49" Televizyon Öneri Tavsiyesi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
üstad günaydın
Dün televizyonu değiştirdiler. Yeni getirdikleri televizyon kutusu açık olarak geldi. Kontrol ettim kullanım saati 22 dakika olarak görünüyordu. Muhtemelen getirmeden önce kendileri de test ettiler diye düşüyorum. Cihazı test ettim hiçbir sorun yok. gayet güzel. :krotey yardımlarınız için teşekkürler üstad.:ok
Bu arada tv aynı aynı, uydu yayını aynı kanallar aynı, yazılım sürümü aynı ancak görüntü yeni tvde daha iyi geldi. değişimden önceki ve sonraki tvyi gören herkes aynı şeyi söylüyor.

Haydi gözünüz aydın azizim, Önemli olanı bir sorun olmadan ağız tadı ile tv izlemeniz. :ok

linuxp Çevrimdışı

linuxp 

Yeni Üye
3 Haz 2018
22
Haydi gözünüz aydın azizim, Önemli olanı bir sorun olmadan ağız tadı ile tv izlemeniz. :ok
Üstad günaydın,
Arefe akşamı tv de sinyal yok yazısı çıktı ve uydu çalışmamaya başladı. usbden film oynatma ve internete bağlanma gibi diğer tüm özellikler çalışıyor. Servise bildirdik, bayram nedeni ile pazartesi günü gelip baktılar. Anakart arızası varmış. Anakart sipariş ettiler, gelince değişecek. Şimdilik haber bekliyoruz.
Değişim yapıldıktan sonra kontrol etmemiz gereken bir şey var mı? seri numarası vb gibi.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Üstad günaydın,
Arefe akşamı tv de sinyal yok yazısı çıktı ve uydu çalışmamaya başladı. usbden film oynatma ve internete bağlanma gibi diğer tüm özellikler çalışıyor. Servise bildirdik, bayram nedeni ile pazartesi günü gelip baktılar. Anakart arızası varmış. Anakart sipariş ettiler, gelince değişecek. Şimdilik haber bekliyoruz.
Değişim yapıldıktan sonra kontrol etmemiz gereken bir şey var mı? seri numarası vb gibi.

Yeni ürün gelince seriyi verin kontrol edelim azizim, ayrıca siz de yeni gelen ürünü mutlaka yine panel testi yaparak onaylayınız :ok

linuxp Çevrimdışı

linuxp 

Yeni Üye
3 Haz 2018
22
Yeni ürün gelince seriyi verin kontrol edelim azizim, ayrıca siz de yeni gelen ürünü mutlaka yine panel testi yaparak onaylayınız :ok
Anakart getirip evde değiştirecekler üstad. Yine de panel testi yapmak gerekir mi?
Anakart değişiminden sonra kart seri numarası ve cihazın arkasındaki seri numarası farklı olacak şimdi değil mi? Notebook anakartı değiştirldiğinde cihazın üzerindeki seri noyu anakart içine aynen yazıyorlardı. Belki TV de de aynı şekilde olur diye düşündüm.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Anakart getirip evde değiştirecekler üstad. Yine de panel testi yapmak gerekir mi?
Anakart değişiminden sonra kart seri numarası ve cihazın arkasındaki seri numarası farklı olacak şimdi değil mi? Notebook anakartı değiştirldiğinde cihazın üzerindeki seri noyu anakart içine aynen yazıyorlardı. Belki TV de de aynı şekilde olur diye düşündüm.
O bahsettiğiniz konu MAC adresidir onun bununla ilgisi yok azizim.

Seri no sabit kalır anakart değişir sadece. Anakart değişikliğinde panel testine gerek yoktur yine de içiniz rahat etsin diye yapabilirsiniz mahsuru yoktur :ok

linuxp Çevrimdışı

linuxp 

Yeni Üye
3 Haz 2018
22
O bahsettiğiniz konu MAC adresidir onun bununla ilgisi yok azizim.

Seri no sabit kalır anakart değişir sadece. Anakart değişikliğinde panel testine gerek yoktur yine de içiniz rahat etsin diye yapabilirsiniz mahsuru yoktur :ok
Üstad , verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim.
Anakart değişimi yapıldı. Tüm kontrolleri yaptık gayet güzel çalışıyor :mutlu
İlk gelen TV nin kullanım süresi 20.000 dakika görünüyordu. Yeni TV 'de 1.5 haftadır kullanmamıza rağmen kullanım ömrü 1028 dakika görünüyor. Yeni TV alacak olanlar özellikle TV Life Time bölümüne dikkat etsinler.

MrCan Çevrimdışı

MrCan

Aktif Üye
11 May 2018
113
29
hocam paneli ne?
açılardan yandan bakınca görüntü çok bozuluyor mu?
HDR dedikleri şey var bunda galiba, işe yarıyor mu?
kaç metreden izliyorsunuz?
Hocam panel Samsung VA
Yan açılardan çok sıfıra inmedikçe renkler bozulmuyor, fakat asla bir İPS değil. ben 4-5 metre mesafeden izliyorum. Benimkinde HDR yok. Sanırım daha yeni çıkan anakartlarda HDR desteği olacak. Çokta önemli bir özellik değil bence.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Üstad , verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim.
Anakart değişimi yapıldı. Tüm kontrolleri yaptık gayet güzel çalışıyor :mutlu
İlk gelen TV nin kullanım süresi 20.000 dakika görünüyordu. Yeni TV 'de 1.5 haftadır kullanmamıza rağmen kullanım ömrü 1028 dakika görünüyor. Yeni TV alacak olanlar özellikle TV Life Time bölümüne dikkat etsinler.
Geçmiş olsun azizim :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam panel Samsung VA
Yan açılardan çok sıfıra inmedikçe renkler bozulmuyor, fakat asla bir İPS değil. ben 4-5 metre mesafeden izliyorum. Benimkinde HDR yok. Sanırım daha yeni çıkan anakartlarda HDR desteği olacak. Çokta önemli bir özellik değil bence.
Tek başına bence de değil :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt