49ud9400 vestel tv sapıttı :(

B Çevrimdışı

Basri 

Aktif Üye
11 Eki 2018
121
Selamunaleyküm arkdaşlar ;
Yaklaşık 1.5 senedir severek ve beğenerek seyrettiğim tv'me bi haller oldu birkaç ay önce tv ye aniden acaip haller olmaya başladı önce ilk açtığımda atıyorum birkaç saniye ses olmadan kanal d yi gösteriyor daha sonra ekran kararak (sanki kanal değiştiriyormuş gibi) kendi kendine başka bir kanala geçiyordu pek fazla üzerinde durmadım doğrusu. Fakat dünden beri ilk önce tv yi ilk açtığımda birkaç kez ses gelmedi kapatıp açtığımda düzeldi bu gün ise internet e bağlanmıyor garip bir şekide bir kaç kez açıp kapadım olmadı sonra yine internet ayarlarından profili birkaç kez silip tekrar kurdum fakat olmadı ama hani hiç bağlanmasa anlayacağım ama net ayarlarında bağlı görünüyor ama (aşağıdaki fotoda göründüğü gibi) internet'e erişilemiyor diyor acaba yazılımdanmıdır diye düşündüm yükseltip tekrar denedim olmadı.
Şimdi siz arkadaşlardan yardım bekliyorum birde şu yazılımı nasıl tekrar 3.62.35 geri döndürürüm bir yolu varmı şu anki yazılımım 3.62.49 şimdiden ilginiz için teşekkür ederim

teraspy,fikoloji,teknovest

IMAG0035.jpg

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Ag ayarlarini manuel olarak girip tv ye ip adresini siz veriniz ve ayarı kayderken 2 defa kaydetin.tv yi fisten sokup geri takin ayarlari kontrol edin manuelde sabitmi diye...imkaniniz var ise kablolu kullanin.
Tv modem restart olur ise yada ip degisir ise malesef tekrar ip alamiyor.
Versiyon olarak bana gore .tv ile gelen yazilim .modlayip kullaniyorum ...

B Çevrimdışı

Basri 

Aktif Üye
11 Eki 2018
121
Ag ayarlarini manuel olarak girip tv ye ip adresini siz veriniz ve ayarı kayderken 2 defa kaydetin.tv yi fisten sokup geri takin ayarlari kontrol edin manuelde sabitmi diye...imkaniniz var ise kablolu kullanin.
Tv modem restart olur ise yada ip degisir ise malesef tekrar ip alamiyor.
Versiyon olarak bana gore .tv ile gelen yazilim .modlayip kullaniyorum ...
cevabınız için teşekkür ededrim fakat bu işlemleri nasıl yaparım biraz tarif edebilir misiniz tekrar ilginize teşekkür ederim

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
cevabınız için teşekkür ededrim fakat bu işlemleri nasıl yaparım biraz tarif edebilir misiniz tekrar ilginize teşekkür ederim
Ag ayarlarinda gelismis ayarlara geliniz manuel seciniz.mesela tv nin otomatik aldigi adres 192.168.1.2 ise siz 192.168.1.55 yazip kaydedebilirsiniz ama mutlaka ayarlari iki defa kaydedip tv yi kapatin fisi cekin led sondukten sonra fisi tekrar takip tv acildiktan sonra yaptiginiz ayarlarin sabit kalip kalmadigini kontrol edin.
Bu problemi hem sozlu hemde yazili olarak vestel e defalarca bildirmeme ragmen duzeltme olmadi.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Selam
Buradan geri dönüş yapabilirsiniz.

Bı de menü 4725 yapıp options 3 e girip resmini eklermisiniz

B Çevrimdışı

Basri 

Aktif Üye
11 Eki 2018
121
Ag ayarlarinda gelismis ayarlara geliniz manuel seciniz.mesela tv nin otomatik aldigi adres 192.168.1.2 ise siz 192.168.1.55 yazip kaydedebilirsiniz ama mutlaka ayarlari iki defa kaydedip tv yi kapatin fisi cekin led sondukten sonra fisi tekrar takip tv acildiktan sonra yaptiginiz ayarlarin sabit kalip kalmadigini kontrol edin.
Bu problemi hem sozlu hemde yazili olarak vestel e defalarca bildirmeme ragmen duzeltme olmadi.
dediklerinizi yaptım bide 3.62.35 e döndüm şimdi nete bağlanabiliyorum fakat bu sefer netflix e bağlanamıyorum ekran resinlerini aşağıda veriyorum

IMAG00371.jpg

IMAG00361.jpg

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
dediklerinizi yaptım bide 3.62.35 e döndüm şimdi nete bağlanabiliyorum fakat bu sefer netflix e bağlanamıyorum ekran resinlerini aşağıda veriyorum

IMAG00371.jpg

IMAG00361.jpg
Ag ayarlarinin resmini atarmisiniz.dns aklima takildi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

IMAG00371.jpg

IMAG00361.jpg
Guncelleme den sonra tv yi sifirlamanizi (ilk kurulum) öneririm.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

Basri 

Aktif Üye
11 Eki 2018
121
Ag ayarlarinin resmini atarmisiniz.dns aklima takildi.

Guncelleme den sonra tv yi sifirlamanizi (ilk kurulum) öneririm.
Kusura bakmayın mesajınızı biraz geç gördüm fotoları aşağı ekliyorum şimdi nete bağlanmakta bir sorun yok fakat nefilix çok geç açılıyor eskiden play tuşunu bastığımda en fazle 5-10 saniyede açılıyordu şimdi ise bu süre 3-4 dakikayı buluyor işin garibi netfix girdiğimde hemen açılması hatta fragmanları bile hemen oynatıyor ama içeriği tıkladığımda dedğim gibi 3 veya 4 dakika beklemek zorunda kalıyorum. Gerçi benim tv 3/4 gündür bi tuhaf virüsmü bulaştı nedir anlamadım bir türlü

IMAG0038.jpg

IMAG0039.jpg

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Kusura bakmayın mesajınızı biraz geç gördüm fotoları aşağı ekliyorum şimdi nete bağlanmakta bir sorun yok fakat nefilix çok geç açılıyor eskiden play tuşunu bastığımda en fazle 5-10 saniyede açılıyordu şimdi ise bu süre 3-4 dakikayı buluyor işin garibi netfix girdiğimde hemen açılması hatta fragmanları bile hemen oynatıyor ama içeriği tıkladığımda dedğim gibi 3 veya 4 dakika beklemek zorunda kalıyorum. Gerçi benim tv 3/4 gündür bi tuhaf virüsmü bulaştı nedir anlamadım bir türlü

IMAG0038.jpg

IMAG0039.jpg
Slm
İnternet hız testi yapiniz 20 mb altinda netflix biraz yavaş malesef.birde dns sunucularini degistirin lutfen
Dns 1. 77.88.8.8
Dns 2 77.88.8.1
Ayarlari yine 2 defa kaydedin.yanilmiyorsam tekrar 35 surume donmussunuz.yazilim sonrasi tv yi ilk kurulum yaptiktan sonra bu ve daha once verdigim ayarlari yapiniz.
Normalde dns i modeme girmek daha stabil sonuz veriyor ama anlatmasi uzun surer ?
Mumkun ise modemi de yeniden baslatiniz.

B Çevrimdışı

Basri 

Aktif Üye
11 Eki 2018
121
Slm
İnternet hız testi yapiniz 20 mb altinda netflix biraz yavaş malesef.birde dns sunucularini degistirin lutfen
Dns 1. 77.88.8.8
Dns 2 77.88.8.1
Ayarlari yine 2 defa kaydedin.yanilmiyorsam tekrar 35 surume donmussunuz.yazilim sonrasi tv yi ilk kurulum yaptiktan sonra bu ve daha once verdigim ayarlari yapiniz.
Normalde dns i modeme girmek daha stabil sonuz veriyor ama anlatmasi uzun surer ?
Mumkun ise modemi de yeniden baslatiniz.
Merhaba ;
sizin verdiğiniz dns ayarlarıyla benim tv deki dns ayarları birbirini tutmuyor sizin verdiğiniz ayarların başlarına sıfır koyuncada net bağlantısı hepten gitti

ayarlar daha fazlanın için de hbb tv ve cec kapalı konuma alın. tarih saat ayarlarını kontrol edin hatalı ise manuel alıp gmt +3 yapıp deneyin
Merhaba ; dediğiniz yerde hbb tv yi bulamadım cec i dekapatınca bu sefer ses sistemi devreden çıkıyor saat doğru bu arada

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Yazılımsal arıza gibi duruyor Servisten destek almanızı tavsiye ederim garantisi varsa tabiki bu mecrada Değerli ustalarımız ellerinden geldiğince yardımcı oluyorlar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt