2500tl ye kadar led tv yada 3500tl ye kadar 4k led smart tv

turkaahmet Çevrimdışı

turkaahmet

Aktif Üye
24 Ocak 2019
108
44
merhabalar forumla yeni tanıştım baya araştırma yapmama rağmen beklentilerimi karşılamayan bir ürün edindim Lg markaydı, şuan iade ettim

A [IMG]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/363.jpg?1527372547[/IMG] A Ado hocamın dediği gibi ne amaçla kullanacağımı iyi analiz etmeden ürün almışım.

hb sayfasında 3hdmi yazıyordu 2hdmi çıktı, gece korku film izlerken siyahları renklerin keskinliğini alamadım,ses sistemimi bağlayamadım (3,5mm jack) optik çevirici aldım ses kısıp açma yapamadım ayrıca dahili harici hoparlörleri aktif edince sesde kayma vardı belki çeviricidendi menuden ses bypas falanla biraz azaldı.gelelim smart kısmına webos arayüzlü lg de uygulamalar içerikler beni hayal kırıklığına uğrattı.

şuan aslında smartın beni mutlu etmediğinin farkına vardım.43mu7000 de ki smart olayı arayüzü falan çok hoşuma gitti.

şuan yerli üretim va panel uhd veya 4k 48" üzeri led tv aramaktayım smart olmasada olur fakat; smart olacaksa puhu youtube netflix olabilir.

önerilerinizi bekliyorum.

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
iyi bir led paneli olan tv al smartsiz olsun.yanina birde android box olursa ustune tanimam...

turkaahmet Çevrimdışı

turkaahmet

Aktif Üye
24 Ocak 2019
108
44
Bende box ları araştırıyorum sabahtan beri ☺️

Üzerine sizden mesaj geldi

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
mi3 ü oneriyorlar.ama alacaginiz tv de dvb (uydu girisi) tercihen 4k destekli olmasina dikkat edin zira android box larda uydu girisli olanlar maliyetli.

turkaahmet Çevrimdışı

turkaahmet

Aktif Üye
24 Ocak 2019
108
44
tavsiye istemiştik ama başlığımı gören olmadı sanıyorum yardımlarınızı bekliyorum.

G Çevrimdışı

Gökhan G.

Aktif Üye
25 Eki 2018
66
25
55UD8400 almıştım, memnunum.. Netflix gömülü geliyor, gayet güzel çalışıyor. Puhu Blu TV yükledim kendi mağaza uygulamasından. Netflix kadar akıcı değiller sanıyorum çok denemedim

Düzenleme : 3 HDMI girişi,
optik ses çıkışı var. Benim ilk led TV'im olduğu için siyahı vs ayrıntısına giremem ama gözüme çarpan durum olmadı. Bulutlanma vs sorunu yok bende.

A Çevrimdışı

awsedrzxc

Aktif Üye
22 Eyl 2018
104
36
iade ettiğin model hangisi hocam ? 50UK6470 incelemesi yapıldı forumda ona bir bak istersen 3500 altına sürekli düşüyor... (ama istediğin özellikler ile ilgili bir isteğim olmadığı için dikkat etmedim)

turkaahmet Çevrimdışı

turkaahmet

Aktif Üye
24 Ocak 2019
108
44
49lk5900 iade ettiğim modeldi lg nin servis tutumlarıda hoşuma gitmedi akım korumalı priz alın bizden 125 tl ye elektrik voltaj değişimlerine karşı garantiye alalım falan yaptılar.siyahları kötüydü keskin akıcı görüntü yoktu cihazda vestel regal seg gibi ürünlere de yönelmedim değil yani yazılım falan burası valkanik patlama gibi ? yazılım işlerini seviyorum. Seg 32911 ürün var annemlerin evde kaç yıl oldu tık demedi görüntüsüne hastayım vestele mail attım va panel var dediler

A Çevrimdışı

awsedrzxc

Aktif Üye
22 Eyl 2018
104
36
Benim evde de LG var sürekli ekranda usb aygıtı kullanılamıyor hatası verip tv kapanıp açılıyordu (günde 1-2 kez) servis geldi ücretsiz ana kartını değişti. Servis tutumu bölgeye göre değişir tabi.. Bu arada ben de 3500tl civarına civarında bir tv arıyorum bakma =)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
bu sayfada en az 500 tv tavisyesi mevcut, istekler, modeller fiyat aralığına göre seçim yapabilirsiniz

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
49lk5900 iade ettiğim modeldi lg nin servis tutumlarıda hoşuma gitmedi akım korumalı priz alın bizden 125 tl ye elektrik voltaj değişimlerine karşı garantiye alalım falan yaptılar.siyahları kötüydü keskin akıcı görüntü yoktu cihazda vestel regal seg gibi ürünlere de yönelmedim değil yani yazılım falan burası valkanik patlama gibi ? yazılım işlerini seviyorum. Seg 32911 ürün var annemlerin evde kaç yıl oldu tık demedi görüntüsüne hastayım vestele mail attım va panel var dediler

Günaydın;

Bazen gözden kaçabiliyor bazı konular kusura bakmayın lütfen :ok

LG servislerine ön yargılı değilim, her ne kadar çok yeriyor olsam da. Yeriyorum zira ülkemizde zaten halen bir türlü düzen tutmayan servis uygulamaları facia örnekleri varken. Üstüne bir de bu ithal ürün gruplarındaki özellikle çok bilinen LG gibi bir markanın ülkemizdeki servislerini kontrol etmekle yükümlü olan işletmelerin sanki bunlar birer özerk cumhuriyetmiş gibi ''Servislerin iç politikalarına karışamayız'' gibi beyanlarda bulunmaları, Bu işletmelerin kendisini sorgulamak ve kontrol altında tutmaktan uzak olduğunu gören/bilen servislerin ise neredeyse yüzsüzlük derecesinde (Örneğin bir adet tv anakart için 1300TL fiyat vermeleri, 2400TL fiyat verdikleri paneli bizim 1300TL ye bulmuş olmamız vs) kendi acımasız politikalarını geliştirmeleri gibi durumları da göz önünde bulundurursak aslında az bile yazıyorum LG markası ve servisleri için.

Bu anlamda kararınızda gayet haklısınız ki tv nin izleme keyfi konusundaki eksikleri ise teknik konular ona farklı bir kulvarda değiniriz.

Bu bir klişeymiş gibi ismini çok fazla zikrediyorum farkındayım lakin LCD grubunda MU7000, Bütçe sağlam ise NU8000 mutlaka ama mutlaka tecrğübe edilmesi gereken modellerdir diye düşünüyorum.

MU7000 in eksi yanı, NU8000 e nazaran yan açı firesi daha fazladır.

Yerli gruplardan ise benim kanaatimce size uygun olan model 49UD9360 olabilir diye düşünüyorum.
MB130 anakartlı üretimde 10bit ve hdr desteğinin yanısıra üründe Dolby Vision ve Wide Color Gamut desteği de bulunmaktadır.

Sorun şu ki panel üreticisi konusunda %100 net bilgi ancak seri numarasında gizlidir :ok

turkaahmet Çevrimdışı

turkaahmet

Aktif Üye
24 Ocak 2019
108
44
Günaydın;

Bazen gözden kaçabiliyor bazı konular kusura bakmayın lütfen :ok

LG servislerine ön yargılı değilim, her ne kadar çok yeriyor olsam da. Yeriyorum zira ülkemizde zaten halen bir türlü düzen tutmayan servis uygulamaları facia örnekleri varken. Üstüne bir de bu ithal ürün gruplarındaki özellikle çok bilinen LG gibi bir markanın ülkemizdeki servislerini kontrol etmekle yükümlü olan işletmelerin sanki bunlar birer özerk cumhuriyetmiş gibi ''Servislerin iç politikalarına karışamayız'' gibi beyanlarda bulunmaları, Bu işletmelerin kendisini sorgulamak ve kontrol altında tutmaktan uzak olduğunu gören/bilen servislerin ise neredeyse yüzsüzlük derecesinde (Örneğin bir adet tv anakart için 1300TL fiyat vermeleri, 2400TL fiyat verdikleri paneli bizim 1300TL ye bulmuş olmamız vs) kendi acımasız politikalarını geliştirmeleri gibi durumları da göz önünde bulundurursak aslında az bile yazıyorum LG markası ve servisleri için.

Bu anlamda kararınızda gayet haklısınız ki tv nin izleme keyfi konusundaki eksikleri ise teknik konular ona farklı bir kulvarda değiniriz.

Bu bir klişeymiş gibi ismini çok fazla zikrediyorum farkındayım lakin LCD grubunda MU7000, Bütçe sağlam ise NU8000 mutlaka ama mutlaka tecrğübe edilmesi gereken modellerdir diye düşünüyorum.

MU7000 in eksi yanı, NU8000 e nazaran yan açı firesi daha fazladır.

Yerli gruplardan ise benim kanaatimce size uygun olan model 49UD9360 olabilir diye düşünüyorum.
MB130 anakartlı üretimde 10bit ve hdr desteğinin yanısıra üründe Dolby Vision ve Wide Color Gamut desteği de bulunmaktadır.

Sorun şu ki panel üreticisi konusunda %100 net bilgi ancak seri numarasında gizlidir :ok

ado hocam verdiğiniz cevap için çok teşekkür ediyorum, bu kadar aksiyonu bol forum pek kalmadı eskiden bende motosikletle ilgili uzun yıllar forumlarda yazdım her forumda yaşanan sıkıntılar yaşanınca heves kaçıyor, burayı görünce eski forum günlerim aklıma geldi.

ado hocam sizin dediğiniz garanti olayı gerçekten şuan ki zamanda gerçekten önemli.ne kadar uzunsa o kadar iyi.

panel bilgisi için sizleri tekrar rahatsız ederim o zaman A Ado hocam

ud9360 da va yada ips çıktığında anakart besleme kartları aynı mı oluyor bir farklılıkları var mı enerji tüketimlerinde falan

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri