5. millenium faciası windows 11 ile olan en sıkıcı soruna çare bulundu...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Kullandığın yazılımlar sadece Microsoft ile çalışıyorsa seve seve mecbursun.
Ayrıca donanım endüstrisini de ayakta tutan ta kendileri.
Oyun endüstrisini de ayakta tutan yine kendileri.

Apple seneler geçti daha rakip olacak bir API çıkaramadı.
Belki kendi işlemcisinden sonra ona da sıra gelir.

Dolayısıyla Microsoft'u gömmek anlamsız.
Linux'un ücretsiz olması dışında, virüs girmesinin daha zor olması dışında son kullanıcı için bir anlamı yok.

Saldırmak isteyen her sisteme saldırabilir.
Microsoft'u ben de gömüyorum ama facia falan, bunlar artık kabak tadı vermedi mi ey Linux sevenler? :hihi

Adamlar yeni bir kullanıcı deneyimi deniyor, daha beta aşamasında en fazla, baktılar olmuyor yine sola çekerler.
Ne bu Microsoft'u gömme sevdası anlamıyorum.:kiskis

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
start10 reyiz varken dert ettiğin şeye bak :clapBir de bunun pencere kenarlıklarını masaüstü temasını falan değiştiren kardeşi WindowsBlindz var ama onu sevmedim rami sömürüyore

s02047207474735dd.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
start10 reyiz varken dert ettiğin şeye bak :clapBir de bunun pencere kenarlıklarını masaüstü temasını falan değiştiren kardeşi WindowsBlindz var ama onu sevmedim rami sömürüyore

s02047207474735dd.jpg
Windows 10'un kendi menüsü de iş görüyor. Bu tür programlara hiç gerek duymadım.
8.1 olsa duyulurdu da.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
ne o daha çıkmadan 5. millenium faciasının neferliğini yapıyorsunuz... :P... 10 sanki çok iyide...

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
İS'ler arasında küçüklükten beri hayranı olduğum yegane işletim sistemi Windows XP'dir. Evdeki ilk bilgisayarım windows vista yüklüydü ve hiç sevmezdim, yıllar sonra XP kurduğumda ise çoktan Windows 7 çıkmış ve millet ona geçmeye başlamıştı. Windows XP çoğu kişinin aklında mavi ekranları, hata raporları ve bir sürü kötü özellikle anımsanacak olsa da, 10 yıl kadar tahtta kalabilmiş, herkesin bildiği ve beğendiği bir sistem olmuştu. Tasarımı ise ne fazla samimi ne de fazla resmiydi. XP'den önce olan Windows Klasik isimli kütük gibi tema da, Vista ve 7'de kullanılan Aero'lu yuvarlak ve şeffaşlaştırılmış tema da, 8 ve 10'da kullanılan düz basit köşeli tema da XP'nin Luna teması kadar güzel gelmemiştir gözüme.

Windows 11 de nereden çıktı diye düşünecek olursak, yenilik olmazsa çöküş başlar, piyasada kalabilmek için yenilik şart. Aslında Windows 10 çatı işletim sistemi olacak altında dallara ayrılacak ve sürekli olarak güncelleme desteğiyle yenilenecekti fakat bir güncelleme yerine küçük bir isim değişikliği bile şirket açısından çok avantajlı hale gelebiliyor.

Geri
Üst Alt