2 li veya 3 lü uzatma tavsiyesi

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Bizim buzdolabını ve çamaşır kurutmayı besleyecek 3x2.5mm uzatma almayı düşünüyorum. Ancak elektrikçiden kablo alıp yapsam alüminyum bakır karışımlı çıkmasından korkuyorum. Hazır satılan 3x2.5mm kablo 2 cihazın çalışması için yeterli olur mu acaba? Marka olarak 3x2.5mm viko uzatma almayı düşünüyorum.

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
Hocam konu hakkında hiç bilgim yok. Beni de aydınlatabilir misiniz? Kabloda alüminyum ve bakır karışımı olmasının sakıncası nedir? Viko markasının farkı nedir? 3*2.5 yerine 3*1,5'un sakıncası nedir?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
Hocam konu hakkında hiç bilgim yok. Beni de aydınlatabilir misiniz? Kabloda alüminyum ve bakır karışımı olmasının sakıncası nedir? Viko markasının farkı nedir? 3*2.5 yerine 3*1,5'un sakıncası nedir?
değerler ortalama olup sıcaklık arttıkça düşme olacaktır.

3x1.5mm nya kablo 15amper , 3x2.5mm nya kablo 20amper.

Viko markasını Panasonic bünyesine kattı. Anahtar,priz,Röle,Sigorta vb ürün gruplarında hatrı sayılır derecede kalite üretim yapmaktadır.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Şuan kullandığımızda viko ve 6 senedir buzdolabını tek başına çalıştırıyordu. Yanına kurutma makinesi koydum 2 si aynı anda çalıştığında hafif bi kabloda ısınma farkettim. İşi sağlama almak için 3x2.5 almayı düşünüyorum. Alacağım ürün sipariş verildikten sonra elektrikçinin kendisinin yapıp gönderdiği bir kablo değildir heralde.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
Şuan kullandığımızda viko ve 6 senedir buzdolabını tek başına çalıştırıyordu. Yanına kurutma makinesi koydum 2 si aynı anda çalıştığında hafif bi kabloda ısınma farkettim. İşi sağlama almak için 3x2.5 almayı düşünüyorum. Alacağım ürün sipariş verildikten sonra elektrikçinin kendisinin yapıp gönderdiği bir kablo değildir heralde.
Sıcak presli viko amblemli posette gelmesi gerekir.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Sıcak presli viko amblemli posette gelmesi gerekir.
Bu TTR nedir? 3x1.5 ttr 3000 W 16 A yazıyor. Benim kullanımıma uygun mu acaba?

Screenshot_20210918-221552901ffae1244c95d2.jpg
Screenshot_20210918-22154364f9dcbf9f82fca7.jpg

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
2500-3000 wattlık bir ufo çalıştırmıyacaksanız 3*1.5 Viko bir uzatma kablosu her türlü işinizi görür, tabiki ev kullanımında.

Gerçek 3*15 ebatında kaliteli bir ttr kablo ile 3000 waatlık bir ufoyu dahi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz, fakat günümüzde gerçek 3*1.5 kaliteli bir uzatma kablosu bulmanız malesef çok zor.

3*1.5 diye alıyorsunuz kabloyu, ama kumpasta ölçtüğünüzde kablo, 3*1.0 anca geliyor, aynı durum 3*2.5 kablo içinde geçerli..

Zaten hazır satılan uzatma kablolarında Viko dahil 3*2.5 bulmanız zor.

Şiddetle tavsiyem uzatma kablosunda Viko almanızdır.

Neden Viko almanız gerektiğinizin en bariz örneğini, bir Viko üçlü prizi açıp içine baktığınızda göreceksiniz.

Düzeltme; bulaşık ve çamaşır makinesinin resistansı aynı anda devreye girerse yani 2 makineyi de aynı anda kullanırsanız, 3*2.5 almanızda fayda var.

Bende aynı şekilde tek uzatma kablosu ile hem bulaşık, hem çamaşır hemde mikrodalga fırını besliyorum, fakat çamaşır ve bulaşık makinesini aynı anda kullanmıyorum, aynı anda kullandığımda ise çamaşır makinesinin resistantını devreye sokmadan kullanıyorum.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt