4 ayda Türkiye ve Dünya...

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
İleride tarih okuyacaklar için apayrı bir ders olacak bu 2020 ! Sanki her gün tarih yeniden yazıöıyor !
Fihrist oluşturması ve yaşınalanların unutulmaması için bi liste yapayım dedim. Ben aklıma gelenleri yazıyorum, siz de eksik gördüğünüz ama "bu da önemli bi gelişmeydi" dediklerinizi ekleyin, beyin fırtınası yapmış oluruz. Bakalım neler yaşadık şu kısa sürede. (Mümkünse, bana göre, sana göreye mahal vermeyecek, siyasi polemik ve tartışmaya yol açmayacak göndermeler içermeyen maddeler sunalım)

Başlıyorum,

- Yurt dışı askeri görevlendirmede bir günde 33 şehit vermemiz,
- Elazığ depremi ve takip eden ege, marmara bölgesi depremleri,
- İran lı Asker Kasım Süleymani nin öldürülmesi ve İran ile Amerika arasında savaş çanlarının tiz bi şekilde çalması,
- Avustralya daki orman yangınları, telef olan binlerce canlı,
- Kobe Bryant ın ölümü,
- Galatasaray ın 20 yıllık deplasman fobisini yenmesi (fenerliyim),
- Corona virüs salgını, etkileri ve alınan tedbirler (önlenemez ölümler, kaos, çözümün bulunamamasının verdiği korku ve endişe. belli yaşları kapsayan sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi, ev okul sistemine geçiş...),
- ... ?

2020 de daha Nisan ayındayız, kalan 8 aya dair insanlığın anlık duruşu,

Screenshot_20200404-082954_Stargon__01.png

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Birkaç şey yazacaktım, baktım hepsi mevcut hükumete dayanan konular. ''Ben yazmayayım başkası yazsın'' dedim bıraktım :kiskis

Kobe Bryant Öldü mü yahu ? :alala

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Millet olarak bu komplo teorilerine olan ilgimize hastayım.
Biraz da bilime inanmayı denesek?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
"bilime inanmak" bak o da bize uymaz

yaw biz kısaca "kader" deriz her bir şeye

şimdi ilim bilim v.s deyip de bize ters gelen işlere girmeyin yaw:kas

Günde 50 tane komplo teorisi üreten insanların videosunu paylaşmak oysa daha kolay, sen de haklısın abi. :kiskis
Türkiye'de özellikle YouTube'da bolca mevcut bunlardan sanırım. :hihi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Günde 50 tane komplo teorisi üreten insanların videosunu paylaşmak oysa daha kolay, sen de haklısın abi. :kiskis
Türkiye'de özellikle YouTube'da bolca mevcut bunlardan sanırım. :hihi
Bence bu da bir lütuf sevgili Umut.

Onlar da olmasa memlekette bize haber kanalı diye bıraktıkları kanal AybuneHaber :kop

Allh tivityden razı olsun :kas

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri