2. El satımda fatura sorunu

ALwuhusH Çevrimdışı

ALwuhusH

Aktif Üye
12 Ağu 2020
268
Sorun olmaz merak etmeyin :) oy verirken seçmen kağıtlarındaki tc leri görseniz ohoo :))
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Pc özellikleri neydi bu arada? Fiyat vs

C Çevrimdışı

cokoaz1

Yeni Üye
7 Eyl 2020
34
23
Sorun olmaz merak etmeyin :) oy verirken seçmen kağıtlarındaki tc leri görseniz ohoo :))

Pc özellikleri neydi bu arada? Fiyat vs
EKRAN KARTI MSI RX570 Armor OC 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon

ANAKART GIGABYTE B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4

SSD ADATA 480GB SU630 3D NAND Sata3 2.5 inc SSD

RAM GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4

İŞLEMCİ AMD Ryzen 5 1600 Soket AM4 3.2GHz 19MB Önbellek

KASA CORSAIR Carbide Serisi SPECDELTA RGB 550W 80+ TEMPERED GLASS
4700 TL

TC kısmını karartıp öyle verin fatura üstüne sattığınız kişiye ait bilgileri yazıp öyle verin.
Onun bilgilerini yazarsam garantisini kullanabilir mi. Ürünlerin tamamının garantisi devam ediyor çünkü

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Önemli olan satışın yapıldığı tarihtir.
TC kimlik kısmını arkadan ve önden kalemle çizerek karalayın.
Onun dışında adres kısmını da karalasınız olur herhalde, ondan emin değilim.

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
374
Kağıt kalabalığına hiç gerek yok :)

Alan arkadaşa hayırlı olsun dedikten sadece fatura numarasını, satıcı vergi no ve satış bedelini iletmeniz kâfidir.

Artık E-arşiv fatura kapsamında tüm faturalar sorgulanıp, doğrulanabilmektedir.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Alonzo 

Aktif Üye
31 Tem 2019
134
Müsteki arkadasın dedigi gibi birsey olmaz gerekli bilgileri Tc numaranı kapat direk yolla.
Yalnız 7 aylık 2 ci el bu yazdıkların cok sıfırı daha ucuza geliyor extra birseylermi eklenecek bilmiyorum
ama bu fiyata cok zor .

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bazı markalar bu durumu çözdü aslında ama bazıları hala fatura istiyorlar , mesela ben bundan 5 sene önce mi ne HP notebook almıştım , aldıktan sonra HP sitesine girip notebook bilgilerini felan girmiştim , anında ekranda garanti bilgileri çıkmıştı , garanti başlangıç ve bitiş tarihi , notebook seri numarası felan yazıyordu sistemde , artık ne belgeye ne de faturaya gerek kalmıştı. Bilgileri girdikten sonra beni HP den aramışlardı hayırlı olsun , güle güle kullanın diye. Notebook artık sistemimiz de kayıt altındadır , her hangi bir sıkıntıda bize gönderebilirsiniz , ben belge , fatura felan da gönderecek miyim dediğimde , hayır garanti bilgileri , model ve seri numarası artık sistemimiz de kayıtlıdır , sadece notebook göndermeniz yeterlidir demişlerdi. Ben de helal olsun sisteme bak felan diye şaşırmıştım :hihi şu an Vestel de bu sistemi kullanıyor , garanti belgesi fatura felan istemiyor , giriyor sisteme seri numarayı herşeyini görüyor ürünün. Ad , soy ad felan sormuyor , kimin üstüne olduğu da önemli değil , adamlar için önemli olan ürünün seri numarası.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Bazı markalar bu durumu çözdü aslında ama bazıları hala fatura istiyorlar , mesela ben bundan 5 sene önce mi ne HP notebook almıştım , aldıktan sonra HP sitesine girip notebook bilgilerini felan girmiştim , anında ekranda garanti bilgileri çıkmıştı , garanti başlangıç ve bitiş tarihi , notebook seri numarası felan yazıyordu sistemde , artık ne belgeye ne de faturaya gerek kalmıştı. Bilgileri girdikten sonra beni HP den aramışlardı hayırlı olsun , güle güle kullanın diye. Notebook artık sistemimiz de kayıt altındadır , her hangi bir sıkıntıda bize gönderebilirsiniz , ben belge , fatura felan da gönderecek miyim dediğimde , hayır garanti bilgileri , model ve seri numarası artık sistemimiz de kayıtlıdır , sadece notebook göndermeniz yeterlidir demişlerdi. Ben de helal olsun sisteme bak felan diye şaşırmıştım :hihi şu an Vestel de bu sistemi kullanıyor , garanti belgesi fatura felan istemiyor , giriyor sisteme seri numarayı herşeyini görüyor ürünün. Ad , soy ad felan sormuyor , kimin üstüne olduğu da önemli değil , adamlar için önemli olan ürünün seri numarası.

Evet, ürünü kaydetmek de bir çözüm ama her tüketici bunu yapmıyor haliyle. (Ben de dahil.)
Daha geçenlerde ASUS anakartımla bir macera yaşarken kaydettim.
Sistemde seri numarasını sorguladığımda çıkan garanti süresi benim sahip olduğum süreden daha fazlaydı. :kiskis
Ürünü kaydettikten sonra değişmiş midir bilmem. Ürünü kaydettiğimiz sayfa da kanser.
Açıp bir denetlememişler nasıl çalışıyor diye.
Firefox ile kaydedene kadar neler çektim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri