32inç TV Alacak Arkadaşlara tavsiye 27.inç 144-165Hz Monitör alın

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
32inç TV Alacak Arkadaşlara tavsiye 27.inç 144-165Hz arası Monitör alın

60Hz 32 inç tv için 1600-2500 Arası para vermek yerine 27.inç monitör alıp uydu alıcı yada TV.box ile kullanmak daha iyi olmaz mı :ok

Örnek ürünler aşağıda. hdmi girişi Monitörü TV'Yapıyor dilerseniz smart tv yapıyor :kiskis

Moderatör tarafında düzenlendi:
H Çevrimdışı

hasan35 

Aktif Üye
28 Ağu 2017
157
Selm söylediğiniz sistem ses çıkışı olan monitörler ile olur onlarda diğer monitörlere nazaran biraz pahalı verdiğiz linklerdeki monitör lerde ses çıkışı yok bilginiz olsun

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Selm söylediğiniz sistem ses çıkışı olan monitörler ile olur onlarda diğer monitörlere nazaran biraz pahalı verdiğiz linklerdeki monitör lerde ses çıkışı yok bilginiz olsun
Ses uydu alıcı yada Tv-box üzerinden alınabilir fazla sorun teşkil etmez. 27-32 arası fazla fark yok değerlendirmek
Tamamen kişiye kalmış zevk meselesi isteyen Tv Alsın böyle bir alternatif var kafasına yatan monitör alsın.
Birde şöyle bir gerçek var 32.inç Tv'lerin sesi pek tatmin edici değil harici ses sistemi takıyor alan çoğu kişi.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
hiç mantıklı değil 500TL olan TV modelleri bile 1000TL iken ses çıkışlı monitörler daha pahalı 144hz olanlar daha pahalı... TV olarak iş görmezler...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Mantıksız bence bu modeller varken.

Mantık aramıyoruz tek mantık var kaliteli panel 144-165 Hz Yüksek ekran yenileme hızı tepkime süresi

Kaliteli net akıcı görüntü niye böyle bir öneri yaptım 27 inç ile 32 inç arasında ekran boyutu olarak fazla fark yok

Almışken kaliteli paneli olan yüksek yenileme hızına sahip bir monitör alın 300-500 arası masrafla onu TV'ye,
çeviriyorsunuz baktığınız zaman bununla uğraşmak yerine 2200 verip aynı paraya mal oluyor herşeyi hazır
smart tv var diye düşünürseniz çok mantıksız gibi geliyor eskiden 144Hz-165Hz monitorlerin yanına yaklaşamazdık fiyatları çok yüksekti şimdi 32 inç smart tv 60Hz panel 2200-2500 arası
Bende 1850-1900 arası 27 inç 144-160 Hz gerçek yenileme oranı olan monitör alın onu Tv'ye çevirin diyorum
32 inç tv fiyatları uçmuş 27 inç 144Hz monirürün fiyatını geçmiş 32 inç tv alacağınıza bu var diyorum
Teknik bilgi paylaştım youtube videoları var bir bakın 60Hz-144Hz arasındaki farklar +/-nedir ?

Mantık diye birşey kalmadı $ ben mantıklı tarafını anlattım Teknik data bilgi araştırın

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Neye göre, kime göre mantıksız..

Benim fikrimce gayet mantıklıdır Yıldırım arkadaşımızın önerisi.
Tabiki bu bakış açısına göre değişir.

32 inç bir çok tv nin sesi traşdır.

Letgo dan 50-80 liraya bir hoparlör alınabiliyır.

100 liraya da bir uydu alıcı yada isterseniz tv box alabilirsiniz. Tabiki tv box daha pahalı.

Letgo dan 50 liraya aldığım hoparlör
IMG_20211116_185610.jpg

2000 liraya aldığınız bir tv yi monitör olarak kullanamazsınız, ancak hoparlörü ve uydu alıcısıyla beraber 2100 liraya maal ettiğiniz bir monitörü hem monitör hemde tv olarak kullanabilirsiniz.
2100 liraya adam gibi bir görüntü alacağınızı da göz ardı etmeyin.

Üstelik Yıldırım'ın paylaştığı monitörden daha ucuza ips panelli 27 inç monitörler de var piyasada.
1500-1600 liraya 27 inç monitör dolu.

İster mutfak tv si olarak kullan, ister çocuk odası tv si olarak kullan, ister monitör olarak kullan.

Burada tercih ve mantık biraz şahsi ve kullanım amacına göre değişiyor, ben 1300 liraya 27 inç ips bir monitör aldım, 50 liraya letgodan bir hoparlör aldım, uydu alıcım zaten kenarda köşede atılı duruyordu yani ben 1350 liraya maal ettiğim bir sistemi istersem monitör istersem tv olarak kullanıyorum.

Şu kesin ki 2000 liraya hangi 32 inç tv yi alırsam alayım benim monitörümden daha iyi bir görüntü ve 50 liraya aldığım hoparlörümden daha iyi ses veremez.
Benim kullanım amacıma ve mantığıma böyle bir sistem alıp kullanmak uygundu bende öyle yaptım.

Haa siz ben uğraşamam kardeşim ayrı hoparlör ve uydu ile derseniz bastırır parayı 3000 liralık adam gibi bir 32 inç tv alırsınız olay biter.

F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
Mantık aramıyoruz tek mantık var kaliteli panel 144-165 Hz Yüksek ekran yenileme hızı tepkime süresi

Kaliteli net akıcı görüntü niye böyle bir öneri yaptım 27 inç ile 32 inç arasında ekran boyutu olarak fazla fark yok

Almışken kaliteli paneli olan yüksek yenileme hızına sahip bir monitör alın 300-500 arası masrafla onu TV'ye,
çeviriyorsunuz baktığınız zaman bununla uğraşmak yerine 2200 verip aynı paraya mal oluyor herşeyi hazır
smart tv var diye düşünürseniz çok mantıksız gibi geliyor eskiden 144Hz-165Hz monitorlerin yanına yaklaşamazdık fiyatları çok yüksekti şimdi 32 inç smart tv 60Hz panel 2200-2500 arası
Bende 1850-1900 arası 27 inç 144-160 Hz gerçek yenileme oranı olan monitör alın onu Tv'ye çevirin diyorum
32 inç tv fiyatları uçmuş 27 inç 144Hz monirürün fiyatını geçmiş 32 inç tv alacağınıza bu var diyorum
Teknik bilgi paylaştım youtube videoları var bir bakın 60Hz-144Hz arasındaki farklar +/-nedir ?

Mantık diye birşey kalmadı $ ben mantıklı tarafını anlattım Teknik data bilgi araştırın
TV için inanın mantıksız. Oyun için olsa tabii ki mantıklı ama TV izleyip, Youtube ve Netflix kullanacaksanız 165 Hz tazeleme hızının pek önemi kalmıyor. Ayrıca attığım ürünlerin lisansı var, lisanslı bir TV Box'I piyasada 550-600'den aşağı alamıyorsunuz, fiyata uydu alıcı ve ses sistemi de eklersek neredeyse 43" TV fiyatına 27" monitör almış oluyorsunuz.

Attığınız monitörlerde ses çıkışı yok olsa bu tarz dahi monitörlerin ses çıkışı çok zayıf oluyor. Ben de 144 Hz dahili hoparlörü olan bir monitör var ve sesi çok yetersiz. Genelde 2-3W hoparlör kullanıyorlar.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ya ben bu konuda hiç yazmamışmıydım :alala
Emmi Yaşlanıyorsun unutkanlık başlamış aşağıdaki konuya yazmıştın konu içinde Hz geçince :kiskis

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Emmi Yaşlanıyorsun unutkanlık başlamış aşağıdaki konuya yazmıştın konu içinde Hz geçince :kiskis
Sota Sota , istifa ediyorum ,dinlenip ileride olacak torunlarıma bakayım bari :haha1

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
TV için inanın mantıksız. Oyun için olsa tabii ki mantıklı ama TV izleyip, Youtube ve Netflix kullanacaksanız 165 Hz tazeleme hızının pek önemi kalmıyor. Ayrıca attığım ürünlerin lisansı var, lisanslı bir TV Box'I piyasada 550-600'den aşağı alamıyorsunuz, fiyata uydu alıcı ve ses sistemi de eklersek neredeyse 43" TV fiyatına 27" monitör almış oluyorsunuz.

Attığınız monitörlerde ses çıkışı yok olsa bu tarz dahi monitörlerin ses çıkışı çok zayıf oluyor. Ben de 144 Hz dahili hoparlörü olan bir monitör var ve sesi çok yetersiz. Genelde 2-3W hoparlör kullanıyorlar.
İyi bak özelliklerine AOC 2 Wat dahili haparlör kulaklık çıkışı var kulaklık çıkışına ses sistemi takılabilir

philips 3 Wat dahili hopalör kulaklık çıkışı mevcut son üründe,de kulaklık çıkışı. var

Verdiğim linkler temsili örnek olsun diye bunları alın demiyorum sadece (örnek) karşılaştırma olsun diye.

F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
İyi bak özelliklerine AOC 2 Wat dahili haparlör kulaklık çıkışı var kulaklık çıkışına ses sistemi takılabilir

philips 3 Wat dahili hopalör kulaklık çıkışı mevcut son üründe,de kulaklık çıkışı. var

Verdiğim linkler temsili örnek olsun diye bunları alın demiyorum sadece (örnek) karşılaştırma olsun diye.
Genelde 2-3W hoparlör kullanıyorlar dedim zaten o da çok yetersiz, sadece sesi duyarsın o kadar.

Ayrıca lisans yok, uydu alıcı yok amaç TV ve Netflix, Youtube ise mantıksız geliyor bana, benim fikrim bu şekilde.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Genelde 2-3W hoparlör kullanıyorlar dedim zaten o da çok yetersiz, sadece sesi duyarsın o kadar.

Ayrıca lisans yok, uydu alıcı yok amaç TV ve Netflix, Youtube ise mantıksız geliyor bana, benim fikrim bu şekilde.
Tamam sen haklısın düşünce özgürlüğü var birşey demiyoruz zevkler ve renkler tartışılmaz :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri