455 bin Türk'ün kart bilgileri çalındı

hangi banka önceliğiniz

• akbank

Oy: 2 8.7%
  • garantibbva

Oy: 4 17.4%
  • ing

Oy: 2 8.7%
  • finansbank

Oy: 6 26.1%
  • ziraat

• vakıfbank

Oy: 5 21.7%
  • işbankası

Oy: 7 30.4%
  • diğerleri

• Kullanılan toplam oy
    23
Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
553
55
Zaytung'da görmüştüm de inanmamıştım...

:hihi
Screenshot_2019-12-11-23-10-33-580_com.opera.browser.jpg
Ne bekliyorlardı herkesin kartında 50 bin lira limit mi :deli1:haha

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Mecbur olmadıkça ve çok uygun fiyat olmazsa internetten alışveriş yapmam.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Yurt dışı hariç herşeyi bire bir görerek en uygun fiyata alırım.
İzmirde yoksa atlar İstanbula gider alır gelirim.

baysui Çevrimdışı

baysui 

Aktif Üye
19 Şub 2019
293
37
Valla o dönem herkes alışveriş yaptı ... İnşallah biz yokuzdur. Ulusal basına sızdı mı haber .. bazen sanal kart yapıyorum ben .. ama bu sefer normal almistim .. hatta Trendyol 3d sistem yokmuş sms onayı almadan geçti kartı ?☠️

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Valla o dönem herkes alışveriş yaptı ... İnşallah biz yokuzdur. Ulusal basına sızdı mı haber .. bazen sanal kart yapıyorum ben .. ama bu sefer normal almistim .. hatta Trendyol 3d sistem yokmuş sms onayı almadan geçti kartı ?☠
Trendyol hakkında iyi şeyler okumuyorum zaten, temkinli olmanızda yarar var.

M Çevrimdışı

mavcil 

Yeni Üye
15 Eyl 2019
49
39
Trendyol hakkında iyi şeyler okumuyorum zaten, temkinli olmanızda yarar var.

Bende Trendyol ile ilgili duydum. Kredikartı bilgilerini hiç bir şekilde websiteleri veritabanında tutamazlar normalde. Ama trendyol bunu yapıyor diye bir yerde okumuştum. MasterPass gibi hizmetler mevcut, trendyol, HB bunu kullanıyor. Eğer bu bilgiler veri tabanına kaydediliyorsa çalınması hiç zor olmaz. HB da zaten her alışveriş sonrasında kredi kartı kaydı için sms yolluyor. Sanal kart kullanın kafanız rahat olsun.

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
510
Trendyol ve hepsiburada da hesap bilgileri çalındığını duydum ve şait oldum.
Arkadaşım bana '2 gündür mesaj geliyor k.k yurtdışına alışverişe kapalıdır diye mesaj geliyor acaba banka Kullanıma açayım diye uyarımı vermeye çalışıyor' dedi ?.
Hemen bankayı ara kartı kapat bilgilerin çalınmış inşallah birşey alınmamıştır dedim bembeyaz oldu korkudan.
Kartı kapatıp sanal kart açtık. En azından bu biraz önlem sayılır ama cep telefonları güvenlik açısından tam bir felaket.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Screenshot_2019-12-12-10-27-38-277_com.akbank.android.apps.akbank_direkt.jpg

Ve dedikleri gibi aradılar. Bahsi geçen haberlerden bilgimiz var henüz bankamız için herhangi bir sorun olmadığını, eğer güvenlik endişesi yaşıyor iseniz hemen yenisini gönderelim dediler. Bende talep ettim. Yeni kartı bekliyeceğim. Ücretsiz gelecekmiş.
guvenli olmayan sitelerden kesinlikle alışveriş yapmayın dedi. 3d güvenliği muhakak kullanın dedi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt