5- 6 bin tl fiyat aralığında ANDROİD 4 K UHD 50" TV lerden en iyi görüntüyü hangi TV verir ?hangi tv yi almalıyım?

O Çevrimdışı

otoyilmaz 

Yeni Üye
11 Kas 2021
3
34
5- 6 bin tl fiyat aralığında ANDROİD 4 K UHD 50" TV lerden en iyi görüntüyü hangi TV verir ?hangi tv yi almalıyım?

fırsat indirim ürünlerinden hangi marka model tv almalıyım bir türlü karar veremedim.
belgesel ve aksiyon filmlerini izlemeyi seven biriyim görünlülerin net ve gerçekci olmasının yanında normal ulusal uydu kanalları izlerkenkende görüntünün net ve kaliteli olmasını istiyorum.evde oturma odasında kullancağım. (tv yi karşıdan ve yan açıdan izleyeceğim.)
lütfen yardımcı olurmusnuz indirim günü bitmeden hemen karar verip almalıyım ?
acil bilgi ve tecrübelerinizde ihtiyacım var
burda adem helvacı abime de sesleniyorum acil cevap yazarsanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

Dvl35

Yeni Üye
9 Kas 2021
18
34
Bu sorunun cevabını da bende arıyorum. Gerçekten bulamadım.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Üstadlardan birisi cevaplasa da öğrensek. Adem Helvacı Adem Helvacı üstad bize bir yok gösterse danışmanlık ücretini ödemeye hazırım. Bende bilgisayarcıyım ama TV nin içini bilme imkanım yok. En iyi bilen ustasıdır.

Adem Helvacı Adem Helvacı
Kel 'in merhemi olsa önce kendi kafasına sürermiş :kiskis

Panel üretimi dünyada gene bir sıkıntı almaya başladığından beri, zaten sorunlu olan tv üretim dünyası iyice içinden çıkılmaz hal aldı o nedenle artık kesinlikle GENEL bir konuşma yapmak imkansız. Yapanlar var elbette ama malum biz onlar gibi pazarlamacı olmadığımız için gerek görmüyoruz zira kimsenin canı yansın istemiyoruz.

Bakın en yakın örneği TCL C728 oldu mesela. 120hz diye ''baş tacı eder miyiz?'' dedik.
Biz ona CANIM deyince o bize CANINIZ ÇIKSIN dedi bak bu kadar insan C728 derdi çekiyor şimdi.

Üretim kaliteleri inanılmaz düştü, Panel karaborsa denecek durumda olduğu için TV ye siz XYZ123 modeli diye bakıyorsunuz ancak biz içinde 4 veya 5 panel üreticisi ile çalışıldığını biliyoruz.

Model aynı ama paneller farklı OK, Sorun ne?
Abi sorun gayet açık, o anakart x panelde başka, y panelde başka tepki verecek. Ayrıca X panel başka, Y panel başka yapı tipinde
X panel SRGB oranı %98, Y panelde %70 vs vs

Yani somut kesinlikte bilgi vermek resmen MALA ÖZEL bir hal aldı.

Yani diyoruz ki kardeşim MAL NEREDE?

TV Tavsiyesi bana göre farklı bakış açılarına sahip bir dünya zira bir taraf üstüne düşen işi yapmış olmak adına illa ki bir model önerme ihtiyacı duyar, diğer taraf ise temkinli davranmayı tercih eder gerekirse tavsiye de vermez.

Evet doğru, adımız tavsiye forumu ama biz bu koşullarda temkinli davranmayı tavsiye ediyoruz herhangi bir markayı değil :kiskis

Somut modeller üzerinde yine konuşuruz seve seve.

Lakin ısmarlama model taleplerini oldum olası ya görmezden gelirim ya da istenen cevabı vermemeyi tercih ederim.

Kapris değil bu dostlar, çok nadir güvenebileceğimiz üretimler çıkıyor onda da zaten yaygarayı kopartıyoruz HEMN GİDİN ALIN diye biliyorsunuz

Regal 55R752U modeli AUO panel ile üretilmiş ve bir daha da kolay kolay bulamayacağınız tv dir koşturun alın dedim, kapan kaptı, kapamayan baktı.

Bak bu önerimizden biz hiç pişmanlık duyduk mu? kesinlikle duymadık zira mala güveniyorduk.

Olsa böyle modeller her zaman olduğu gibi yine uyarırız sizleri ama şu an cidden ortam karışık.

Geri
Üst Alt