205/55 16 91V, W Lastik Tavsiyesi

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Önceleri bende yumuşak lastik hamuru ömrü etkiliyor olarak düşünüyordum. Ancak biliyorsunuz continental neredeyse en yumuşak lastiklerden biri. Michelin sanıyorum biraz daha yumuşak. Yaklaşık 5 seneyi tamamlıyoruz ki benim de aslında değişim zamanım geldi. Kışlık setim olduğu için ve aracı çok seyrek kullandığımız için biraz erteliyorum. Ayrıca duruma bir de şu yönden bakmak gerekir diye düşünüyorum. Lastik hamur sertliği lastiğin yola penetrasyonu ve yol tutuşu, yağmur kanallarının efektif çalışması için bence gerekli bir faktör. Tabii ki lastik havalarını fabrika değerlerinde şişirdiğimizi varsayarak konuşuyorum. Sözün özü Continental' ler halen muayeneden geçebilecek kondisyona ve sağlamlığa sahip. O yüzden sadece ömürle ilgili çok sert bir lastik seçimi araç kullanım keyfini aşırı derecede baltalıyor. Arasında 10000 km belki fark varsa her halükarda yumuşak lastik tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,325
39
Önceleri bende yumuşak lastik hamuru ömrü etkiliyor olarak düşünüyordum. Ancak biliyorsunuz continental neredeyse en yumuşak lastiklerden biri. Michelin sanıyorum biraz daha yumuşak. Yaklaşık 5 seneyi tamamlıyoruz ki benim de aslında değişim zamanım geldi. Kışlık setim olduğu için ve aracı çok seyrek kullandığımız için biraz erteliyorum. Sözün özü Continental' ler halen muayeneden geçebilecek kondisyona ve sağlamlığa sahip. O yüzden sadece ömürle ilgili çok sert bir lastik seçimi araç kullanım keyfini aşırı derecede baltalıyor. Arasında 10000 km belki fark varsa her halükarda yumuşak lastik tavsiye ederim.
Açıkçası ben de bir sonraki sefer yine Michelin alacağım galiba. Bridgestone çok sağlam bir lastik çıktı, hiç sorun yaşamadım ama Michelin daha keyifliydi.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Açıkçası ben de bir sonraki sefer yine Michelin alacağım galiba. Bridgestone çok sağlam bir lastik çıktı, hiç sorun yaşamadım ama Michelin daha keyifliydi.
Ben Fiorino' ya Conti Pre Contact alırken uzaylıymışım gibi bakıyorlardı. :) Ama araç zaten hafif ticari, bağımsız süspansiyonu (Daha doğrusu tam bağımsız değil ama makas v.s. gibi de değil.) olsa da düğün kıvamında yol seyri var. (Hop Hop) Lastikler aracın konforunu sağlamada çok büyük etken oldu.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
Buna bende katılıyorum.
Araştırmaya devam şimdilik. İndirim vs yakalarsam alıp geçebilirim de.
130-140km aralığın direksiyonumda titreme vardı.
Balans ayarı için bir ustaya gittik söktü taktı otobana düştük azalma var ama kesilmedi.

sonrası mahalle arası bir ustanın adını söylediler.
Gittim durumu izah ettim.

Tekerleri söktü jant üzerindeki balans demirleri söküp altında kalan çift tarafları bantları oturup kazıdı.!

dedim usta ne yapıyorsun kalsın birşey olmaz dedim.
Asıl balansa neden olan bu bantlar dedi çünkü heryerde bant artığı vardı.

Bir güzel temizleyip tekrar ağırlıkları yapıştırdı. Hemen otoyola çıkıp testi yaptım. Titremeden eser kalmamıştı.

FK510 lastiklerimi aldığım yer ücretsiz takıyordu.
Inan parasını verip tekrar bu ustaya gidip taktırdım.

Sorun araba yoktur, sorunu çözemeyen usta vardır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt