2 yıl teşhirde çalışmış televizyon satın alınır mı?

P Çevrimdışı

prosperous

Yeni Üye
16 Kas 2020
7
30
Merhabalar, bir mağaza’da 2 yıldır teşhir olarak sergilenen Grundig 55GCU9800S model tv var.

Fiyatı 4.900 tl.

bu tv’yi forumdaki üstadlar sanırım baya seviyor ve beğeniyor diye bir sormak istedim, sizce alayım mı yoksa başıma bela mı olur?

A Adem Helvacı hocam özellikle yorumunuzu bekliyorum sizin sevdiğiniz panel bu yanlış bilmiyorsam...

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,515
Günümüz teknolojisi elektronik ürünlerinde 2 Yıl uzun bir süre demektir. Tv ler de akıllı telefonlar gibi oldu. Her hafta yeni bir model karşımıza çıkıyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Satın almak mesele değil de, ömründen ciddi anlamda gitmiş bir üründen söz ediyoruz.
Aldınız diyelim, aldıktan sonra garanti süresi ne kadar olacak?
Hadi garanti süresi boyunca sorun çıkartmadı diyelim, sonra ne olacak?

P Çevrimdışı

prosperous

Yeni Üye
16 Kas 2020
7
30
Satın almak mesele değil de, ömründen ciddi anlamda gitmiş bir üründen söz ediyoruz.
Aldınız diyelim, aldıktan sonra garanti süresi ne kadar olacak?
Hadi garanti süresi boyunca sorun çıkartmadı diyelim, sonra ne olacak?
benim eşya sigortam var. Mesela diyelim ki televizyonun ekranı kırıldı, sigorta karşılıyor.

Mesela garanti süresi sonrası nasıl bir arıza çıkarma şansı var bu tv'nin? merak ettiğim şey o aslında. Yani tamir edilemeyecek bir arızaysa ev sigortası da bir işe yaramaz ama tamir edilebilecek bir şeyse sorun olmaz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
benim eşya sigortam var. Mesela diyelim ki televizyonun ekranı kırıldı, sigorta karşılıyor.

Mesela garanti süresi sonrası nasıl bir arıza çıkarma şansı var bu tv'nin? merak ettiğim şey o aslında. Yani tamir edilemeyecek bir arızaysa ev sigortası da bir işe yaramaz ama tamir edilebilecek bir şeyse sorun olmaz.
Mesele tamir edilememekten çok maliyet meselesi.
Aynı panel Arçelik stoklarında olacak mı orası da bilinmez bence.
Ayrıca sigorta şirketi teşhir ürünü de sigorta kapsamına alacak mı? Bu da önemli bence.

P Çevrimdışı

prosperous

Yeni Üye
16 Kas 2020
7
30
Mesele tamir edilememekten çok maliyet meselesi.
Aynı panel Arçelik stoklarında olacak mı orası da bilinmez bence.
Ayrıca sigorta şirketi teşhir ürünü de sigorta kapsamına alacak mı? Bu da önemli bence.
10 yıl boyunca o paneli kanunlar gereği bulundurmak zorunda arçelik. Olmadı 1 üst modelini vermek zorunda.

Teşhir ve sigorta olayını bilmiyorum işte, onu öğrenmem lazım...

Nasıl sorunlar çıkabilir ileride bu teşhir tv'de bilginiz var mı hocam?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
2 yıldır görüntüsü açık bir şekilde teşhirde duran tv yi almak pek mantıklı bir iş gibi durmuyor. Hani mevzusunun bile olmaması gerekir o derece , hele bir de böyle bir ürüne 4900 tl bağlamak , hadi canım :hihi

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
yukardaki yorumlara bakarsak alırsan pişman olursun demişler, bu daha açık bir yorum oldu :haha

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,515
10 yıl boyunca o paneli kanunlar gereği bulundurmak zorunda arçelik. Olmadı 1 üst modelini vermek zorunda.

Teşhir ve sigorta olayını bilmiyorum işte, onu öğrenmem lazım...

Nasıl sorunlar çıkabilir ileride bu teşhir tv'de bilginiz var mı hocam?
2 Yılı teşhirde gitmiş zaten anakart , güç kartı , ledler kısacası donanım yorgun geçen 2 Yıl evde kullanılsaydı bu kadar yorulmazdı. Birde buna tüm ayarların tam açık olarak çalıştırılması eklenince dinamik kontrast renk vs hepten yorgun.
Pimi çekilmiş bomba yine de tercih sizin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri