240 GB SSD 199 TL!

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
SU650240GB.jpg

ADATA ASU650SS-240GT-R SSD 199 TL!
Bu fırsatı kaçırmayın. :tara

Dipçe : Merak edenler için SU650 120 GB incelemesi burada : Tıklayın

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Yapppmayın :cry::cry:

SU650 kullanmış biri olarak HDD'ye göre tavsiye ederim fakat üst segment modeller gibi de performans beklememenizi öneririm.
Ama fazla performansa ihtiyacım yok, işimi görsün yeter diyorsanız tavsiye ederim.
5400 Devir dizüstü hard disklerine göre iyidir. :hihi
5400 devir hard diskin bu zamanda satılmasına anlam veremeyenlerdenim. :yumruk

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Fiyatların yavaş yavaş geri gelmesi dikkat çekici. Bilgilendirme için teşekkürler. 480 Gb için fırsat kolluyorum...

Ahmet_Jackie Çevrimdışı

Ahmet_Jackie 

Aktif Üye
14 Eki 2018
53
31
Ben de bu aralar SSD bakıyorum hatta Toshiba TR 200 ü beğendim işimi görecek gibi, anlayanlar hangisinin daha iyi olduğunu açıklayabilir mi 50 TL fark var aralarında :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Ben de bu aralar SSD bakıyorum hatta Toshiba TR 200 ü beğendim işimi görecek gibi, anlayanlar hangisinin daha iyi olduğunu açıklayabilir mi 50 TL fark var aralarında :)

Adata daha fazla veri yazma garantisine (TBW) sahip.
SU650 140 TBW garantiye sahipken TR200 60 TBW garantiye sahip.

TR200, SU650'ye göre daha yüksek erişim hızlarına sahip. (IOPS)

Ömür mü, hız mı o sizin kararınız.
Ben SU650 120 GB aldım, şans eseri ikinci ayında bozuldu, servis hemen yenisini gönderdi. Arena Bilgisayar'ın bu tutumunu sevdim.
Toshiba'nın servisi kimdir, nasıldır bilmem. :bilmiyom

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Fiyatların yavaş yavaş geri gelmesi dikkat çekici. Bilgilendirme için teşekkürler. 480 Gb için fırsat kolluyorum...

Evet, ucuzluyor artık. :rock
Fakat SSD alınca da şöyle bir sorun var, firmanın verdiği değerleri alabilmeyi kafaya takarsanız biraz uğraştırıcı olabiliyor.
İşletim sistemi sürümü, sürücü sürümü vs. :thumbsdown:

G Çevrimdışı

Gökhan G.

Aktif Üye
25 Eki 2018
66
25
SU650 kullanmış biri olarak HDD'ye göre tavsiye ederim fakat üst segment modeller gibi de performans beklememenizi öneririm.
Ama fazla performansa ihtiyacım yok, işimi görsün yeter diyorsanız tavsiye ederim.
5400 Devir dizüstü hard disklerine göre iyidir. :hihi
5400 devir hard diskin bu zamanda satılmasına anlam veremeyenlerdenim. :yumruk

Hali hazırda Corsair 120 GB kullanıyorum, bütçemi bu sıralar başka şeylere yatırmasam alırdım. Kendi kullandığımı da masaüstüne takar geçerdim ama bu fiyatlar ara sıra denk geliyor böyle, başka zaman alırız artık :bilmiyom

Not : Corsair SSD sanıyorum aldığımın 1.5 ay sonrasıpc çöktü, (sanırım)yazılımsal korumaya aldı kendini, format vs atamadım kabul etmedi, Vektron elektriği aradım açık mısınız diye, gittim 3 dakika sürdü form vs sıfır pakette yeni ürün aldım :) Firma olarak bu tecrübemden ötürü tavsiye ederim kendilerini.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Hali hazırda Corsair 120 GB kullanıyorum, bütçemi bu sıralar başka şeylere yatırmasam alırdım. Kendi kullandığımı da masaüstüne takar geçerdim ama bu fiyatlar ara sıra denk geliyor böyle, başka zaman alırız artık :bilmiyom

Not : Corsair SSD sanıyorum aldığımın 1.5 ay sonrasıpc çöktü, (sanırım)yazılımsal korumaya aldı kendini, format vs atamadım kabul etmedi, Vektron elektriği aradım açık mısınız diye, gittim 3 dakika sürdü form vs sıfır pakette yeni ürün aldım :) Firma olarak bu tecrübemden ötürü tavsiye ederim kendilerini.

100-130 TL daha çıkabiliyorsanız 860 EVO denen bir kral var. Zirve de genelde Samsung oturuyor zaten. :hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Samsung 860 EVO 500 TL nin biraz altına düşmüştü, ki bence mevcut kura göre iyi bir fiyattı. 3 sene önce sistem tavsiyesi verirken 500 GB 500 TL diye 500 lük SSD aldırıyordum millete.

Ahmet_Jackie Çevrimdışı

Ahmet_Jackie 

Aktif Üye
14 Eki 2018
53
31
Uzun süredir nette ürün araştırırken E-PTT Avm çıkıyor karşıma 330 liraya 250 GB Evo 860 var. Güzel bir siteye benziyor buradan sipariş veririm alırsam :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri