4 aydır süren tv arayışım için öneri talebi (pus8506-q67a-au9000)

B Çevrimdışı

Bugra1907

Yeni Üye
25 Kas 2021
22
28
Merhaba,
Yaklaşık 4 aydır TV arayış içerisindeyim. Düğüne 2 ay kaldı :)
Hala bi TV için karar veremedim. Başlarda 6-7 bin tl limitim vardı artık 8500-9500 e kadar yükseltmek zorunda kaldım.
En son belirlediğim TV ler :
Philips 50PUS8506
Samsung 50AU9000
Samsung 50Q67A
Bu TV ler arasında hangisini önerirsiniz ? Genelde film ve maç izlemek için kullanacağız.
Teşekkürler tavsiyeleriniz için.
A Adem Helvacı hocam sizin de değerli yorumlarınızı bekliyorum.

B Çevrimdışı

Bugra1907

Yeni Üye
25 Kas 2021
22
28
Samsung AU9000 - 9600 tl
Philips 50PUS8506 - 9350 tl
Samsung Q67A - 9800 tl

B Çevrimdışı

Bugra1907

Yeni Üye
25 Kas 2021
22
28
Kimmiş onlar biz de görelim? :kiskis
55Q9900 gayet güzel bir panel.
Gidin bayide izleyin.
Genel olarak Vestel markası üzerine yorumlardan dolayı demiştim.
Bir de şöyle bir düşüncem var 9-10 bin Vestel'e vereceğime Samsung'a veririm.
Bu önerdiğiniz model benim yazdığım 3 modelden iyi mi sizce ?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,584
Samsung AU9000 - 9600 tl
Philips 50PUS8506 - 9350 tl
Samsung Q67A - 9800 tl
3 de film izlemek için iyi. Va panel.
İşletim sistemi Samsung daha akıcı. Philips Android uygulama desteği çok
Buna karar ver. Görüntü kaliteleri aynı olur.
Q67 nin sadece parlaklığında dolayı gündüz izlemede biraz avantajı olur.

B Çevrimdışı

Bugra1907

Yeni Üye
25 Kas 2021
22
28
3 de film izlemek için iyi. Va panel.
İşletim sistemi Samsung daha akıcı. Philips Android uygulama desteği çok
Buna karar ver. Görüntü kaliteleri aynı olur.
Q67 nin sadece parlaklığında dolayı gündüz izlemede biraz avantajı olur.
Eşimle 2 mizde çalışacağımız için gündüz izleme konusu çokta önemli değil o zaman.
Çok teşekkürler tavsiyeniz için.
Au8000 ve Pus8506 nın karşılaştırmasının olduğu youtube videosu izlemiştim. İkisininde görüntüler dediğiniz gibi aynı philips in biraz daha doğal geldi sadece.
Seçeneği 2 ye düşürdükten sonra önemli olan android işletim sistemi mi yoksa tizen mi ? Bunu düşünmem gerekiyor sanırım.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,584
Eşimle 2 mizde çalışacağımız için gündüz izleme konusu çokta önemli değil o zaman.
Çok teşekkürler tavsiyeniz için.
Au8000 ve Pus8506 nın karşılaştırmasının olduğu youtube videosu izlemiştim. İkisininde görüntüler dediğiniz gibi aynı philips in biraz daha doğal geldi sadece.
Seçeneği 2 ye düşürdükten sonra önemli olan android işletim sistemi mi yoksa tizen mi ? Bunu düşünmem gerekiyor sanırım.
Evet. Birbirine yakın bunlar ve çok benzer paneller. Au8000 Samsung modelinde hkc ve panda panel kullanır.
9000 ve Q67 modellerinde innolux ve auo panel kullanır

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Vestel'in avantajları da dezavantajları da var. Aynı şekilde Samsung'un da. Philips'in de. Burada en önemlisi sizin ihtiyacınıza göre hangisi daha uygundur onu düşünmek. IPTV veya mobil uygulama tarzı şeyler kullanacaksanız Android daha iyi olur. Yok Youtube vs. yeter derseniz Smart özelliği olması yeterli. LED mi QLED mi ? tartışılır. Vestel'in avantajları parça ucuzluğu, hızlı tedarik ve tamir süresi, etkili destek gibi, kötü yanı ise arada saçmalayabiliyor :saskin Philips destek ve servis konusunda gerçekten berbat. Samsung ise Adem hocam bir videosunda Sony - Samsung - Vestel kıyaslaması yapmıştı Markalar serisinde Samsung'u izlerseniz. Alınmaz demiyorum Samsung Hakkında. Parçası da öyle uçuk değil servisi de kötü denemez. Samsung'da Android özelliği yok, Tizen OS kullanıyor. Eğer bu önemli değilse Samsung mantıklı olabilir. Yok Android istiyorum derseniz farklı markalar düşünmelisiniz. Ha bana Ucuz olsun işimi görsün derseniz başta Onvo olmak üzere Dijitsu Sunny Hi-Level gibi markalar da bekliyor. Panel ile ilgili olarak, istediğiniz görüntü kalitesi, ortam ışığı, izleme açısı gibi özelliklere göre değişebilir. Gidin Media Markt'a farklı açılardan bakın ekrana. Ama rica edin, gerekirse alın kumandayı elinize görüntü ayarlarını hepsinde aynı yapın. Oradaki görevlinin de size bir-iki TV'yi sattırmak amacıyla yağlayıp ballayacağını da unutmayın. Gidin olabildiğince eşit şartlarda inceleyin. Görüntü ayarlarının oynanmış olabileceğini unutmayın tabi. Haa baktıktan sonra illaki almak zorunda değilsiniz.

B Çevrimdışı

Bugra1907

Yeni Üye
25 Kas 2021
22
28
Vestel'in avantajları da dezavantajları da var. Aynı şekilde Samsung'un da. Philips'in de. Burada en önemlisi sizin ihtiyacınıza göre hangisi daha uygundur onu düşünmek. IPTV veya mobil uygulama tarzı şeyler kullanacaksanız Android daha iyi olur. Yok Youtube vs. yeter derseniz Smart özelliği olması yeterli. LED mi QLED mi ? tartışılır. Vestel'in avantajları parça ucuzluğu, hızlı tedarik ve tamir süresi, etkili destek gibi, kötü yanı ise arada saçmalayabiliyor :saskin Philips destek ve servis konusunda gerçekten berbat. Samsung ise Adem hocam bir videosunda Sony - Samsung - Vestel kıyaslaması yapmıştı Markalar serisinde Samsung'u izlerseniz. Alınmaz demiyorum Samsung Hakkında. Parçası da öyle uçuk değil servisi de kötü denemez. Samsung'da Android özelliği yok, Tizen OS kullanıyor. Eğer bu önemli değilse Samsung mantıklı olabilir. Yok Android istiyorum derseniz farklı markalar düşünmelisiniz. Ha bana Ucuz olsun işimi görsün derseniz başta Onvo olmak üzere Dijitsu Sunny Hi-Level gibi markalar da bekliyor. Panel ile ilgili olarak, istediğiniz görüntü kalitesi, ortam ışığı, izleme açısı gibi özelliklere göre değişebilir. Gidin Media Markt'a farklı açılardan bakın ekrana. Ama rica edin, gerekirse alın kumandayı elinize görüntü ayarlarını hepsinde aynı yapın. Oradaki görevlinin de size bir-iki TV'yi sattırmak amacıyla yağlayıp ballayacağını da unutmayın. Gidin olabildiğince eşit şartlarda inceleyin. Görüntü ayarlarının oynanmış olabileceğini unutmayın tabi. Haa baktıktan sonra illaki almak zorunda değilsiniz.
Öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkürler.
IPTV yi Samsung TV lerde kullanma imkanımız yok mu ? Sonuçta uygulama yükleyebilme özelliği AU9000 de var.
Aslında MediaMarkt'a gidip baktığımda philipste samsungda gözüme aynı gelmişti ama ordaki çalışan samsungun giriş modellerindense philips almamı önermişti. Kararsızlığım orda başladı.

Evet. Birbirine yakın bunlar ve çok benzer paneller. Au8000 Samsung modelinde hkc ve panda panel kullanır.
9000 ve Q67 modellerinde innolux ve auo panel kullanır
Tekrardan ilginiz için teşekkürler.
AU9000 e biraz daha yakın gibiyim.

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Philips Pus serileri Android özelliği açısından 1 adım önde olan ürünlerdir. Yalnız buradaki Android Tv kısmına değinmemiz gerekiyor. Philips Pus serisi tvler sertifikalı Android Tv lerdir. Yani google ve netflix sertifikaları mevcuttur. Bu yüzden tamamen stabil, yazılım destekli ve seri bir kullanım sunar.

Kısacası her Android Tv, Android Tv değildir, çakmadır. Philips Pus serisi Tv ler, Android Tv dir. Umarım anlatabilmişimdir ?

Tv ile ilgili diğer ayrıntıları ilgili arkadaşlarımız anlatabilir, ben Android kısmına değinmek istedim, ona göre karar verebilirsiniz ?

B Çevrimdışı

Bugra1907

Yeni Üye
25 Kas 2021
22
28
Sony Pus serileri Android özelliği açısından 1 adım önde olan ürünlerdir. Yalnız buradaki Android Tv kısmına değinmemiz gerekiyor. Sony Pus serisi tvler sertifikalı Android Tv lerdir. Yani google ve netflix sertifikaları mevcuttur. Bu yüzden tamamen stabil, yazılım destekli ve seri bir kullanım sunar.

Kısacası her Android Tv, Android Tv değildir, çakmadır. Sony Pus serisi Tv ler, Android Tv dir. Umarım anlatabilmişimdir ?

Tv ile ilgili diğer ayrıntıları ilgili arkadaşlarımız anlatabilir, ben Android kısmına değinmek istedim, ona göre karar verebilirsiniz ?
Çok teşekkürler Sony derken yanlışlık oldu sanırım Philips demek istediniz değil mi ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri