20000 Liraya kadar 65" TV tavsiyesi

M Çevrimdışı

Majesthion

Yeni Üye
12 Tem 2022
2
34
İyi günler, iyi forumlar. Yaklaşık 8 yıldır kullandığımız Samsung 48H5003 Full HD Tv mizi 4k ya ve daha büyük boyuta yükseltmek için güncellemek istiyoruz. AU8000 modelini baya araştırdım ama maç izlemek için sanırım ideal değil. Tepkime süresi konusunda hiç iyi şeyler söylemiyorlar. Sizlerinde tavsiyelerinizi öğrenmek isterim.

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,790
65au8000 kullananlar iyi şey söylemiyor doğru olabilir.
Va panellerin tipik tepki surelerinden kaynaklanan hareketli sahnelerde bulanıklık sorunu.sdp Va panellerinde bundan daha çok şikayet olur. Siyaha yakın görüntülerde tepkime süresi aşırı olur benim tahminim şikayet edenlerin ki SDP Va si dir. Bunda iki panel türü üretim yaptı. Diğeri sdc Va Samsung un fabrikası bu da csot geçmiş olacaktı. Bu panel daha stabildir.
Baktığınız bu Samsung modeli 17 bin fiyatta.
Önünüzde iki seçenek var. Ya 10-12 bin aralığında vestel-grundig - tcl 65 inç 60 hz lik panele gidin. Samsung o serisine benzer bir performans alırsınız.
Yada 20 bin fiyatlı Sony 65x89j.100 hz lik modele gidin.bu model yukardaki au8000 ve diğerlerinden daha iyi hareket ve kontrast sağlar size.

M Çevrimdışı

Majesthion

Yeni Üye
12 Tem 2022
2
34
Haklısınız
65au8000 kullananlar iyi şey söylemiyor doğru olabilir.
Va panellerin tipik tepki surelerinden kaynaklanan hareketli sahnelerde bulanıklık sorunu.sdp Va panellerinde bundan daha çok şikayet olur. Siyaha yakın görüntülerde tepkime süresi aşırı olur benim tahminim şikayet edenlerin ki SDP Va si dir. Bunda iki panel türü üretim yaptı. Diğeri sdc Va Samsung un fabrikası bu da csot geçmiş olacaktı. Bu panel daha stabildir.
Baktığınız bu Samsung modeli 17 bin fiyatta.
Önünüzde iki seçenek var. Ya 10-12 bin aralığında vestel-grundig - tcl 65 inç 60 hz lik panele gidin. Samsung o serisine benzer bir performans alırsınız.
Yada 20 bin fiyatlı Sony 65x89j.100 hz lik modele gidin.bu model yukardaki au8000 ve diğerlerinden daha iyi hareket ve kontrast sağlar size.
Haklısınız. Şuan x89j de indirim kovalamam lazım o zaman. Kendi odamda da xe9005 kullanıyorum zaten 55" modeli. Memnunum. O kadar parayı verip 60hz tv almak zaten saçma olurdu. Teşekkürler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,836
AU8000-9000 bunlar hiç eski Samsung'lar gibi değil.
LCD tarafında eski modeller yok artık bence.
QLED serisi artık donanımlı panellere sahip.

Geri
Üst Alt