4500 Civarı Soğutma Odaklı Tavsiye

Psycho Çevrimdışı

Psycho

Yeni Üye
29 May 2019
9
36
Arkadaşlar herkese merhabalar. Malum araştırmaya başlayınca bulunup üye olunuyor konu ile ilgili forumlara, bu sebeple aranızda yeniyim.

Başlıkta da bahsettiğim gibi 4500 civarı bir ürün arıyorum. Bu bütçe tamamen piyasayı gördüğüm kadarıyla belirlemiş olduğum bir bütçe zira aslında pek şu ara bütçe ayıracak durum yok aslında. Mecburiyet diyelim. Yaz aylarında muazzam sıcak oluyor bu sebeple çekilecek gibi olmamaya başladı. Aslında Yatak odası için de istiyorum ama toplamda 9000 civcarı bir harcama şu an düşünmem mümkün değil. Gönül istiyor, neticede uyku ihtiyaç, çarşafla birlikte dönünce uyunmuyor :deli1

Şöyle özet geçmek gerekirse belki bir şeyler çıkar diye toptan durumları izah edeyim ama olmazsa olmazımız çalışma odam.

Çanakkale'de ikamet etmekteyim ve evin tüm pencereleri Güney Batı yönüne bakıyor. Önüm açık olduğundan 14:00-15:00 civarında alnımızın çatısına Güneş vuruyor ama ne vurmak. Stor perde var kamera çekimlerinde kullanılan yumuşak ışık gibi oluyor ve bu 19:00-20:00 civarına, Güneş Gelibolu Yarımadası'nın arkasından batana kadar sürüyor. Pencereler yalıtımlı pimapen ama 180 x 140 gibi.

Neyse ben şöyle maddeleyerek toparlayayım sizlerede okumada kolaylık olsun;

Çalışma Odası
-Güney Batı yönüne bakan önü tamamen açık cephe(Güneş batana kadar kavuruyor)
-Tek penceresi var tek kanat açılabilen 1.80 x 1.40 ölçülerinde
-Genişlik: 3 x 5.5 Yükseklik 2.5
-İyi yalıtımlı, kışın neredeyse hiç sıkıntı yaşanmıyor
-Giriş kat
-Altı toprak
-En önemlisi bu odada iyi bir bilgisayar var. Gerek oyun gerekse tasarım programları kullanımında kışın merkezi sistem kaloriferi bir tık kısmamı sağlıyor :gul Tabi masanın altında kapalı ve direkt ayaklarıma üflemesi de buna bir etken olabilir.

Üniversite dönemimde ve şu an salonumda olan klimada şöyle bir sorun yaşıyorum bazen ve bu çok rahatsız ediyor; Neden olur bilmem örneğin film izlerken ayarlamışım 22-24 derece civarına bir süre sonra ya üşümeye başlatıyor yada en çok rahatsız eden sanki artık soğuk hava üflemiyormuş gibi geliyor ve baya orada cihaz çalışırken terlemeye başlıyor insan, sanki nem artıyor. Eğer kullanımdan kaynaklanan bir hata yada benzeri bir şey değilse bu gibi sıkıntıların olmayacağı bir model önemli benim için.

Bunlar dışında filtredir, üfleme teknolojisidir gördüğüm kadarıyla bu oda için pek gerekli şeyler değil o yüzden maliyetsiz tıkır tıkır çalışacak bir klima işimi görür gibi geliyor. Bu anlamda da bilgilendirirseniz minnettar olurum.

Yatak Odası
Çalışma odası ile aynı sayılır, sadece pencere çok daha büyük ama sadece gece kullanılacağı için önemli olmayacağını düşünüyorum. Hatta eşim genelde üşüyen, sıcakla çok problemi olmayanlardan olduğu için uyuyabilmek için odanın nemini alabilsek yeter sanki. En önemli nokta "ay esiyor","öf üstüme soğuk geliyor" dememesi için iç ünite konumuna ek olarak belki uyku modu kaliteli bir şey düşünülebilir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,443
Sorunsuz basınızı agrıtmayacak cıhaz arıyorsanız. Tercıhınız bu klımalardan yana olsun.

Mıtsubishi Electric SF25ve yada Panasonic Etherea 9000btu

Psycho Çevrimdışı

Psycho

Yeni Üye
29 May 2019
9
36
Sorunsuz basınızı agrıtmayacak cıhaz arıyorsanız. Tercıhınız bu klımalardan yana olsun.

Mıtsubishi Electric SF25ve yada Panasonic Etherea 9000btu
Çok teşekkür ediyorum bilgi için.

-Öncelikle DAIKIN hakkında bir yorumunuz var mı? Önermediğinize göre zannederim pek tavsiye etmiyorsunuz.
-Şöyle fiyatlar aldım, parantez içindekiler bana satıcının iskontoları diğerleri ise liste fiyatıymış. Ayrıca sanırım bu ürünler Electric değil Heavy diye geçen modeller. Aralarında nasıl bir fark var? Net bir bilgi edinemedim. Hatta öyle bir durum var ki biri Amerikan olan deniyor ama bazı yerlerde Heavy için bazı yerlerdeyse Electric.
Mitsubishi zsp 9000 : 3785(3550)
Mitsubishi zsp 12000: 4600(4300)
Sigma invdme plus serisi 9000: (3250)
Sigma invdme plus serisi 12000: (3500)

Son olarak 9000btu önermişsiniz, ben yeterli olamayacağını düşünmüştüm şaşırdım. 12000'e gerek yok mu kesinlikle?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,443
Çok teşekkür ediyorum bilgi için.

-Öncelikle DAIKIN hakkında bir yorumunuz var mı? Önermediğinize göre zannederim pek tavsiye etmiyorsunuz.
-Şöyle fiyatlar aldım, parantez içindekiler bana satıcının iskontoları diğerleri ise liste fiyatıymış. Ayrıca sanırım bu ürünler Electric değil Heavy diye geçen modeller. Aralarında nasıl bir fark var? Net bir bilgi edinemedim. Hatta öyle bir durum var ki biri Amerikan olan deniyor ama bazı yerlerde Heavy için bazı yerlerdeyse Electric.
Mitsubishi zsp 9000 : 3785(3550)
Mitsubishi zsp 12000: 4600(4300)
Sigma invdme plus serisi 9000: (3250)
Sigma invdme plus serisi 12000: (3500)

Son olarak 9000btu önermişsiniz, ben yeterli olamayacağını düşünmüştüm şaşırdım. 12000'e gerek yok mu kesinlikle?
Mitsubishi firmasi uzun zaman once 2 ayrilmis
aralarinda organik bag bulunmamakta.

Mitsubishi Electric adinda anlasilacagi uzerine
Elektrik aletler uzerine yogunlasmis.

Mitsubishi Heavy Agir sanayi uzerine yogunlasmistir.

Yani ayni firma ayni kalite degiller.

Iklimlendirme piyasasinda Mitsubishi Electric deniyorsa hazirola gecmek gerekir
cunku bu piyasanin
eniyi,en stabil cihazlarini uretir.
kompresoru,yazilimina kadar kendi imal eder.

Psycho Çevrimdışı

Psycho

Yeni Üye
29 May 2019
9
36
Psycho Psycho, Alan 16.5m2 degil mi.
Doğrudur
Mitsubishi firmasi uzun zaman once 2 ayrilmis
aralarinda organik bag bulunmamakta.

Mitsubishi Electric adinda anlasilacagi uzerine
Elektrik aletler uzerine yogunlasmis.

Mitsubishi Heavy Agir sanayi uzerine yogunlasmistir.

Yani ayni firma ayni kalite degiller.

Iklimlendirme piyasasinda Mitsubishi Electric deniyorsa hazirola gecmek gerekir
cunku bu piyasanin
eniyi,en stabil cihazlarini uretir.
kompresoru,yazilimina kadar kendi imal eder.

Sizin söylediğiniz modelleri de araştırdım fakat en son bilgi aldığım yerden "onlar eski seri zoru bulunur dedi" onun yerine şöyle bir tablo çıktı;

msz-hr 25 vf 9000btu 3950 TL
msz-hr 25 vf 1200btu 4600 TL

Yani SF modelleri değil de HR modelleri mevcutmuş. Nasıldır bu modeller, vermiş oldukları fiyatlara göre özellikle? Ayrıca mevcut çalışma odası için 9000 nasıl olur, 12000'e gerek var mı? Şu an evim kira tabi o da var yani taşınsam nasıl bir yere denk gelir bilemem ama 650 TL'ye değer mi bu fark?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,443
Doğrudur

Sizin söylediğiniz modelleri de araştırdım fakat en son bilgi aldığım yerden "onlar eski seri zoru bulunur dedi" onun yerine şöyle bir tablo çıktı;

msz-hr 25 vf 9000btu 3950 TL
msz-hr 25 vf 1200btu 4600 TL

Yani SF modelleri değil de HR modelleri mevcutmuş. Nasıldır bu modeller, vermiş oldukları fiyatlara göre özellikle? Ayrıca mevcut çalışma odası için 9000 nasıl olur, 12000'e gerek var mı? Şu an evim kira tabi o da var yani taşınsam nasıl bir yere denk gelir bilemem ama 650 TL'ye değer mi bu fark?
16m2 9luk klima fazla fazla yeter.
12lik alirsaniz surekli dur-kalk seklinde calisma baslar.
on-off klimalarda hicbir farki kalmaz.
kiraci olmaniz tercih konusunda sizi sıkıntıyı sokacaktir.

yarin musait zaman ME bayisiyle goruseyim.
detayli bilgi alir size donus yaparim.

Psycho Çevrimdışı

Psycho

Yeni Üye
29 May 2019
9
36

Hocam çok memnun olurum şu olayı bir çözeyim artık. Hatta fiyatları da değerlendirirseniz minnettar olurum. Neticede internet satışı olmadığından kurulum ücretsiz oluyor anladığım kadarıyla benim burada 100-150 TL gibi bir masrafım olur daha uyguna bulabilirsek bu ürünleri.

En kötü ihtimalle de taşındığımı ve 9000 yerine 12000 gereken bir yere geçtiğimi varsaysak en kötü ne kadar sıkıntı yaşarım? Çünkü genel olarak o cihaz yine benim ofis maksatlı kullandığım yerde çalışacaksa çok değişiklik gösterecek yerleri kendime ofis olarka kullanacağımı sanmıyorum.

Bir de aklıma şöyle bir durum geldi. Diyelim 3950 TL ile 9000'lik seçimi ofise yapsam, şöyle ciddi ucuz sadece bir süre sıkıntı yaşatmayacak ve gece kullanacağım için biraz sessiz olan bir klima da yatak odasına alsam ne önerirsiniz? Yada öyle bir şey hiç alma mı dersiniz? :)

Psycho Çevrimdışı

Psycho

Yeni Üye
29 May 2019
9
36

Bir gelişme yok mu acaba?

Psycho Çevrimdışı

Psycho

Yeni Üye
29 May 2019
9
36
Sota Sota Yatak odası için Fuji markasından iyi bir teklif aldım. Bu marka için bir yorumunuz olur mu acaba?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt