5+1 ses çıkışının 3 ü çalışmıyor

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Eveeet. Yine ben ve sorun ?? özlediniz benide biliyorum ??
Samsung HT-TX35 Ev Sinema sisteminin
İşaretlediğim 3 çıkışı çalışıyor. Diğer 3 ü çalışmıyor. Sebebi ne olabılır acaba. Kondansatörlere baktığımda hepsi sağlam görünüyor ( göZle kontrolde )
çıkışlarda yanma gibi bi durum soz konusu olabılır mi

CE33C11B-3D24-4DAB-9D8D-A664D9B31EF5.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Cihazın ayarlarından ve kaynak girişten emin miyiz öncelikle?
Bu aşamalarda bir sorun yoksa, amfi katına göz atmalısınız.
Transistörler sağlam mı mesela, transistörlere gelen gerilim doğru mu, transistörlerden çıkan gerilim doğru mu gibi gibi.

Pitbull Pitbull bahsettiğiniz şey muhtemelen transistör.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
soğuk lehim temassızlık olabilir havya ile soket lehimlerini tazele dene olmadı ölçü aletini kısa devre konumuna al bağlantı kablolarını soketleri kontrol et devre tamamlanıyormu sağlammı diye bak onlarda sorun yoksa bord üzerinde arızalı direnç mosvet kapastör çip arızası olabilir..

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Mosfet kapasitör den olabilir öncelikle çıkışların içine bakın pislik varmı bazen tozdan pislik pamukçuk gibi olur söktükten sonra selolozik tinerle azıcık temizleyin tinerle temizledikten sonra deneyin.

D Çevrimdışı

duncan6767

Yeni Üye
14 Eki 2021
22
43
arkadaşlar. bu cihazı hala kullanan birilerini görmekten çok mutluyum. ben polonya'da yaşıyorum ve bu sistem çok sevdiğim için özellikle aradım buldum ihtiyacı olmayan bir vatandaştan satın aldım. tek sıkıntı kumanda yok dedi ben de nasıl olsa alınır diye önemsemedim. bugün sistem elime ulaştı 1-2 adet hoparlörü taktım deneme amaçlı, fakat sesi max açmama rağmen ses o kadar kısık geliyor ki anlatamam. hoparlörlerden şüphelenip diğer hoparlörleri taktım onlar da aynı. tv yi optıkden bagladım aynı, hdmi bagladım aynı, radyo açtım aynı, kulaklık jakı bağladım aynı. ses seviyesi yok denecek kadar az geliyor bütün hoparlörlerden. sizce kumanda satın alıp, farklı modlar açarak yada kurulum ayarlardan kurulum yaparak düzelir mi? yoksa cihaz bitmiş boşuna kumanda alma mı diyorsunuz?

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Ufacık bir “mode” tuşlaması sıkıntısı olmuş :haha
Modlarla oynayınca halloldu sıkıntı.
Konuyu şimdi gördüm, açtığınızda görseydim nokta atışı cevap verirdim, neyse sorunu da çözmüşsünüz zaten.

Cihazın ses modu stereo modunda kalmış ??

5+1 lerde en sağlıklı ses, çoklu stereo modunda alınıyor bence.

Surround moduda film ve müziklerde tat vermez.

Ama gerçek surround ses seçeneği olan bir blue Ray dvd takıp izlerseniz, o zaman surround modu süper.

T Çevrimdışı

Tugay55

Yeni Üye
23 Eki 2021
2
33
Ufacık bir “mode” tuşlaması sıkıntısı olmuş :haha
Modlarla oynayınca halloldu sıkıntı.
( ulen arkadaş ufacık şey yüzüne ne mızmızlandık yahu )
??
Hocam bendede aynı cihaz var aynı sorun var yeni aldım üç girişten ses gelmiyor kumanda da yok nasıl yapabilirim

T Çevrimdışı

Tugay55

Yeni Üye
23 Eki 2021
2
33
kumandadan ben "MODE" tuşuyla ayarlama yaptım ama cihazın üzerinde de olması gerekl
Kumandanın resmî ve modelini söylermisiniz kumandayı temin etmeye çalışayım önce büyük ihtimal mode sıkıntısı benimde herhalde sizinki ile aynı arıza diyeyim birebir

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri