55 inch tavsiye max 4500₺

T Çevrimdışı

tns10

Yeni Üye
25 Mar 2020
2
28
Merhaba. Salonda netfilix ve uydu yayınları izlemek için kullanılacak 55 inch 4k tv araştırıyorum. Maksimum bütçe 4500tl. 100hz olanlara bütçe yetmiyor. Mecbur 50hz bakıyorum.

Şu modeller arasında kaldım.

Samsung: 55ru4700
Edge led. Va panel

Lg: 55um7450pla
Direct led. İps panel

Philips: 55pus7304
Direct led. İps panel

Philips 7304 ten şikayet edenler var. Ekran parlaklığı aşırı yüksekmiş. Fotoğraflar paylaşmışlar. Karanlık sahnelerde bile aşırı aydınlatmış tv. Görüntü çirkin olmuş.

Vestel modelleri için öneriye açığım. Vestelin web sitesinde eski yeni modellerin teknik bilgisine düzgün ulaşamadığım için araştıramıyorum. 2018-2019-2020 üretimi olanlar içinde 55 inch 4k en iyi görüntü(panel) ses(ör: 2+1 subwoofer) kalitesi olan. Smart akıcı(anakartı en iyisi olan) çalışan. vestel modelleri hangileridir acaba?

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

Fblue

Aktif Üye
10 Eki 2018
134
40
4500 tl paran var kendine dert arama bilmislik taslama gece gece icat cikarma ben vestel ud9360 55 inc sahibiyim 4500 butcen varsa git samsung lg al

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
.....Philips 7304 ten şikayet edenler var. Ekran parlaklığı aşırı yüksekmiş. Fotoğraflar paylaşmışlar.
Karanlık sahnelerde bile aşırı aydınlatmış tv. Görüntü çirkin olmuş.....

haydaaa,yaw millet parlak/aydınlık daha doğrusu "NIT" değeri çok yüksek panel arıyor
(HDR/DV için bu şart dır!!!) bu vatandaş parlakmış diyor,nasıl iş anlamadım

hani eski günler olsa bu kişilere direk PDP alırdık ama o da kalmadı artık!

şu bunu diyenlerin linki v.s varmı acaba,bir de ben göreyim o görüntüleri???

"şikayet varmış" bunu da geç,şikayet olmayan panelmi var???

IPS panel de zaten çok yüksek NIT değeri olmaz! bunu diyenler başka bir şeyi belki anlatıyorlar ya da sallıyorlar!
yüksek NIT sadece LGE nin en üst serilerinde vardır! Philips lerde yoktur daha doğrusu 7/8 serilerinde(IPS olanlarda)
zaten olmaz yaw

hangi forum orası;Donanım bilmem nemidir??? ya da Turkey bilmem nemidir??

daha sonra bir şeyler daha yazarım

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
arkadaş ben bahsettiğin adresi anladım da,anlamamazlığa yattım yaw,hiç tıklamadım bile!
tıklasam yine aynı manzarayı göreceğim!

oradaki bazı çakallar beni iyi bilirler,ayrıca buraya gelip ne yazdıklarımı da iyi okuyorlar!
kısaca sallayıp geçiyorsun alayını ve orası güyya TR nin de en büyük forumu!(en azından TV
işinde öyledir,ama büyüklük neye göre veya neyi ifade ediyor)

bahsettiğin ilk panel sanırım 7400 değilmi(4700 diye yazmışsın)? diğer yazdıklarına göre bence
biraz daha iyi bu panel(VA olan)

Phil lerin çoğu vasat kalite IPS dir,hoş en üstü olsa ne yazar! ya da bir şey yazsa bile absürt pahalı oluyor!

NF yi nereden izleyeceksin,ya da sanırım panelden değilmi?
şimdi panelin NF yi nasıl desteklediği beni ilgilendirmez,yarın kalkıp da yaw bu 4K ları açmıyor deme sonra!

Smart la işim yoktur,hatta hiç ilgi alanım da değildir!
Uydu alıcısı OK dir ama nasıl resim verir bilmiyorum
Dahili alıcıları ben fazla kesemiyor! kendi panellerimin hepsinde ext.Receiver kullanırım

ama en çok şuna güldüm,herifler aşırı parlak v.s demişler ki aslında değildir yaw
onlar panelin baclight+brightness seviyelerinden bahsediyorlar çok büyük olasılıkla!

sapla-saman olayı yani

TPV lerin özellikle giriş seviye panelleri bile oldukça iyi resim üretiyor hem de çok eskiden beri!
zaten TPV alan,çok büyük çoğunluk da görüntüden değil de başka şeylerden şikayet ederler!

Not;özellikle DH de hemen her başlıkta FAKE ajanlar vardır! satıcı,promotör,boş adamlar,sallamacılar
v.s v.s

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
arkadaş ben bahsettiğin adresi anladım da,anlamamazlığa yattım yaw,hiç tıklamadım bile!
tıklasam yine aynı manzarayı göreceğim!

oradaki bazı çakallar beni iyi bilirler,ayrıca buraya gelip ne yazdıklarımı da iyi okuyorlar!
kısaca sallayıp geçiyorsun alayını ve orası güyya TR nin de en büyük forumu!(en azından TV
işinde öyledir,ama büyüklük neye göre veya neyi ifade ediyor)

bahsettiğin ilk panel sanırım 7400 değilmi(4700 diye yazmışsın)? diğer yazdıklarına göre bence
biraz daha iyi bu panel(VA olan)

Phil lerin çoğu vasat kalite IPS dir,hoş en üstü olsa ne yazar! ya da bir şey yazsa bile absürt pahalı oluyor!

NF yi nereden izleyeceksin,ya da sanırım panelden değilmi?
şimdi panelin NF yi nasıl desteklediği beni ilgilendirmez,yarın kalkıp da yaw bu 4K ları açmıyor deme sonra!

Smart la işim yoktur,hatta hiç ilgi alanım da değildir!
Uydu alıcısı OK dir ama nasıl resim verir bilmiyorum
Dahili alıcıları ben fazla kesemiyor! kendi panellerimin hepsinde ext.Receiver kullanırım

ama en çok şuna güldüm,herifler aşırı parlak v.s demişler ki aslında değildir yaw
onlar panelin baclight+brightness seviyelerinden bahsediyorlar çok büyük olasılıkla!

sapla-saman olayı yani

TPV lerin özellikle giriş seviye panelleri bile oldukça iyi resim üretiyor hem de çok eskiden beri!
zaten TPV alan,çok büyük çoğunluk da görüntüden değil de başka şeylerden şikayet ederler!

Not;özellikle DH de hemen her başlıkta FAKE ajanlar vardır! satıcı,promotör,boş adamlar,sallamacılar
v.s v.s
hocm philps ve lg arasında kaldım bende lg 55um7100. Siz philips markasini oneriyir musunux? Net anlyamaadim ben

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
hocm philps ve lg arasında kaldım bende lg 55um7100. Siz philips markasini oneriyir musunux? Net anlyamaadim ben
Philips 70 inç 7304 sahibiyim gayet memnunum.Görüntü kalitesi özellikle çok iyidir.Smart olayı oldukça başarılı ben şu ana kadar olumsuz bir durum yaşamadım ve kesinlikle tavsiye ederim.Donanim haberde yazılanlara çok aldırmayın orası özellikle LG ve Samsung satıcılarının cirit attığı bir forum haline gelmiş durumda o yüzden objektif yorumlar bulmak çok zordur..

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
Philips 70 inç 7304 sahibiyim gayet memnunum.Görüntü kalitesi özellikle çok iyidir.Smart olayı oldukça başarılı ben şu ana kadar olumsuz bir durum yaşamadım ve kesinlikle tavsiye ederim.Donanim haberde yazılanlara çok aldırmayın orası özellikle LG ve Samsung satıcılarının cirit attığı bir forum haline gelmiş durumda o yüzden objektif yorumlar bulmak çok zordur..
Gerçekten dediğiniz gibi yönlendirici olbilirler ama internette videoları gçrüyorsunuz youtube da phlipsin takılmalar yaşadığı videoları var. Yanancı forumlarda aynı şey yazılmış. Alışveriş sitelerinde Yorumları okuyorsunuz almış memnun kalmamışlar filan. Philps tvsi olan arkadaşlarım var onlara soruyorum aman philps alma da ne alırsan al diyorlar. Bunların hepsi tesadüf olamaz gibi geliyor. Yazılımında bir sıkıntı olduğu aşikar

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Gerçekten dediğiniz gibi yönlendirici olbilirler ama internette videoları gçrüyorsunuz youtube da phlipsin takılmalar yaşadığı videoları var. Yanancı forumlarda aynı şey yazılmış. Alışveriş sitelerinde Yorumları okuyorsunuz almış memnun kalmamışlar filan. Philps tvsi olan arkadaşlarım var onlara soruyorum aman philps alma da ne alırsan al diyorlar. Bunların hepsi tesadüf olamaz gibi geliyor. Yazılımında bir sıkıntı olduğu aşikar

Yazılımda Philips eskiye göre iyi diyorlardı ama Android TV olduğu için sorun yaşatabilme ihtimali var tabi.
E bir de Philips ihtimalini göze alırsak yazılım mutlu etmeyebilir.
En iyisi TV + Android kutu almaktan geçiyor. (Smart için.)

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Samsung: 55ru4700 Tercih edin derim görüntü kalitesi ve smart ta hepsini sollar.

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Daha öncesinde Philips 55 inç 8109 serisi vardı.Tv yi kardeşime hediye etmiştim.Hala kullanıyor görüntü kalitesi muazzam fakat yazılımı sıkıntılı idi.Şu anda kullandığım 7304 te yazılım açısından bir sıkıntı yasamadigim gibi YouTube yada diğer sitelerde de her hangi bir takılma yaşamadık.Kaldıki smart kalitesi birazda kullanmış olduğunuz internet alt yapısı ilede baglantili olarak değişkenlik gösterebilir...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri