32inç TV Alacak Arkadaşlara tavsiye 27.inç 144-165Hz Monitör alın

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Genelde 2-3W hoparlör kullanıyorlar dedim zaten o da çok yetersiz, sadece sesi duyarsın o kadar.

Ayrıca lisans yok, uydu alıcı yok amaç TV ve Netflix, Youtube ise mantıksız geliyor bana, benim fikrim bu şekilde.
Yazmayayım dedim bu konuya ,gençler muhabbet ediyor nasılsa diye ama yazayım artık :)
Bu gün arkadaşıma gittim ,regal tv varmış ,kanallar gitmiş "alocum müsaitsen" dedi gittim.Evinde 3 tane tv var ben 3 tv gördüm ,meğer birisi monitörmüş.İnan yenge monitör tvden (hoparlörlü +uydu alıcılı) tv8 izliyordu ,ama görüntü mükemmel ,markasını unuttum ama çok hoşuma gitti görüntüsü.Sonra regale geçtim görüntü bana kötü geldi,monitörden sonra :) işim bitince tekrar karşılaştırdım görüntüleri ,bu arada diğer tv samsung ,onda sadece kablotv var,yani samsung ,monitör ve regal tv.

F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
Yazmayayım dedim bu konuya ,gençler muhabbet ediyor nasılsa diye ama yazayım artık :)
Bu gün arkadaşıma gittim ,regal tv varmış ,kanallar gitmiş "alocum müsaitsen" dedi gittim.Evinde 3 tane tv var ben 3 tv gördüm ,meğer birisi monitörmüş.İnan yenge monitör tvden (hoparlörlü +uydu alıcılı) tv8 izliyordu ,ama görüntü mükemmel ,markasını unuttum ama çok hoşuma gitti görüntüsü.Sonra regale geçtim görüntü bana kötü geldi,monitörden sonra :) işim bitince tekrar karşılaştırdım görüntüleri ,bu arada diğer tv samsung ,onda sadece kablotv var,yani samsung ,monitör ve regal tv.
Hocam katılıyorum size ben de yıllarca TV olarak 144 Hz monitör kullandım ama aynı zamanda PC için de aynı monitörü kullanıyordum , filmleri de projeksiyondan izliyordum. Monitörlerin görüntü kalitesi tabii ki çok daha iyi ama sadece TV olarak kullanacak birisi için o masrafa değmez bence piyasada Netflix ve Youtube lisanslı full HD TV'ler varken.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hocam katılıyorum size ben de yıllarca TV olarak 144 Hz monitör kullandım ama aynı zamanda PC için de aynı monitörü kullanıyordum , filmleri de projeksiyondan izliyordum. Monitörlerin görüntü kalitesi tabii ki çok daha iyi ama sadece TV olarak kullanacak birisi için o masrafa değmez bence piyasada Netflix ve Youtube lisanslı full HD TV'ler varken.
Aaa, bak şimdi şunu açıkça yazayım sevgili felisleo ,iyi anlamasam da bu tvlerde bir gün dediğin uygulamalar maalesef kapanacak,çok uzun sürmez çünkü tvlere kişisel olarak program yüklenmiyor biliyorsun,kalkma sebebi de bu olur zaten.Yani alınan tvler benim elimdekiler gibi çok uzun olmayan bir süreçte "eski" durumuna geçer(uygulama olarak) ,mesela serttifika yüklenemez ve uygulama "https" sayfaları dahi açamaz :)
Android tvler tabii 2 tık ilerde ama sonunda yetersiz kalacak ve tvler evde "normal" tv olacak ,çünkü android versiyonu gün be gün değişiyor ,derleyiciler eskiye göre değil yeni sdk ya göre derlediklerinden onlar da elde kalacak ne yazık ki.
Tabii buradan "illa alınmalı ,tv ve monitör olarak kullanılmalıı" dediğim de anlaşılmamalı :ok

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aaa, bak şimdi şunu açıkça yazayım sevgili felisleo ,iyi anlamasam da bu tvlerde bir gün dediğin uygulamalar maalesef kapanacak,çok uzun sürmez çünkü tvlere kişisel olarak program yüklenmiyor biliyorsun,kalkma sebebi de bu olur zaten.Yani alınan tvler benim elimdekiler gibi çok uzun olmayan bir süreçte "eski" durumuna geçer(uygulama olarak) ,mesela serttifika yüklenemez ve uygulama "https" sayfaları dahi açamaz :)
Android tvler tabii 2 tık ilerde ama sonunda yetersiz kalacak ve tvler evde "normal" tv olacak ,çünkü android versiyonu gün be gün değişiyor ,derleyiciler eskiye göre değil yeni sdk ya göre derlediklerinden onlar da elde kalacak ne yazık ki.
Tabii buradan "illa alınmalı ,tv ve monitör olarak kullanılmalıı" dediğim de anlaşılmamalı :ok
Emmi bende illa monitör alın demiyorum 32 inç üzeri alacaklar normal Tv alsın 32-27 boyut olarak birbirine yakın
Böyle bir durum var 144 Hz panele sahip zevkinize göre uydu alıcı ve smart özellikler ekleye bilirlisiniz + olarak monitörlerin ömrü TV'lerden daha fazladır istediğin uydu alıcı isteğin tv-box ile kullanabilirsin.
Tv üretici desteği kestiği zaman o özlelliklerin bir hükmü kalmıyor dediğin gibi arkadaş masraf fazla oluyor
demiş masraf fazla olmuyor 32inç tv ile aynı fiyata geliyor neredeyse Tv'nin özelliklerini kendi zevkine
göre kendin belirliyorsun Tv üreticisinin sana sunduğu kısıtlı uygulamalar portlanmış adroid dandik doğru dürüst ayar bile yapamadığın dahili uydu alıcı gibi gereksiz şeylere para ödememiş oluyorsun kullanmak istediğin donanım kişiye özel oluyor istekler artınca fiyatta ona göre artıyor.

55 inç smart hı-level tv 2 yıldır kullanıyoorum ne uydu alıcını nede smart özelliklerini hiç kullanmadım
Kullanışlı değil tv sahibi çoğu kişi harici cihaz alıyor öyle kullanıyor adı smart tv kendisi değil zaten :kiskis

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
F fikoloji hocam sana sorayım bu Tv'leri monitör olarak satsalar smart uydu alıcı vs olmadan
ona görede tv fiyatlarında indirim olacak kullanıcı uydu alıcı tv-box alıp smart özelliklerini
Kendisi belirlese daha iyi daha avantajlı olmaz mı ? smart diye fiyatları şişiriyorlar smart özellikleri
kullanışlı değil tv'lerin sen ne dersin düşüncelerini alalım söz sende. ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
F fikoloji hocam sana sorayım bu Tv'leri monitör olarak satsalar smart uydu alıcı vs olmadan
ona görede tv fiyatlarında indirim olacak kullanıcı uydu alıcı tv-box alıp smart özelliklerini
Kendisi belirlese daha iyi daha avantajlı olmaz mı ? smart diye fiyatları şişiriyorlar smart özellikleri
kullanışlı değil tv'lerin sen ne dersin düşüncelerini alalım söz sende. ?
F fikoloji ,bir cevap ver kırarım kemiklerini :haha1

L Çevrimdışı

luckyfather

Aktif Üye
25 May 2018
90
55
Valla arkadaşlar ben senelerdir mutfakta arkadaşımızın dediği şekilde tv izlemekteyim ve memnunum heleki tv'lerin fiyatları tut tutabilirsene doğru ilerlerken bende çevreme tavsiye ediyorum tabiki zevkler tartışılmaz herkese hitap etmeye bilir ama elinizde atıl bir monitör varsa değerlendirmek + vga&hdmi çevirici(bit pazarında çok daha ucuzu var) ikinci elde mini uydu alıcıyla miss gibi tv oluyor bence...

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Valla arkadaşlar ben senelerdir mutfakta arkadaşımızın dediği şekilde tv izlemekteyim ve memnunum heleki tv'lerin fiyatları tut tutabilirsene doğru ilerlerken bende çevreme tavsiye ediyorum tabiki zevkler tartışılmaz herkese hitap etmeye bilir ama elinizde atıl bir monitör varsa değerlendirmek + vga&hdmi çevirici(bit pazarında çok daha ucuzu var) ikinci elde mini uydu alıcıyla miss gibi tv oluyor bence...
hocam geçen yıl kasım ayında bu tvyi 1250 liraya almıştım şimdi almak istesem alamıyorum çünkü 2250 lira olmuş fiyatı monitor alıp hoparlör ve mi box bağlamak daha mantıklı çünki hepsini ayrı ayrı satabilirsiniz ve hiç biri değerini kaybetmez

F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
Annemde 7-8 yıllık bir LG var, netten film de izleniyor, Youtube da kullanılıyor, Tv'ye göre değişiyor bu durum.

Hem monitör hem de TV ihtiyacı olan birisi için mantıklı olabilir ama sadece TV ve Youtube, Netflix vs için bence full HD smart TV mantıklı dedim, arada boyut farkı da var 27" ile 32" arasında bariz bir boyut farkı var çünkü. Smart 2-3 yıl sonra yetersiz gelirse bir Mı Box alınır ama 3 yıl sonra çıkar bu masraf.

Yani kullanım amacına göre değişiyor bu durum. Hem monitör hem TV amaçlı kullanacak olanlar için sizin tavsiyeniz mantıklı ama sadece TV ve uygulamalar için bana mantıklı gelmiyor.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Kullanım amacı ve beklentiye göre olabilir de, olmayabilir de.

Tam aynı durum olmasa da benzer durumu yaşıyorum şu an. LG 100Hz tvmin dahili sesi gitti. herhalde anakart sorunu. Gittiği yere kadar kasayı açmadan kullanma imkanlarını düşündüm. Optik çıkışlı uydu alıcıyı takıp Sony ses sistemi ile kullanmaya başladım. Bir de Mi Box var. Tak çıkar kullanma zor oldu, optik switch aldım. Elimde 4 tane kumanda var. Her biri ayrı fonksiyonlu. Uydudan boxa geçince kalkıp switchi değiştiriyorum falan. Gözümde rezillik :)

Neyse, Ses çıkışı, dahili tuner vb olmayan monitöre hoparlör bağlayıp tv yapınca benzer durum olacak. Değer mi? Bence değmez. Her cihaz kendi bildiği işi yapmalı. Kaldı ki, monitörlerde memc vb gibi şekilli görüntü işleme özellikleri olmasa gerek. Oyunlarda kopsalar da videoda, hele ki tv yayınında tatsız olmaları muhtemel.

Yoklukta gideri vardır tabi, itiraz edemem.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt