55 inch oled tv mi 65 inch nanocell mi?

U Çevrimdışı

umutc

Yeni Üye
17 May 2021
3
31
Merhaba arkadaşlar YouTube'da Adem Helvacı sayesinde tanıdım forumu ve yaptığı hakikaten kıymetli bir iş.

Benim bir tavsiyeye ihtiyacım var. Maksimum 14 bin tl ye kadar ulaşabilecek bir bütçem var onunla 65 inch led tv mi alsam yoksa 55 inch lg oled mi alsam karar veremedim.
Oledlerin ekran yanmasından dolayı çekincem var. Genel olarak film , maç ve pc yansıtma gibi işlerde kullanıcam. Aradaki fiyat farkı için oled almaya değer mi? Yoksa önerebileceğiniz başka modeller var mı? Şimdiden teşekkürler.

sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Yorumsuz bir hayat..
Aktif Üye
13 Şub 2021
80
36
LG 65 BX OLED kullanıyorum... Kesinlikle OLED alın, birdaha LED ekranlara bakmak dahi istemeyeceksiniz... Ancak sürekli uydu kanalları izleyecekseniz nanocell alın... Yok ben bol HDR, Dolby Vision içerikli flimler diziler izleyeceğim derseniz OLED dünyasına bir giriş yapın iyi ki almışım diyeceksiniz.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
OLED her türlü alınır. Yalnız LG'nin bu ölü piksel olayını çözemediğine dair şeyler okumuştum. Ayrıca burn-in problemi var mı diye detaylı araştırmak lazım.

Galiba ben yerinizde olsam Sony'nin Quantum Dot'lu VA panelli (veya eşleniği QLED VA Samsung) bir modele bakardım.

LG'nn OLED panelleri dayanıklılık ve kalite kontrol olarak soru işareti oluşturuyor. NanoCell'ler de IPS olduğu için kontrast olarak VA'lardan geride. Ayrıca o fiyatlara çıkılınca, VA'ların açı sorunları da nispeten aşılmış oluyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
LG OLED modellerinin bir kısmı Arçelik'te üretiliyor sanırım.
Türkiye'de satılan bazı modellerde sorun çıkmasının nedeni de, LG'nin sorunlu panelleri Türkiye'ye göndermesinden kaynaklı galiba.
LG OLED almak Türkiye'de biraz kumar gibi geliyor bana açıkçası.
Sony OLED alayım deseniz sırf Sony olması nedeniyle ekstra maliyeti var.
Philips'in de OLED'ine bulaşılır mı hiç bilmiyorum açıkçası, LCD'de bu kadar topallayan şirket OLED'de sorun çıkarır mı bilemem.

IPS panele ihtiyacınız yoksa Samsung QLED alın derim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt