4k Arçelik android TV onerisi

G Çevrimdışı

gaddarfeyyaz

Yeni Üye
31 Ara 2019
20
35
Merhabalar neden Arçelik markası konusunda ısrarcıyım diye bir sormayın çünkü özel bir nedenim var o yüzden Arçelik olması önemlidir TV'de netflix 1 önceliğimdir bütçe 10.000 liradır küsüratlı değerler olursa bütçemi arttırabilirim şimdiden vereceğiniz öneriler için teşekkür ediyorum iyi forumlar diliyorum

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
42
O fiyata sadece A50 B 880 alabilirsiniz. Ya da yine Arçelik in tesislerinde üretilen ve Koç grubuna ait olan Grundig in 55 GEU 7830 modelini tercih edebilirsiniz. Grundig fiyatına göre güzel bir tvdir.

G Çevrimdışı

gaddarfeyyaz

Yeni Üye
31 Ara 2019
20
35
O fiyata sadece A50 B 880 alabilirsiniz. Ya da yine Arçelik in tesislerinde üretilen ve Koç grubuna ait olan Grundig in 55 GEU 7830 modelini tercih edebilirsiniz. Grundig fiyatına göre güzel bir tvdir.
Hocam peki rahat edeceğim edebileceğiniz dediğiniz TV modeli hangisi ve fiyatı hakkında bilgi verebilir misiniz

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hocam peki rahat edeceğim edebileceğiniz dediğiniz TV modeli hangisi ve fiyatı hakkında bilgi verebilir misiniz
Boyut açısından bir sınırınız var mıdır? (TV kurulacak bölgenin belirli boyutlarda olması) Hangi zamanlarda kullanacaksınız? gibi kullanım detaylarını biraz daha paylaşabilirseniz daha net yardımcı olabiliriz.

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
42
Android de olsun derseniz Grundig 55 ggu 8960. Arçelik tarafında ise A55 C 985 B. İkisi de aynı tvdir. Ben Arçelik grubunun tvlerini uygun fiyata bulabildiğiniz müddetçe tavsiye ederim. F/P tarafında Vestel grubu ile birlikte güçlü tvler.

G Çevrimdışı

gaddarfeyyaz

Yeni Üye
31 Ara 2019
20
35
140 ekran olacak iş çıkışlarında hafta sonu tatillerinde yoğun olarak kullanabilirim şöyle bir filtreleme yaptım sizce bunlar bana uygun mudur arasından tavsiye ettiğiniz modelleri var mıdır

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
140 ekran olacak iş çıkışlarında hafta sonu tatillerinde yoğun olarak kullanabilirim şöyle bir filtreleme yaptım sizce bunlar bana uygun mudur arasından tavsiye ettiğiniz modelleri var mıdır
Filtrelemenizde ekran boyutu 50" olarak görünüyor.

Android de olsun derseniz Grundig 55 ggu 8960. Arçelik tarafında ise A55 C 985 B. İkisi de aynı tvdir. Ben Arçelik grubunun tvlerini uygun fiyata bulabildiğiniz müddetçe tavsiye ederim. F/P tarafında Vestel grubu ile birlikte güçlü tvler.
Filtrelemenizi 55" olarak güncellediğimizde de bu modeller öne çıkıyor. IPS Panel olduğu için siyahlarda tam siyah alınamayabilir. Ancak genel kullanımda sıkıntı yaratmaz. Fiyat/Performans konusunda önde olan bir modeldir. Aynı zamanda 10 bit (8 bit +FRC) Panel bit derinliği olduğu için sorun yaratmaz. Netflix lisansı da mevcut olduğu için beklentinizi karşılar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,890
Ne kadar üst seri o kadar iyi.
Tabi seri yükseldikçe nitelik fazla yükselmeyebilir onu söyleyeyim.
Bir yerden sonrası makyaja giriyor.
Android'leri ne kadar uzun süre götürür onu bilemem.
Ben olsam panel odaklı giderim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ne kadar üst seri o kadar iyi.
Tabi seri yükseldikçe nitelik fazla yükselmeyebilir onu söyleyeyim.
Bir yerden sonrası makyaja giriyor.
Android'leri ne kadar uzun süre götürür onu bilemem.
Ben olsam panel odaklı giderim.
Arçeliklerin panelleri konusunda çok fazla bilgim olmadığı için birşey söyleyemedim. Android kısmında da açıkçası TV ömrü kadar Android sistem iş görsün demek zaten bence hiçbir sistemde mümkün değil. Bir de hem fiyat, hem marka sınırlaması olunca tavsiyelerde sınırlı oluyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,890
Arçeliklerin panelleri konusunda çok fazla bilgim olmadığı için birşey söyleyemedim. Android kısmında da açıkçası TV ömrü kadar Android sistem iş görsün demek zaten bence hiçbir sistemde mümkün değil. Bir de hem fiyat, hem marka sınırlaması olunca tavsiyelerde sınırlı oluyor.
Arçelik üretimlerinde o konuda bilgi almak zor ama resim kalitesi ve ses konusu seri yükseldikçe yükseliyor belli bir yere kadar.
Android'i de açıkçası smart olayını biraz daha iyi yapmak için tercih ettiler bence.
Donanım ve yazılım kısıtlamaları bunu gösteriyor.
Bir Sony, Philips değiller maalesef. (Android konusunda)

Netflix konusu da sıkıntı olmaz, donanım ve yazılım desteklediği müddetçe çalışır bence.
L1 lisans muhtemelen Arçelik üretimlerinde vardır diye düşünüyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,683
65
Android tv bana göre uydurmadır,1- 1.5 - 2 ram mi olur ,tabii romları da saymak lazım ,8gb ,sanki kol saati bu tv değil :haha1 .Ben almam android tv ama alana da alma demem :ok

Geri
Üst Alt