3.6.2 sürümünde kablosuz ağları taramıyor

S Çevrimdışı

sayrow

Yeni Üye
5 Ara 2022
1
39
IMG_20221205_172923.jpg

Kablosuz ağa bağlamak istediğimde kablosuz ağ bulunamadı diye uyarı alıyorum sürekli yazılımdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum bunu nasıl çözebilirim şuan mevcut sürüm 3.6.2h

IMG_20221205_173746.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,574
Tv de dahili wifi yoktur tv ye özel veezy 200 wifi aparatı alıp usb portuna takmanız gerekiyor. Daha da önemlisi tv mb95 Anakarta sahip donanımsal olarak internet ve smart konusunda tamamen yetersiz kaldı. Android box alıp kullanın.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
TV'de wifi modülü var ancak bir süre sonra çalışmıyor. 55uhl950 TV' de aynı sorunu yaşıyordum. Tamamen söktüğüm için modülü gördüm. İlk aldığım zaman 1 yıl kadar çalıştı. Ama şimdi bulunamadı uyarısı bile vermiyor. Çok uğraşmamak için kablo çektim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Mb95 Ankart için geçerli değil :)
Benim anakart yanlış hatırlamıyorsam mb92 olması lazım. Az sonra bakayım. Mb 92-95 anakartlarda böyle kronik bir sorun var mı?

Baktım. Mb92 imiş. (2015 uhl950) Yazılım sürümü 3.7.6c imiş.

Ustam kusura bakmayın. Gün yoğun geçince benim kafa çöp olmuş. Herşeyi karıştırdım. :) Ama sorum geçerli. Wifi çalıştırma şansımız var mı? Kartta fiziksel bir sorun, konnektörlerinde bir sıkıntı göremedim.

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,574
Benim anakart yanlış hatırlamıyorsam mb92 olması lazım. Az sonra bakayım. Mb 92-95 anakartlarda böyle kronik bir sorun var mı?

Baktım. Mb92 imiş. (2015 uhl950) Yazılım sürümü 3.7.6c imiş.

Ustam kusura bakmayın. Gün yoğun geçince benim kafa çöp olmuş. Herşeyi karıştırdım. :) Ama sorum geçerli. Wifi çalıştırma şansımız var mı? Kartta fiziksel bir sorun, konnektörlerinde bir sıkıntı göremedim.
Ana kart ile wifi arası kabloda sorun vardır.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Ana kart ile wifi arası kabloda sorun vardır.
Doğru sökmüşken avometreyle kontrol ediversem iyiydi. Ama hata öyle garip ki, cihaz kartı görüyor, yani yukarıdaki hata mesajı gibi cihaz tespit edilemedi hatası vermiyor. Kablosuz erişim sekmesine gelip sarı tuşla arama yaptığımda alttaki info çubuğu tamamen kayboluyor. Bir kaç kez deneyince Lütfen bekleyiniz mesajı geliyor ve Yapılandırma: Devre dışı mesajı bir türlü değişmiyor. Yukarıda da dediğim gibi sizi de çok yormayayım, zaten dolandım bütün evi kabloyla oh miss. :) Teşekkür ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt