210 Ekranlı 8K ve 4K Yeni Xiaomi Mi TV’ler Ortaya Çıktı

OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
151
48
Dev teknoloji şirketi Xiaomi'nin 8K ve 4K çözünürlüklerde 82 inç ekran boyutuna sahip 2 yeni televizyon modeli ortaya çıktı.

210 Ekranlı 8K ve 4K Yeni Xiaomi Mi TV’ler Ortaya Çıktı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Çin merkezli Xiaomi, son zamanlarda ürettiği teknolojiler ile tüm dünyada oldukça büyük bir başarı yakaladı. Ürettiği yenilikçi ürünleri dünyanın dört yanına ulaştırmayı ve tüketicilerle buluşturmayı başaran dev teknoloji şirketi, akıllı telefon pazarında yakaladığı başarıyı televizyon pazarında da yakalamak istiyor gibi görünüyor.
Kısa süre önce büyük bir dikkat çeken şeffaf ekranlı akıllı televizyon modeli ‘u duyuran Xiaomi, 139 ekranlık saydam ekrana sahip bu akıllı televizyon modeliyle televizyon piyasasında büyük bir dikkat çekmiş ve adını televizyon pazarında duyurmayı başarmıştı. 7.000 doların üzerinde bir fiyat etiketiyle tüketicilerin karşısına çıkan 55 inç’lik şeffaf televizyonu Mi TV Lux Transparent Edition ile büyük dikkat çeken Xiaomi, televizyonu dijital ortamda satışa çıkarmasının ardından 1 saniye içerisinde stokların tükendiğini duyurmuştu.

Türk Lirasına çevirdiğimizde vergiler hariç 51.000 TL’nin üzerinde bir fiyat etiketine sahip olan şeffaf Xiaomi TV, bu fiyat etiketine rağmen 1 saniyede tükenmişti. Bu başarının üzerine televizyon pazarına iyi bir giriş yapan Xiaomi, yeni televizyon modelleri üzerinde çalışmaya başladı. Ortaya çıkan bilgilere göre Çin merkezli teknoloji devi, 210 ekranlık, yani 82 inçlik boyutlarda hem 4K, hem de 8K televizyonlar üzerinde çalışıyor.

mi-tv-8k-4k-min.png

Hemen yukarıdaki görselde de görüldüğü gibi hem 8K hem de 4K çözünürlükte 82 inçlik yeni televizyon modelleri üzerinde çalıştığı ortaya çıkan Xiaomi, Mi TV Lux Transparent Edition ile yakaladığı başarıyı bu televizyon modelleriyle de yakalayabilir. Son zamanların gözde teknoloji markalarından biri olan Xiaomi, akıllı telefon pazarında olduğu gibi televizyon pazarında da büyümesini sürdürüyor.

Geçtiğimiz yıl Çin’de 10 milyondan fazla televizyon satışı yaptığını aktaran Xiaomi, bunun Çin tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir başarı olduğunu söylemiş, Çin TV tarihinde yeni bir kilometre taşı olarak bahsetmişti. Diğer bir yandan Xiaomi’nin TV satışlarında Çin’de birinci, dünyada ise ilk 5 sırada olduğu söyleniyor.

KAYNAK :

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,571
Paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler fakat bir gerçek var ki 100Hz crt tüplü tv ler zamanında çok iyi fiyata satıldılar ve 100Hz yayınlar olmadan hepsi de çöp olup gittiler 3D , 4K ona keza 4K yayın yapan bir kanal var sabah akşam aynı programlar dönüp duruyor isterse 100K olsun yayın yapan kanal olmadıktan sonra para tuzağından başka hiç bir şey değil ... MB95 ve MB96 Anakartlı tv ye devam :)

A Çevrimdışı

Alonzo 

Aktif Üye
31 Tem 2019
134
3D ve devamı 4k ve devamı ile gidipte tv kanalları izlenmez zaten haberleri 8k izlesen ne olcak mesela bunlar özellikle 4k bluray çıkarsa belgesel
vs film izlemek icindir arkadasin dedigi gibi mb serisi tvlere devam .

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Beyler bazı şeyleri atlıyorsunuz,şöyleki adamlar yeni veya geçmişte olup da daha da ilerisine geçiş
yapılmış özellikle bu tip paneller teknolojisin de sürekli bir araştırma ve de geliştime durumlarında
çalışmaktadırlar

-Transparent ilk çalışmasını LGD yaptı! devamı ne alem de meçhul
-diğer yandan SHARP önce 4+4 sonra 8 sonra 12 şimdiler de 16 "K" modül ünitelerini
bitirdi bile ve exclusive üretimler için de bunlar halen hazır dır,dileyen basara parasını ve gider alır!
-LGD sanrım 3 veta 4 yıl oldu 10K yı da üretti(LCD olarak)
-AUO/Taiwan yine Sharp teknik destekli önce 8 şimdiler de 12K üzerine çalışmaktadır!

Not;Xiaomi ana modül üreticisi değildir! çok büyük ihtimalle joint-venture(veya Sharp destekli)
bunları ürettiyordur,ancak Xiami diğer ana üreticiler den bu konuda sahaya daha yeni girmiş olsa da
bunlar da müthiş gelişmelere açık yola devam ediyorlar:ok

-Ve en önemlisi ise şudur asıl gözden kaçan durum;bu ana üreticiler,özellikle TFT-LCD işinde
başta Sharp olmak üzere yeni tekniklere(ki bunların çoğu teknik dir)ve de yeni teknolojilere
açık biçimde yola devam ediyorlar ve TV yayıncıların ne mok yedikleri onları hiç mi hiç
ilgilendirmez! yaroın Sharp 24K da yapacak ki çok çok yakın ilan etmesi!...

Yayın konusu çok başka bir alem ve bana göre 2020 itibarıyla da çok kötü yani geri kalmış bir sistem olarak
bizlere sunuluyor,artık bu işlerin Internet ile olamayacağı gün gibi aşikar isterseniz hızınız 1GB olsun ki bazı
ülkelerin bazı şehirlerinde artık 1GB oldu bile yaw:hoba1

>>Elde ki mevcut UYDU sistemi artık tamamen bu işlere yetmeyen durumda dır!
Ne Frekans sayıları(transpoder sayısı) ne de Genişlikler ve kapasiteleri v.s ciddi bitik durumdadır!

Internet ile sürekli kısıtlamalar ile gidiliyor,çünkü sistem bu,ancak yeni bir sistem geliştirilirse ne ala
UYDU ise hala bakir ve de sonsuz ama buna yatırım yapacaklar nerede onlara sormak lazım bu konuları!

Bütün uyduları devre dışı bırakıp ki bu da pek mümkün değildir ve yeni çok daha büyük kapasiteli
uyduların yerlerini alması gerekiyor ki örneğin bir şirket UHD-BD mediasını üyelerine örneğin
100 veya 120M-bit/sn verebilsin!! veya min.80Mbit versin iyide şimdi nerede Net de böyle sistemler??

NetFlix/Hulu/Amazon vs hesap da UHD yayın gönderiyor 15M-bit hastir ülen diyorum ben de
kaldıki herzaman 15 de değil 10/15 diyelim biz buna,abi kafamı buluyorsun sen bizimle:hmm
13/15Mbit örneğin çok kaliteli bir 1080p değerdir bu işler için!

hatta şimdiler de 15/25Mbit arası(Uydu da) 1080p vardır!!! ama çoğu şirket de 1080p 2Mbit de vardır:kas

"Alamanlar" yapsa bu işleri amenna,zira bu değerlere en çok uyan veya sabit tutan veya önemseyen v.s alaman lar oluyor!

kısaca örneklemeler daha da fazladır

Biz geçelim şimdi bizim ÇİN li çocuklara,yaw bu herifler işin "yayın" kısmına hiç bakmazlar,kendi işlerini yaparlar ve yarın
HUAWEI de çıkar ben de 12K nın bilmem nesini buldum deyip,malını da çok güzel satar!
"Keriz" müşteri nasılsa çok
Üstelik Çin malı bunlar ama fiyatları hiç de Çin malı gibi değil:haha1
capon ve koreli çok mikti bu piyasayı şimdi de Çin liler aynı şeyi yapacaklardır merak etmeyin hiç!

SD&HD izliyoruz hala ve tek tük 4K kanal vardır örneğin Türksat da 1 tane TRT var ki yayınların da hepsi 4K da değildir ama bu
numarayı hepsi yapıyor çünkü elde çok kaynak henüz yoktur!

TRT bana göre oldukça yüksek M-bit değerlerine çıkabiliyor! para mok gibi herifler de nasılsa?

İçeriklerin her türlü kalitesi(yüksek olmak babında) paraya bakıyor beyler!

UYDU dan olsa da,sen şimdi bir tane UHD kanalı yerine o frekansa(şimdiki mevcut sistem de)1 tane koyarsa olur ama 4 tane koyarsan
olmaz! veya buraya 14 tane FHD koyup da bakın ne 1080p veriyorum dersen bu da olmaz!(örneğin Dmsart,DTürk)

UYDU güzel ama bu işte de işin çakallığı vardır

ve sonuç da Xiaomi ve Sharp v.s 12K yapmış iyi de bana be veya kimse ne için yarayacak 12K veya 24K???

kaldı ki sen bununla SD izlediğin zaman;;işin o kısmına hiç girmiyorum iyide HD izlediğin zaman da manzara iyi değil!
Ebat büyüdümü tam çuvallaıyor paneller çoğu insan neyseki bunları yiyor!
55" bile ciddi sınır kalıyor bu yayın kaşlitesi için!
48/49 ancak kurtarıyor yaw üstünü yemiyor bu paneller! PDP ler de lalmadı artık ki bunlar güzel yer ama bunlar da kalmadı!
OLED ler bana göre kısmen daha iyi onların da fiyatları malum!

LCD ye dönersek o şunu bulmuş yok bu şunu geliştirmiş iyi de bana evde ne veriyor HİÇ!

Bir de cip parasına yaw,ülen bu heriflerin katli bence vacip!!

Hadi iyi seyirler şimdi

Araba alsan bir çuval para versen yine iyi zira adamı fazla hasta etmez bu iş ama
bilmem kaç K diye panel alsan adamı Kanser eder,ülen bunamı bu parayı verdim diye:haha

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt