3000 TL ye kadar çamaşır makinesi

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
511
Merhaba 10 yıllık çamaşır makinem ile tambur arızası nedeni ile vedalaşma kararı aldım . Bütçemiz 3000 TL elektrik ve su tasarrufu olan en az 5 yıl arkama bakmadan kullanabileceğim bir cihaza ihtiyacım var önerilerinizi bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
511

Bunlar nasıldır beni üzermi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

10 yıl motor garantisi çok iyi tambur sağlammıdır eski makinem de arçelikti hiç arıza yapmadı ama en son tambur kırılmış rulman milinden

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

10 yıl motor garantisi çok iyi tambur sağlammıdır eski makinem de arçelikti hiç arıza yapmadı ama en son tambur kırılmış rulman milinden
tambur kırılması çok nadir durumdur, 500 makinede 1 karşılaşırız

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Bu gün hangi makineyi alsanız rahatlıkla 5-7 yıl arası sorunsuz çalışır.
Samsung markasının satış sonrası hizmet kalitesinin de son 2-3 yıldır artması nedeniyle, aynı zamanda teknolojisinin de kabul edilir düzeyde olması nedeniyle daha ön plana çıkacağını düşünüyorum.

Çamaşır makinesi söz konusu olunca VESTEL olmasın da ne olursa olsun :kiskis

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
511
Vestel de çalışan bir abimiz de beyaz eşya harici Vestel ürünler iyi dedi. O yüzden en baştan Vestel i elemek zorunda kaldım artık hanım hangisini tercih ederse nasip kısmet.

M Çevrimdışı

mavcil 

Yeni Üye
15 Eyl 2019
49
39
Bende vestel buzdolabı ve bulaşık makinası var. Buzdolabından çok memnunum çok iyi soğutuyor. Bulaşık makinasında ise sadece 70 derecede ki program iyi yıkıyor. Diğer programlarda bardaklar sararmış çıkıyor yada temiz görünmüyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bende vestel buzdolabı ve bulaşık makinası var. Buzdolabından çok memnunum çok iyi soğutuyor. Bulaşık makinasında ise sadece 70 derecede ki program iyi yıkıyor. Diğer programlarda bardaklar sararmış çıkıyor yada temiz görünmüyor.
temiz yıkamama markaya bağlı değil, deterjan kalitesi, su sertliği, kullanılan program ile bulaşığın eşit olması, yerleştirme şekli gibi bir sürü sebep vardır.
ben fairy kullanıyorum 90 lı paket alırım hep, aynısının paltinyumu bile yıkamayı etkiliyor.
pril indirimde idi, cepte para yok dedim bunu alayım, 60 lı paketti sanırım 2 kullanım sonrası attık çöpe

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
35
Grundig Beko Altus degerlendirilebilir.
Çamasir makinesinde Arcelik grubunu gayet ideal dir. Grundig ve Altus fiyat performanstir.Beko fiyat durumuna göre alınabilir.Hem servis hem yedek parca hemde garanti uzatma yönünden Türkiyedeki en avantajlı marka

M Çevrimdışı

mavcil 

Yeni Üye
15 Eyl 2019
49
39
temiz yıkamama markaya bağlı değil, deterjan kalitesi, su sertliği, kullanılan program ile bulaşığın eşit olması, yerleştirme şekli gibi bir sürü sebep vardır.
ben fairy kullanıyorum 90 lı paket alırım hep, aynısının paltinyumu bile yıkamayı etkiliyor.
pril indirimde idi, cepte para yok dedim bunu alayım, 60 lı paketti sanırım 2 kullanım sonrası attık çöpe

Fairy platinıum (jel şeklinde olan) var hala 1 paket 80 li duruyor. Bu ürün yıkama sonrası makinada düşük programlarda koku bırakıyordu. Özellikle tahta kaşıkta 1 gün sonra bile deterjan kokusu geliyor. Şuan finish quantum kullanıyorum ve yüksek programda bi problem yok şimdilik. Deterjan önemli evet ama daha önceki makinada bir promlem olmuyordu (Altus). Ne zaman ki deterjan aynı bulaşık aynı makina değişti bu sorunlar çıktı. Servis bardaklar için söylediği şey ise bardakların eskidiği o yüzden leke kaldığı oldu.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Fairy platinıum (jel şeklinde olan) var hala 1 paket 80 li duruyor. Bu ürün yıkama sonrası makinada düşük programlarda koku bırakıyordu. Özellikle tahta kaşıkta 1 gün sonra bile deterjan kokusu geliyor. Şuan finish quantum kullanıyorum ve yüksek programda bi problem yok şimdilik. Deterjan önemli evet ama daha önceki makinada bir promlem olmuyordu (Altus). Ne zaman ki deterjan aynı bulaşık aynı makina değişti bu sorunlar çıktı. Servis bardaklar için söylediği şey ise bardakların eskidiği o yüzden leke kaldığı oldu.
nirdeee eski makineler :) deterjan koyma yine temiz yıkardı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt