32 32226B TV İÇİN YAZILIM YARDIMI

H Çevrimdışı

halilcan20

Yeni Üye
4 May 2019
9
27
ARKADAŞLAR TVM DE HERHANGİ Bİ MB SÜRÜMÜ VS YAZMIYOR.MENÜ 4725 YAPIYORUM MB SÜRÜMÜ YAZMIYOR.
SEG TV 32 32226B LED TV İÇİN HANGİ SÜRÜM OLUYOR MB 82 Mİ YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

WhatsApp-Image-2019-05-18-at-09.40.244f486ba96d4f333c.jpg
WhatsApp-Image-2019-05-18-at-09.59.451842d1a8801a7259.jpg

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Anakartın MB82S galiba kardeşim tam emin deyilim ama Yazılım yükleme sebebin Nedir MB9X şaselere Yazılım pek tavsiye edilmiyor bende daha önceden MB96 Anakart vardı Tvmde Tam Bir Baş Belaları Onlar Tvde bir Sorun yoksa Güncelleme amaçlı Ne değişti acaba Gibi Bir şey varsa Aklında Yazılım Yüklemeni Tavsiye Etmiyoruz.:hayir Çünkü Hüsrana Uğrama Riskin var

H Çevrimdışı

halilcan20

Yeni Üye
4 May 2019
9
27
Öncelikle cevabın için saol usta. tv yi kullanamıyoruz. babam kullanıyor bu tv yi menüde uydu kısımları falan herşey silinmiş sadece menüde analog var.diğerleri yok silinmiş sıfırladım kaç kere gelmedi sadece bunları düzeltebilirmiyim diye bir güncelleme yapıcam umarım düzelir.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Öncelikle cevabın için saol usta. tv yi kullanamıyoruz. babam kullanıyor bu tv yi menüde uydu kısımları falan herşey silinmiş sadece menüde analog var.diğerleri yok silinmiş sıfırladım kaç kere gelmedi sadece bunları düzeltebilirmiyim diye bir güncelleme yapıcam umarım düzelir.
Bence Siz Full yazılım isteğin güncelleme ile çözüme gidilmez bence full yazılımdan sonra Çekirdek yazılım yüklersiniz.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
full yazılımı nasıl yapacağım bi bilginiz varmı.
evet burdan tvnize ait seri no paylaşın https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...-yazilim-talep-konusu.446/page-331#post-89596 nasıl yapılcağı konusunda ise bir yerde yazıyordu ama ben gine altta yazıyım

evet burdan tvnize ait seri no paylaşın https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...-yazilim-talep-konusu.446/page-331#post-89596 nasıl yapılcağı konusunda ise bir yerde yazıyordu ama ben gine altta yazıyım
sevgili ustalara full yazılım isteğinizi belirtin.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Full Yazılım Nasıl Yüklenir ? hemen yazayım Öncelikle yazılım yüklemesi yapacağın tv nin fişini Tamamiyle Çek Üstünde cihaz varsa da çıkar Hdme Harici Uydu VS

1.En az 4 Gb kapasitesi Olan Flaş Disk Bulunuz.

2.Yazılım Kaynağını Bulup bilgisayarımıza İndiriyoruz.

3.Flaş Diskimizin İçinde Veri Varsa Yani foto müzik Vs Bilgisayarımıza Kopyala Yapıştır Yaparak Yedek Alıyoruz.

4.Flaş Diskimizin içindeki verileri Önce Silip Daha Sonradan Sağ Tıklayarak Biçimlendir Diyoruz Ve çıkan Seçeneklerde (FAT32) Olanını Seçiyoruz.

5.Flaş Diskimizi FAT 32 olarak Biçimlendirdikten Sonra HİÇBİR KLASÖR RAR VE VERİ OLMAYACAK ŞEKİLDE Yazılım dosyalarımızı Saf Haliyle Flaş Diske Kopyalıyoruz

6.Flaş diskimizi Tv nin USB 1 Noktasına Takıyoruz.

7.Kumandayı Elimize Alıp Tv nin Gözünün yanına Yaklaşıp Kumanda Ok Tuşuna Basılı Tutuyoruz

8.Kumandada OK Tuşu Basılı İken Tv nin Fişini takıyoruz Led Hızlı Hızlı Yanıp Sönmeye Başlayınca Kumandadan Elimizi Çekiyoruz

9.Yazılımın Yüklenmesi Boyutuna göre değişir ama tahminimce 2-3 Dk Sürer Yazılım yüklenmesi Sabırla bekliyoruz.

10.Yazılım yükleme işlemi Başarılı Olduysa tv açıldığında İlk Kurulum Menüsü Karşımıza Çıkacaktır Sonrası Zaten Basit İlk Kurulumda aklınıza Takılan Bişey Olursa Yaz Sevgili Kardeşim.:ok

TAVSİYELERİM

1.Eğer ödünç bulabilirsen UPS al yani kesintisiz Güç kaynağı yazılımı o şekilde Yükle

2.İlk Kurulum da hata yaparsan Tv yi sıfırlamak zorunda kalırsın yine ilk kurulum hakkında bilgin yoksa yardımcı olurum.

3.Eğer Kanal Sıralaması Takıntın varsa Sana Benim Hazır Sıralamış Olduğum Kanal Tablosunu atarım burdan onu yüklersin çünkü genelde Trt 1 2.atv 3.Kanal D Geliyor burda Gıcık Bir Durum TRT ailesi 1 den 5 kadar ister herkez :clap2

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

halilcan20

Yeni Üye
4 May 2019
9
27
OOOO ÇOK TEŞŞEKÜR EDERİM DETAYLI ANLATAMIN İÇİN BUNU YAPAYIM. BUNUN İÇİNDE MB82 KURTARMA OLANI İNDİRECEĞİM DİMİ. YOKSA AZ ÖNCE İNDİRDİĞİM MB82 1.3.7 OLANI MI YAPICAM

:clap:clap:clap:clap

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
OOOO ÇOK TEŞŞEKÜR EDERİM DETAYLI ANLATAMIN İÇİN BUNU YAPAYIM. BUNUN İÇİNDE MB82 KURTARMA OLANI İNDİRECEĞİM DİMİ. YOKSA AZ ÖNCE İNDİRDİĞİM MB82 1.3.7 OLANI MI YAPICAM

:clap:clap:clap:clap
kurtarma yazılımı dene bakıyım oda zannedersem aynı yöntemle yükleniyor başka yolu yok zaten.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt