20.000 TL Televizyon Önerileriniz

Y Çevrimdışı

yuopo67

Yeni Üye
6 Haz 2022
3
29
Merhabalar,

Çeyiz için televizyon alacağım. Bu televizyon için 20.000 TL bütçem mevcut. Evim şu an mevcut bir televizyon yok genelde bilgisayarda bir şeyler izliyorum. Bu yüzden her hangi bir televizyonu aldığım wow diyeceğime eminim ama uzun süreli ve güzel deneyim sunacak bir televizyon aramaya kalktığımda bir çok seçenek ve problem ortaya çıkıyor. Televizyonu kullanım amacım şu an için dizi, film ve konsol olacak ama ilerde ailem geldiğin veya uzun süreli misafir geldiğinde normal yayın izleyeceğiz. Uzun süreli araştırmalarımda normal yayın izleyecekseniz OLED alınmaz yanar diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum. Media mark üzerinden gidip bir çok televizyonu inceledim OLED ve QLED siyahlar falan gözüme çok farklı gelmedi o yüzden siyah mevzusuna takılmıyorum genel amacım uzun süreli olsun, güzel bir görüntüde film ve dizi izlerken içine alacak bir televizyon arıyorum. Ben aşağıda baktığım modelleri yazacağım sizlerden de değerli yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

QN90A Samsung
X80J Sony
LG C1

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Sony X90J veya dediğiniz Samsung. OLED isterseniz C1.
Korsan izleyecekseniz Android olmasından dolayı Sony veya diğer ikisinden biri + Android box.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
120 Hz bir QLED alın derim.
Ya da Miniled.
OLED uzun vadeli olmaz.

O bütçeye ne alsanız zaten standartın üstünde olacak. İşinize yaracak özelliklere vs odaklanın. Mağazada görme şansınız varsa o modelleri, yüksek bitrateli demolar indirin, gidip test edin.

Android TV'lerde tek sevmediğim konu uzun süren kanal geçişleri.

A Adem Helvacı

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
Ben boyle bir durumda tercihimi Samsung qn90a serisinden yana kullanırdım. Tabi kağıt üstündeki teknik değerlere bakarak söylüyorum bunu. İmkan varsa mutlaka gidip görüp, öyle karar vermeli.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt