4 ocakta BİM'DE dikey ve fanlı ısıtıcılar

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
geçen hafta üfleyici-emici cihazda, geç sorunca kalmamış-erken sorayım dedim
ocakta çıkacak bu dikey kumtel ısıtıcı ile fanlı ısıtıcı hakkında bilgisi olan varmı.. iyi ise almayı düşünüyorum. fanlı olanda ısıtırmı?
hangisi az elektrik harcar.:cay
= üst katta oturunca soğuk oluyor ısınmayınca bazen mecbür ufo tipi ısıtıcı açıyorum ( doğalgaz çok gelmesin diye fazla açamıyorum) evdeki ayaklı ufo tipi ısıtıcı kumtel marka (camı kırık,cam takma 50 tl'miş yaptırmadım 3 senelik zaten. =
not:
yenisini almayı düşünüyom,50 tl cama vereceğime fanlı alırsam bedavaya gelir-dikey alırsam 100 tl. olmuş olur:thumbsup:

261220181205007186565.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

hadi forumdaşlar bilgili olanınız lazım... gerçi bi hafta var daha

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,252
hocam ben bu isiticilari tavsiye etmem.

ustune 3-5 daha koy odanin buyuklugune bagli olarak dilimsayisi fazla yagli radyator al.
omurluk isiticilardir. kapattigin halde icindeki yagin sicakligi oda isisini bir muddet daha tamponlama yaparak korur.

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33

ustune 3-5 daha koy odanin buyuklugune bagli olarak dilimsayisi fazla yagli radyator al.
omurluk isiticilardir. kapattigin halde icindeki yagin sicakligi oda isisini bir muddet daha tamponlama yaparak korur.
Katılıyorum. UFO dedikleri kızılötesi ısıtıcılar sadece ışık verdiği yeri ısıtıyor. Odayı ısıtmıyor. Fanlı ısıtıcı da oda çok küçük değilse verim almak zor olur ve kapatınca oda soğur.
Elektrikli ısıtıcılar arasında en verimli olan dilimli radyatör. Önceden baya uzun süre kullanmıştım.

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464

fikir açısından fotosunu atmanız mümkünmü..elektriklimi bunlar.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,252
urun bu bazi modellerde bu fotograftaki gibi
ortami daha hizli isitmak icin ekstradan rezistans bulunabiliyor.

images.jpeg261a654bd9cbe951.jpg

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
urun bu bazi modellerde bu fotograftaki gibi
ortami daha hizli isitmak icin ekstradan rezistans bulunabiliyor.

images.jpeg261a654bd9cbe951.jpg
yanılmıyorsam geçen haftalarda bundan BİMe gelmişti ısıtmıyor diye almadım (tam olarak bundanmı bilmem,benziyordu geçen hafta yada ayda)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

yağlı radyötör diye aratınca şöylede çıktı 2 farklı ancak çabuk ısıtmazlar bilemedim

9986203615282.jpg

9503684558898.jpg

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri