55" ekran mı 65" ekran mı?

B Çevrimdışı

bilalcan26

Yeni Üye
11 Ara 2019
8
29
Merhabalar. Uzun zamandır 55" ve 65" ekran boyutları arasında çok kararsız kalıyorum. panel benim için bir nebze önemli fakat en önemlisi fiyatı yani 65" aldığımda acaba keşke 55" alsaymışım der miyim? öyle bir ihtimal var mı? veyahut tam tersi 55" alırsam keşke 3 5 daha verip 65" alsaydım der miyim? normalde bu kadar kararsız değilimdir araştırma sürecinde böyle kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim.

B Çevrimdışı

bilalcan26

Yeni Üye
11 Ara 2019
8
29
Ekran boyutu büyüdükçe seyir keyfide artıyor.
işte sırf bu yüzden kararsızım 65"lerde seçenek az mesela smart olmayan bir 4k yok ben zaten tv box alıp kullanacağım için aslında bugün paneli kaliteli hiç bir akıllı özelliği bulunmayan uygun fiyatlı 65" veya üzeri bir tv üretilse hemen alırım :)
fakat burada da fiyat devreye giriyor işte 65" ekran almaya değer mi yoksa 55" uygun fiyatlı 4k panelli işte artık standart olan hdr10 gibi belli başlı özellikleri olan bir tv mi tercih etmeliyim ekran boyutuna karar verdiğim an marka model özellik araştırmasıda yapacağım ama şuan kararsızlık beni engelliyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
İzleme mesafeniz ve izleyeceğiniz içeriğin çözünürlüğü önemli.
İzleyeceğiniz alan odak noktasının dışında kalırsa keyif eziyete dönüşür.
Yani oturduğunuzda görüntüyü tam görmelisiniz diye düşünüyorum. :bilmiyom

cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32
Düşüncelerimi şöyle paylaşayım box alıcaksanız 55yeterli gelir ustu fantezi olur bide tv ünitesi alçak tavsiyemdir mesafede önemli tabi mesafeyi tutturursan bide karşıdan izle oh mis:)

B Çevrimdışı

bilalcan26

Yeni Üye
11 Ara 2019
8
29
Seneye evimi değiştirme planım var bu yüzden mesafeyi kestiremiyorum şimdilik fakat tercihim yakın mesafe olmaz gözler astigmat, miyop olduğu içinde uzun süre gözlükle tv seyretmek yoruyor 65" boyutunu da sırf bu yüzden düşünüyorum zaten ayrıca tv boxu da tv ile beraber sipariş vereceğim

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Kişiye göre değişiyor.
Kaliteli içerik ve uygun mesafe olursa en büyük inc.
Bana ise 40 inc.

cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32
Ozaman bütçe varsa fantezi yapılabilir box olarak beelink GT king öneririm arkadaşım aldı bende alcam

B Çevrimdışı

bilalcan26

Yeni Üye
11 Ara 2019
8
29
Kişiye göre değişiyor.
Kaliteli içerik ve uygun mesafe olursa en büyük inc.
Bana ise 40 inc.
Tabi ki de her keyfe göre ekran boyutu değişir benim demek istediğim 55 ile 65 arasında kaldım birini alsam yarın bir gün diğerini mi alsaydım acaba der miyim? Özellikle 2 boyutu da tecrübe etmiş birileri varsa diye konuyu açtım ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ozaman bütçe varsa fantezi yapılabilir box olarak beelink GT king öneririm arkadaşım aldı bende alcam
TV box Amazon fire stick ile mi box s arasındayım ama o çok mühim değil hani donanımsal olarak farklı açık ve net kağıt üzerinde ve gerçek değerlerde belli olduğu için tv ye karar verdiğim zaman ona karar vermek kolay ?

1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
bence 65 inç al bütçen varsa.yapılan araştırmalarda yeni tv alanların yüzde57 oranında tvsini büyütmek isteyenler oluşturuyormuş..

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
%99 büyük inc diyor ve küçük alınca pişman oluyor.
Mi box içindeki işlemci çok eski.
Netflix süper önemli değilse Beelink bakın.

B Çevrimdışı

bilalcan26

Yeni Üye
11 Ara 2019
8
29
Peki 65 vesteller fiyatlarına göre nasıl yani awox var en ucuz ama onda çok tereddüt ediyorum

%99 büyük inc diyor ve küçük alınca pişman oluyor.
Mi box içindeki işlemci çok eski.
Netflix süper önemli değilse Beelink bakın.
Amazon fire nasıl acaba mi box s in işlemci düşük ama fiyat performansı iyi gibi geldi bana birde tarayıcısı sağlam olduktan sonra uygulamalar önemli değil benim için

Birde hepsiburada da yumatu ymt65 en düşük 65" tv şuanda onun hakkında fikri olan var mı acaba? Awoxdan iyi midir kötü mü? A Adem Helvacı

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri