32 inç Monitör Arayışındayım 1400TL'ye HP 2FW77AA Hakkında Görüşleriniz

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Bir yakınım için hali hazırda olan Samsung 1080p 31.5 inch monitörün yanına bir adet daha 31.5 inch monitör almamız gerekiyor. Kullanmak zorunda olduğu bir program için ekran alanına ihtiyacı var ve program tek pencerenin dışına çıkamıyor, o yüzden birbirine yakın iki monitöre yayarak kullanacak. Bu sebepten dolayı aradığım monitörün 1080p , tam 31,5 inch ve ince-orta kalınlıkta çerçeveli bir model olması gerekiyor. Görüntü kalitesi çok kötü olmadıktan sonra pek de önemli değil zira yanında olacak Samsung TV/Monitör ve paneli pek iç açıcı değil. incehesap.com da 1400'e HP'nin eski bir modelini buldum aradığım kriterlere uyuyor gibi ancak bir yorumunuzu almak istedim belki daha iyi bir model önerisi olur diye. Bu arada incehesap nasıl sitedir deneyimi olan paylaşırsa sevinirim sonuçta monitör alıyoruz eğer kusurlu vs. çıkarsa başımıza iş almayalım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bunun yerine 21:9 falan baksaydı?

6Bit+FRC bir panel, hangi programı kullandığını da söylemedin, ne diyebilirim bilemedim.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Bunun yerine 21:9 falan baksaydı?

6Bit+FRC bir panel, hangi programı kullandığını da söylemedin, ne diyebilirim bilemedim.
Program alternatifi olmayan bir borsa programı, Java ile yazılmış çok ilkel bir program. Arayüzü de o derece kötü sadece programın penceresinin içinde grafik açılabiliyor ve ikinci bir pencere açmaya izin vermiyor. Yani daha fazla grafik açmak için uzat modunda iki ekranı yan yana koyup, program penceresini ikisine yaymayı düşündük. Bunun yerine 2 adet daha 27 inch alıp üst üste koymayı da düşündük ancak sonra çift 32'ye karar verdik. Kısaca amaç olabildiğince fazla ekran alanına sahip olmak.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Program alternatifi olmayan bir borsa programı, Java ile yazılmış çok ilkel bir program. Arayüzü de o derece kötü sadece programın penceresinin içinde grafik açılabiliyor ve ikinci bir pencere açmaya izin vermiyor. Yani daha fazla grafik açmak için uzat modunda iki ekranı yan yana koyup, program penceresini ikisine yaymayı düşündük. Bunun yerine 2 adet daha 27 inch alıp üst üste koymayı da düşündük ancak sonra çift 32'ye karar verdik. Kısaca amaç olabildiğince fazla ekran alanına sahip olmak.

Piyasada o fiyata çok çeşit yok gibi.
Eskiden 2K 31.5 inç AOC modeli vardı ama o da artık yok sanırım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Aslında dediğim işi curved monitörler ile daha kolay yapabilirsiniz.
Çünkü surround view için takım kuranlar var.
Ama tabi etrafınızı saran bir eğim grafiği anlamanızı zorlaştırır mı onu bilemem.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Tavsiyeleriniz için teşekkürler AOC olanı inceleyeceğim. Eğer 2000 dolaylarına kadar çıkarsa fiyat, kendi kullanıp memnun olduğum Viewsonic 2K 32 inch var onu aldırırım. Söylediğiniz gibi bu iş için en iyisi Ultrawidelar olur ancak güzel bir Ultrawide fiyatına 4 adet 27 inch monitör almak mümkün o yüzden bu kadar basit bir kullanım senaryosu için gereksiz. Bu tip kullanımda genelde surround gibi yan yana dizilim yerine dikey dizilim tercih ediliyor galiba. Çünkü zaten aktif kullanılacak 1 monitör diğerleri ayarlanıp sadece arada kontrol edilmek için oluyor. Bu arada 1440p bir monitör doğal çözünürlüğü yerine 1080p de çalıştırılmaya nasıl tepki verir? Bu konuda pek bir bilgim yok, görüntü anlamında sıkıntılar çıkarır mı? Çünkü mecburen ikinci monitör de 1080p de çalıştırılacak yoksa programın sapıtma ihtimali çok yüksek. Her hangi bir arayüz ölçeklendirme ayarı vs. de yok iki farklı çözünürlükte monitör ağır gelir bu süper programa.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bu arada 1440p bir monitör doğal çözünürlüğü yerine 1080p de çalıştırılmaya nasıl tepki verir? Bu konuda pek bir bilgim yok, görüntü anlamında sıkıntılar çıkarır mı? Çünkü mecburen ikinci monitör de 1080p de çalıştırılacak yoksa programın sapıtma ihtimali çok yüksek. Her hangi bir arayüz ölçeklendirme ayarı vs. de yok iki farklı çözünürlükte monitör ağır gelir bu süper programa.
Bulanık görünür.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Bulanık görünür.
Az önce denedim evet hiç hoş olmuyormuş :haha1
O zaman ya bu HP ya da biraz daha pahallı 8bit bir panel bakayım. Gerçi 6bit+frc panelin de çok fark yaratacağını sanmıyorum zira diğer Samsung da söylediğim gibi çok iyi değil. Birde kullanacak kişi 2 32 inç i sadece bu program için kullanıp diğer günlük işlerini 4:3 eski monitör ile yapmak istiyor görüntü kalitesi, kozmetik görünüş filan pek umrunda değil yani:hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Az önce denedim evet hiç hoş olmuyormuş :haha1
O zaman ya bu HP ya da biraz daha pahallı 8bit bir panel bakayım. Gerçi 6bit+frc panelin de çok fark yaratacağını sanmıyorum zira diğer Samsung da söylediğim gibi çok iyi değil. Birde kullanacak kişi 2 32 inç i sadece bu program için kullanıp diğer günlük işlerini 4:3 eski monitör ile yapmak istiyor görüntü kalitesi, kozmetik görünüş filan pek umrunda değil yani:hihi
Hem borsa takip ediyor hem ucuz ekran kovalıyor, ne diyeyim.
Geliştiricisi ölmüş mü yazılımın, geliştiriciye para göndersin? :hihi

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Hem borsa takip ediyor hem ucuz ekran kovalıyor, ne diyeyim.
Geliştiricisi ölmüş mü yazılımın, geliştiriciye para göndersin? :hihi
Geliştirici parayı kırıp Miamiye taşınmıştır çoktan tüm bankalar standart olarak kullanıyor ek özellikler olmadan aylık lisansı 120TL gibi bir şeydi galiba. Bir de ekstra veri setleri var onlar için de ayrı para istiyorlarmış. Birde rakipleri yok tek seçenek. Ancak GUI 1998den kalmış UI tasarımını da backend geliştirmesini yapan adama yaptırmışlar galiba o kadar kötü. Java kullandıkları için aklıma o ihtimal geldi Borsa İstanbul dan veri çekmek gibi işleri yazdırdıkları programcıya kullanıcı arayüzünü de yaptırmışlar öyle kalmış. :bilmiyom

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt