2 televizyon arasında secim yapmak

X Çevrimdışı

XYLON

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhabalar bu gune kadar forumda bir cok konu actim muhtemelen televizyon tavsiyesi hakkinda son konum bu olucak eger adem hocam cevaplarsa sizi tanimak cok guzeldi televizyon olmasada farkli konular icinde burda takilcam arkadas ortami var sıkılmadan cevaplayan birsuru kisi var ve bu cok guzel ve gel gelelim son soruma adem hocamin tercihini merak ettigim icin bu postu actim Adem Helvacı Adem Helvacı hocam altta ekledim fotoğraflarini 800tl fark var aralarinda amazondaki kendi amazon satici hepsiburada da ayni sekilde hepsiburada satici

DCEE4BD5-676B-4118-AA15-8FC4608A4B6D.jpg
5EC94AB0-4B87-48E7-B574-100EACE23761.jpg

Grundig 65gfu7850 vs Toshiba 65ua3a63dt
Anakartt veya panel hakkinda bilgim yok ama alabildigim gucum yettigi bu iki televizyon var 65 inc o yuzden bunlari koydum bu aksam alicam urunu aksama kadar cevaplarsaniz cok sevinirim hocam vakit bulursaniz tabi ?? İyi gunler dilerim forum halkı

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,545
40
Adem Hocam ne der ama ben size Toshiba hakkında bulduğum teknik detayları söylemek isterim.

Panel: Samsung VA veya SAKAİ VA veya BOE IPS (Hangisi denk gelirse artık)
Aydınlatma Şekli: Direkt led, arkadan aydınlatma.
Panel Hızı: 60 Hz
Anakart: MB170
RAM: 1,5 GB

HDR10 ve Dolby Vision destekliyor tabi ama ne kadar HDR veya ne kadar DV Allah bilir.

Kaynak;

Ayrıca F fikoloji 'nin video incelemesine de bakabilirsiniz, hatta kanalda başka karşılaştırma videoları da mevcut;

X Çevrimdışı

XYLON

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Adem Hocam ne der ama ben size Toshiba hakkında bulduğum teknik detayları söylemek isterim.

HDR10 ve Dolby Vision destekliyor tabi ama ne kadar HDR veya ne kadar DV Allah bilir.

Kaynak;

Ayrıca F fikoloji 'nin video incelemesine de bakabilirsiniz, hatta kanalda başka karşılaştırma videoları da mevcut;

Allah razı olsun hocam cok sağolun siz tercih etseydiniz eger hangisiniz tercih ederdiniz peki şahsi bir neden soylemeniz sart degil

Kaynak;

Samsung va gelse cok guzel olur ya :( vallaha kumar gibi bisey yeminle bu samsung gelse

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,545
40
Allah razı olsun hocam cok sağolun siz tercih etseydiniz eger hangisiniz tercih ederdiniz peki şahsi bir neden soylemeniz sart degil

Samsung va gelse cok guzel olur ya :( vallaha kumar gibi bisey yeminle bu samsung gelse

Allah hepimizden razı olsun. İkisi arasından Toshiba tercih ederdim.

Bu kumar aslında büyük markalarda da var. Mesela ben 2. tv olarak Samsung kullanıyorum. Benim televizyonda kullanılan paneli sadece Samsung üretmemiş, dışarıda fason da ürettirmiş. Model isminde A harfi olduğu için, bendeki tv'nin paneli Samsung'un kendisi tarafından üretilmiş. Fakat model isminde A yerine R veya L harfi olsaydı, AUO üretimi panel denk gelecekti.
D = CMO (Chimei Innolux / Chilin /)
L = AUO (AU Optronics)
R = AUO (AU Optronics)
I = CPT (Chunghwa Picture Tube)
P = CMI (Chimei Innolux)
H = Sharp Display
S = Sharp / (Samsung China)
B = Beijing Optoelectronics

X Çevrimdışı

XYLON

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Allah hepimizden razı olsun. İkisi arasından Toshiba tercih ederdim.

Bu kumar aslında büyük markalarda da var. Mesela ben 2. tv olarak Samsung kullanıyorum. Benim televizyonda kullanılan paneli sadece Samsung üretmemiş, dışarıda fason da ürettirmiş. Model isminde A harfi olduğu için, bendeki tv'nin paneli Samsung'un kendisi tarafından üretilmiş. Fakat model isminde A yerine R veya L harfi olsaydı, AUO üretimi panel denk gelecekti.
D = CMO (Chimei Innolux / Chilin /)
L = AUO (AU Optronics)
R = AUO (AU Optronics)
I = CPT (Chunghwa Picture Tube)
P = CMI (Chimei Innolux)
H = Sharp Display
S = Sharp / (Samsung China)
B = Beijing Optoelectronics
Grundig hakkinda panel bilgisi bu verilerden ogrenebilirmiyim ? Mesela

Umut Barış Umut Barış hocam sizinde gorusunuzu almak isterim

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,545
40
@Hakann, Maalesef öğrenmeniz pek mümkün değil. Bunlar Samsung'a ait, TV'nin servis menüsünde yazan kodlar.

Grundig'in şöyle bir dezavantajı da var, hakkında inceleme yok.

X Çevrimdışı

XYLON

Kayıtsız / Doğrulanmamış
@Hakann, Maalesef öğrenmeniz pek mümkün değil. Bunlar Samsung'a ait, TV'nin servis menüsünde yazan kodlar.

Grundig'in şöyle bir dezavantajı da var, hakkında inceleme yok.

Aynen yahu hic mi olmaz inceleme dedim bende hoc bir yerde yokk insallah va panel gelir acaba va gelmese iade edebilirmiyim ? Ve amazona ne dicem adamlara va istiyorum en cok ben

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,545
40
@Hakann,
Bir de şu modele bakın diyeceğim ancak VA panel opsiyonu geldi mi bilmiyorum. Ram 1,25 GB, anakart MB181E ve Dolby Atmos desteklediği yazıyor.
65UL2163DT; BOE IPS panel - (SAKAI VA Panel de üretime dahil olabilir denilmiş)

65 inç A101'de 7.399 TL;

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,822
Aynen yahu hic mi olmaz inceleme dedim bende hoc bir yerde yokk insallah va panel gelir acaba va gelmese iade edebilirmiyim ? Ve amazona ne dicem adamlara va istiyorum en cok ben
Arçelik bayilerini gezin. Ya da Beko. Yandan bakınca renkler soluyorsa VA, solmuyorsa IPS'dir. Hareketli sahnelerde iyi performans istiyorsanız VA panel Direct LED aydınlatmalı bir TV almalısınız. Direct LED iyi kontrast için. Olmasa da olabilir. Arçelik, Beko, Grundig üzerine yardımcı olabilecek biri yok maalesef forumumuzda. Vestel ve üretimlerine bakın. Tonla konu mevcut. Belki size göre bir ürün çıkar.

Geri
Üst Alt