5000 TL bütçe ile hangi çamaşır makinesine yönelmeliyim

E Çevrimdışı

erdoganaydin

Yeni Üye
28 May 2020
31
74
Merhaba 5000 TL kadar bütçem var.

Çamaşır makinesi almak istiyorum. Hangi model markaya yönelmeliyim?

Hangi özellikler olması makbüldür.

Yorgan yıkamak için 10 kg kapasiteli mi olmalı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Makina tavsiyesi veremeceğim ama yorgan yıkamak için 10kg yetersiz kalacağını düşünüyorum.
180x220 yatak kılıfını 8kg sığmıyor geresini sen düşün önümüzdeki senelerde ev değişikliği sonra bu tarz işler için 15kg makina bakacağım.

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
15 kg kapasite bile olsa yorgan yada çift kişilik kalın battaniyeyi makinede yıkamanın, makineye zarar vereceğini düşünüyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
15 kg kapasite bile olsa yorgan yada çift kişilik kalın battaniyeyi makinede yıkamanın, makineye zarar vereceğini düşünüyorum.
Katılıyorum,çünkü suyu yiyince öğle ağır oluyorlar ki,çok dayanacağını sanmıyorum ,ama bir ara çarşıya gittiğimde kurutemizlemeciye sorarım nasıl yıkıyorlar yorgan falan diye :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Katılıyorum,çünkü suyu yiyince öğle ağır oluyorlar ki,çok dayanacağını sanmıyorum ,ama bir ara çarşıya gittiğimde kurutemizlemeciye sorarım nasıl yıkıyorlar yorgan falan diye :ok
O büyük makinelerde yıkıyor olabilirler. :alala
Sıkma devri düşüğe alınır evde ama makinedeki şaşi ve süspansiyonun iyi olması lazım.
Bütçe çok yüksek olsa direkt Miele'ye gömülebilir para.
Adamlar denge ağırlığında beton yerine dökme demir kullanıyorlar.
En düşük makinelerini bile eve taşımak işkence. :kiskis

Geçenlerde bir haber okumuştum Miele'nin dolandırıldığına dair, Türkiye'deki servis ve parça ağı yaygın değil sanırım.
Aldıktan sonrası düşündürücü.

5000'e Bosch veya Samsung bakılabilir. O fiyata Samsung kaldıysa tabi.
5000'e en ideal Bosch olur bence, üst segment olmasa bile orta segment kalite alınabileceği kesin.
Ek garanti de yaptırılır, kafa rahat eder.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
O büyük makinelerde yıkıyor olabilirler. :alala
Sıkma devri düşüğe alınır evde ama makinedeki şaşi ve süspansiyonun iyi olması lazım.
Bütçe çok yüksek olsa direkt Miele'ye gömülebilir para.
Adamlar denge ağırlığında beton yerine dökme demir kullanıyorlar.
En düşük makinelerini bile eve taşımak işkence. :kiskis

Geçenlerde bir haber okumuştum Miele'nin dolandırıldığına dair, Türkiye'deki servis ve parça ağı yaygın değil sanırım.
Aldıktan sonrası düşündürücü.

5000'e Bosch veya Samsung bakılabilir. O fiyata Samsung kaldıysa tabi.
5000'e en ideal Bosch olur bence, üst segment olmasa bile orta segment kalite alınabileceği kesin.
Ek garanti de yaptırılır, kafa rahat eder.
Ben kullandığım için biliyorum makinaları ,tabii benim yaşıtımla bir bunlar ,şimdikileri bilmiyorum,bizde tolkar vardı,bir marka daha vardı ama hatırlamıyorum ,fakat tolkar makina ağırlık olarak iyi idi,yani 2-3 yorgan atabiliyordum içine,ama ev tipi büyük kapasiteli makinayı bilmiyorum ,işte gittiğimde soracağım,çünkü burada "xxx" isimli firma vardı ,onlara gönderiliyordu eskiden ağır işler.

Y Çevrimdışı

Yusufclp 

Aktif Üye
10 Şub 2021
74
45
Bende 7 kg Beko var. 2009 şubattan beri kullanıyorum. Yorgan, battaniye de dahil hemen her dün çalışıyor. Geçen hafta 2 adet çift kişilik yün battaniye yıkadık tek tek . Battaniyeyi koyunca tamburda epey boşluk kalıyor. Son 1 ayda motor kömürü ve kapak kilidi değiştirdim kendim. Bozulur diye korkuyorum açıkçası. Şimdiki makineler hem pahalı hem de çok dayanıksız.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bende 7 kg Beko var. 2009 şubattan beri kullanıyorum. Yorgan, battaniye de dahil hemen her dün çalışıyor. Geçen hafta 2 adet çift kişilik yün battaniye yıkadık tek tek . Battaniyeyi koyunca tamburda epey boşluk kalıyor. Son 1 ayda motor kömürü ve kapak kilidi değiştirdim kendim. Bozulur diye korkuyorum açıkçası. Şimdiki makineler hem pahalı hem de çok dayanıksız.
Hem de "hemen her gün" :)
Tamburda boşluk kalır ,asıl konu "çok su çekmeleri ve ağır olmaları" dır,yoksa her makina zorlansa da yıkamaya çalışır :ok

Y Çevrimdışı

Yusufclp 

Aktif Üye
10 Şub 2021
74
45
Hem de "hemen her gün" :)
Tamburda boşluk kalır ,asıl konu "çok su çekmeleri ve ağır olmaları" dır,yoksa her makina zorlansa da yıkamaya çalışır :ok
Yıkaması ve dengesi iyi makinenin. Sıkmada hiç sarsılma olmuyor. Beko arçelik gurubunun buzdolabı ve bulaşık makinesi de var 2009 da aldığım. Onlardan da memnunum. Bu yüzden televizyonu da 4 yıl önce o guruptan aldım tam bir baş belası çıktı.
Makine 1 -2 küçük arıza yapınca ben de makine konularını takip etmeye başladım. Bozulursa falan bilgisiz ortada kalmayalım diye.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
8kg makinada 10 yıl yorgan ve battaniye yıkamak. Valla iyi dayanıyor sizin makina sevgili eketen ,hem de 10 yıl :)

Aynen üstat. Ne sesi garipleşti ne su kaçırıyor. Tık demedi daha. Vestel in makinesi. Diğer makine de vestel. Onda da çocuğun kıyafetleri battaniyesi yorganı yıkanıyor o da çok iyi çıktı. İki günde bir mutlaka çalışıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt