
7
39
Aslın da ürün hiç servise gitmedi nasıl kopyalandı anlamıyorum fakat çok fazla program incelemesi yapıyorum belkide diyorum 3.part uygulamalardan biri mi kopyaladı. Faturası yok. servis yeni imei atmak için fatura istiyor. Fatura olsada bu sefer kullanıcı kimse onun adına tek hat çalışmak suretiyle bir imei kayıtlaması yaparız ve ürünü sadece siz kullnırsınız ve satamazsınzı diyorlar. Bana saçma geldi açıkcası benim üzerime kayıtlı olacak ve hangi numarayı kullanıyorsam sadece ona kayıtlı olacakmış başka numara yada simkart takamayacakmışım.
İnternette MTK ENGİEERİNG ve TGT MTK SN 2.0 isimli programları gördüm fakat sonuç alamadım :bilmiyom
Bari dedim elimdeki eski telefonların imeisi bir işe yarasın onları yükleyeyeim diye düşündüm illaki vardır bir yükleme yöntemi dimi.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,611
Aslın da ürün hiç servise gitmedi nasıl kopyalandı anlamıyorum fakat çok fazla program incelemesi yapıyorum belkide diyorum 3.part uygulamalardan biri mi kopyaladı. Faturası yok. servis yeni imei atmak için fatura istiyor. Fatura olsada bu sefer kullanıcı kimse onun adına tek hat çalışmak suretiyle bir imei kayıtlaması yaparız ve ürünü sadece siz kullnırsınız ve satamazsınzı diyorlar. Bana saçma geldi açıkcası benim üzerime kayıtlı olacak ve hangi numarayı kullanıyorsam sadece ona kayıtlı olacakmış başka numara yada simkart takamayacakmışım.
İnternette MTK ENGİEERİNG ve TGT MTK SN 2.0 isimli programları gördüm fakat sonuç alamadım :bilmiyom
Bari dedim elimdeki eski telefonların imeisi bir işe yarasın onları yükleyeyeim diye düşündüm illaki vardır bir yükleme yöntemi dimi.

Bana tanıdık 5580'ini şebeke sorunu nedeniyle getirmişti. Yazılım attım, IMEI recovery yapmadığım için IMEI gitti.
Sonra Allah'tan kutusunu atmadığı için, kutuda yazan IMEI numarasını MAUI META isimli programla girmeyi başarmıştım.
Bence siz de bir deneyin. Programı kullanmadan önce, ayarlardan geliştirici seçeneklerini aktifleştirin, USB hata ayıklama seçeneğini devreye alın.
YouTube'da videolara bakarak yapmıştım. Biraz kanser ediyor ama sonunda başarmıştım. :kiskis

Ama sizdeki sorun bence yazılımsal falan değil, baya yasal bir durum. Telefon herhangi bir tamirciye gitmediyse, üçüncü parti programlar bunu çalabilir mi bilemiyorum. *#06# yaptığınızda IMEI görünüyorsa, programla uğraşmanıza gerek yok bence.

G Çevrimdışı

günlerdenbugün

Yeni Üye
23 Ocak 2020
7
39
Bana tanıdık 5580'ini şebeke sorunu nedeniyle getirmişti. Yazılım attım, IMEI recovery yapmadığım için IMEI gitti.
Sonra Allah'tan kutusunu atmadığı için, kutuda yazan IMEI numarasını MAUI META isimli programla girmeyi başarmıştım.
Bence siz de bir deneyin. Programı kullanmadan önce, ayarlardan geliştirici seçeneklerini aktifleştirin, USB hata ayıklama seçeneğini devreye alın.
YouTube'da videolara bakarak yapmıştım. Biraz kanser ediyor ama sonunda başarmıştım. :kiskis

Ama sizdeki sorun bence yazılımsal falan değil, baya yasal bir durum. Telefon herhangi bir tamirciye gitmediyse, üçüncü parti programlar bunu çalabilir mi bilemiyorum. *#06# yaptığınızda IMEI görünüyorsa, programla uğraşmanıza gerek yok bence.

*#06# yaptığınızda IMEI görünüyor, görünen imeiyi e-devlete yazdığımda kontrol etmek için Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir Mesajını görüyorum. İlginç olan normalde bu hattıda çalıştırmaması gerekiyor diye düşünüyorum. Etrafımdaki 5 hattıda denedim açmıyor ama o hatları başka telefonlarda denedim açıyor. Belirtmiş olduğunu programı en kısa süre içerisinde deneyeceğim eğer sizde olduysa umarım bendede olur çooook teşekkürler. Sonucu buradan yazarım. Ayrıca elimdeki eski ürünler 4G özelliği olmayan ürünler sorun olur mu yani eski model bir 2g ürünün imeisini yüklemeye çalıştığımda 4g nin çalışmaması gibi bir sorun oluşur mu?

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,611
*#06# yaptığınızda IMEI görünüyor, görünen imeiyi e-devlete yazdığımda kontrol etmek için Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir Mesajını görüyorum. İlginç olan normalde bu hattıda çalıştırmaması gerekiyor diye düşünüyorum. Etrafımdaki 5 hattıda denedim açmıyor ama o hatları başka telefonlarda denedim açıyor. Belirtmiş olduğunu programı en kısa süre içerisinde deneyeceğim eğer sizde olduysa umarım bendede olur çooook teşekkürler. Sonucu buradan yazarım. Ayrıca elimdeki eski ürünler 4G özelliği olmayan ürünler sorun olur mu yani eski model bir 2g ürünün imeisini yüklemeye çalıştığımda 4g nin çalışmaması gibi bir sorun oluşur mu?

Oluşur. 4.5G için 4.5G olarak kaydedilmiş bir cihaz IMEI'si gerekir.
Ama farklı bir cihaza ait IMEI girerseniz de yine sorun yaşatmayacağının garantisi yok.
Sadece ben IMEI atma işini mecbur kaldığım için yaptım. Bu konularda tecrübem yok.
Forumda 5580 için yazılım vardı, çift sim için var mı bir bakarsınız. Ben tek sim modelinde yapmıştım bu işlemi.

G Çevrimdışı

günlerdenbugün

Yeni Üye
23 Ocak 2020
7
39
Ama farklı bir cihaza ait IMEI girerseniz de yine sorun yaşatmayacağının garantisi yok.
Sadece ben IMEI atma işini mecbur kaldığım için yaptım. Bu konularda tecrübem yok.
Forumda 5580 için yazılım vardı, çift sim için var mı bir bakarsınız. Ben tek sim modelinde yapmıştım bu işlemi.

Benim 5580 de tek hatlı, buarada kendi orjinal imeisini tekrar yüklesem nasıl olur bu seferde ikinci yükleyene(benim imei mi çalana) klonlanmış mesajı gider mi.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,611
Benim 5580 de tek hatlı, buarada kendi orjinal imeisini tekrar yüklesem nasıl olur bu seferde ikinci yükleyene(benim imei mi çalana) klonlanmış mesajı gider mi.

Ben mecbur kaldığım için cihazın kendi IMEI'sini yükledim.

Ancak sizdeki durum bundan kaynaklı değil gibi. Yani bu işi engelleyen BTK bence. Çünkü sistem kopyalamayı algılamış.
Üçüncü parti programlarınızı ve onlara verdiğiniz izinleri gözden geçirin.

Tabiki de yazılım ve IMEI atmayı deneyebilirsiniz ama bence işe yaramaz. Sorun şu an sizin IMEI'nizin kopyalanmış olarak görülmesi bence.
Vaktim var ve uğraşırım diyorsanız yazılımı atın ve IMEI'yi de atın.
MAUI META ile IMEI de yedeklenebiliyordu, o daha kolay olur, tekrar aynı numarayı elle girmeniz gerekmez.
Çünkü elle girerken ben sorun yaşamıştım, onu da başına sıfır ekleyerek mi yoksa sadece belirli kısmını girerek mi ne çözmüştüm. Hatırlamıyorum.

Bu işin yasal yoldan çözümü IMEI yazılmış fatura ile servise başvurmak olur muhtemelen.

IMEI'nin sahibi siz olduğunuz için BTK sizi bilgilendirir diye düşünüyorum. IMEI kopyalayan kişiye mesaj gitse bile bunu umursamaz tahminimce.
Siz bence ürünün faturasını bulmaya bakın.

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
ben mtk lı işlemcilere eski 2G tel imei atarak 4,5 sorunsuz kullanıyorum. her üç operatörde sorun çıkarmadı şuana kadar. sizin hattın birinin imeisni tesadüfen telefoncunun biri başka bir cihaza kopyalamış da olabilir, bu husus için arkadaşların dediği gibi faturanızla diğer klon cihazı iptal ettirebilirsiniz sadece sizin cihazdaki imei aktif olur.

O Çevrimdışı

oksijen

Yasaklı Üye
9 Nis 2022
35
39
Telefon da imeinin çalınmasını önlemek için bir yazılım bir program var mıdır?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri