2 AYLIK REDMİ NOTE 9 KLONLU İMEİ

• Konbuyu başlatan Fatih009
  • Başlangıç tarihi
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Güvenilir satıcıdan almanın önemi. :hihi
Xiaomi'nin kendi satıcısı zaten var. MiStore diye geçiyor.

Bunun dışında satıcısı Amazon.com.tr, İncehesap, Hepsiburada olan sitelerden de alabilirsiniz. (Sitenin kendisi yani)
Falanca ticarette yamuk olma ihtimali daha yüksektir.

Puzik Puzik klonlama genelde ıskartaya çıkan cihazlardaki IMEI numarasının bu cihazlara atılmasıyla yapılır.
Yani ülkede kayıtlı ama ikinci el veya yedek parça konumuna düşmüş cihazlarda.
Bu işlemi de yazılım ve aparat kullanarak bilgisayar aracılığıyla yapıyorlar.
Tıpkı uydu alıcılarına yazılım atmak gibi düşünün.
Kasmanın bununla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Cihazın donanımı yetmiyor olabilir ya da cihazda yüklü bir yazılım buna sebep oluyor olabilir.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Geçmiş olsun. Satıcıyı öğrendiğimiz de iyi oldu. Hayret ya millette cesaret de var. N11 üzerinden xiaomi Türkiye garantili cihaz diye çakma imei ile gönder.. Bunuda duyduk ya.. Bunlar yüzünden olan dürüst satıcılara oluyor. Bu olayın N11'inde haberi olması lazım. Onu da lekeliyor. Ama olan daha çok tüketiciye oluyor ?
Paramı aldıktan sonra n11 i arayacağım hocam.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Paramı aldıktan sonra n11 i arayacağım hocam.
Birşey değişmez n11 aldığı komisyona bakar n11 kadar satıcıyı savunan site yok

Satıcı ne derse o doğrudur diyen n11 m.hizmetleri var

Müşteri kaybı olsun ama satıcı kaybı olmasın kafasında n11 hiç sevmedim

Çicek sepeti tek şikayetim ile koçtaş üretimi olan farklı etiket marka ile satılan ürünü satıştan kaldırdı satıcıya uyarı gönderdi.

Satıcı arayıp özür diledi durumu bilmediğini söyledi satılan ürün koçtaş üretimi olunca marka etiket bilgilerinde oynama vardı

Konuyu koçtaş'a aktaracağım demesem ürün satışı yasaklanırmıydı acaba ?

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Üşenmeyip 1.5 yada 2 yıl önce satın aldığım Xiaomi telefonumun kutusunu bulup içinden çıkan kağıtları bulup sizinle paylaşıyorum, görüldüğü üzere kutu içerisinde distribütör bilgisi, Xiaomi Türkiye Garanti belgesi ve e fatura var.

IMG_20210628_193625.jpg

Birde söz konusu redmi NOTE 9 cihaza bakalım, içinden herhangi bir Türkçe kağıt çıkmadı, sadece kıytırık bir elle yazılmış fatura çıktı.
Neyse iyi bir akıl değneği oldu bize

IMG_20210628_115747.jpg

Faturada imei de yazılmış olması gerekiyor diye biliyorum. Adam her türlü falsoymuş.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,072
Geçmiş olsun .

1 - satıcı bir daha bu durumu yapamasın ve ibret olsun ( kötü bir olaydan alınması gereken ders ) savcılığa ?

2 - bir durum olursa kendini kurtarmak ( imei ? tehlikesi ) niye diyeceksiniz ileride bir durum ( sizi üzecek ) ispat olur .

her yaşananlardan bir ders çıkarmak .

hikaye ( gerçek olay )

Arkadaşım telefoncudan 2 .el telefon alıyor savcılık çağırıyor sonra olay çıkıyor telefon çalıntı çok el değiştirmiş arkadaşta patladı .
bu telefonu kredi kartına taksit alması ve bilmediğimiz savcılığın ne ise yakayı kurtarıyor .
Telefoncu korkudan arkadaşa yeni bir telefon veriyor . ( telefoncuyu işin ciddiyetini anlatınca ) çalıntı telefon ( savcılıkta )
İspat : kredi kartı ie telefon alışverişi kurtarıyor ( belge )

Ders : 2 el telefon alırken bir takım belgeler almak . soruşturmak vs gbi .

Hikaye bu ya : karısına maç var maça gidiyorum demiş , adam aleme gitmiş karısı hiç farkında değil işler tıkırından gidiyor .
sonra hava alanında kadraj magazine görüntüsü girmiş , tv de yayınlanını karısı aldattığını anlamış .

Ders : Her şey güllük gülistanlık olduğunda sorun yok ? bir yerden patlak verir . ( mesaj geldi IMEI kopyalanmış )

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Geçmiş olsun .

1 - satıcı bir daha bu durumu yapamasın ve ibret olsun ( kötü bir olaydan alınması gereken ders ) savcılığa ?

2 - bir durum olursa kendini kurtarmak ( imei ? tehlikesi ) niye diyeceksiniz ileride bir durum ( sizi üzecek ) ispat olur .

her yaşananlardan bir ders çıkarmak .

hikayeler ( gerçek olay )

Arkadaşım telefoncudan 2 .el telefon alıyor savcılık çağırıyor sonra olay çıkıyor telefon çalıntı çok el değiştirmiş arkadaşta patladı .
bu telefonu kredi kartına taksit alması ve bilmediğimiz savcılığın ne ise yakayı kurtarıyor .
Telefoncu korkudan arkadaşa yeni bir telefon veriyor . ( telefoncuyu işin ciddiyetini anlatınca ) çalıntı telefon ( savcılıkta )
İspat : kredi kartı ie telefon alışverişi kurtarıyor ( belge )

Ders : 2 el telefon alırken bir takım belgeler almak . soruşturmak vs gbi .

Hikaye bu ya : karısına maç var maça gidiyorum demiş , adam aleme gitmiş karısı hiç farkında değil işler tıkırından gidiyor .
sonra hava alanında kadraj magazine görüntüsü girmiş , tv de yayınlanını karısı aldattığını anlamış .

Ders : Her şey güllük gülistanlık olduğunda sorun yok ? bir yerden patlak verir . ( mesaj geldi IMEI kopyalanmış )
Güzel yazmışsınız hocam ancak bütün herşeyin görselini aldım, kendimi garantiye almak için.
Şipariş no, ekran görüntüsü, ödeme bilgisi, ürünü teslim alan bilgisi, satıcı ile watzap konuşmaları, garantiye gidiş, geliş kargo numaraları vs.vs.
İleride bir sakatlık olursa paçayı kurtarırım.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Az önce n.11 comu aradım, yarım saat dil döktüm, satın aldığımız telefonun kaçak yollara ülkeye sokulmuş bir cihaz olduğu, ve bu satıcıdan telefon alanların hep aynı mağduriyeti yaşadığı, üstelik satıcının yasal olmayan bir işlem olan IMEI atma işlemini cihazınıza uyguladığını, bu yaşanan sürecin her aşamasını fotoğraf ve video ile kayıt altına aldığımı, sipariş numarasından servise diye yollayıp, servisten geldikten sonra kaçak IMEI atıldığını fark etmemiz üzerine görsel olarak kayıt altına aldığımı, kargo numaralarını ve barkodlarını dahi sakladığımı belirttim.

Sizi ve söz konusu satıcıyı e devlet üzerinden gümrük ve ticaret bakanlığına şikayet edeceğim dedim.

Aldığım cevap;
Biraz hatta beklermisiniz rica etsem beyefendi

3 dakka sonra; biz bu durum için satıcıya gerekli işlemleri yapacağız, gerekli aksiyonlar alınacak.

Bu kadar.... Yani bir b.ka yaramadı bizim n11 e ettiğimiz şikayet.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Az önce n.11 comu aradım, yarım saat dil döktüm, satın aldığımız telefonun kaçak yollara ülkeye sokulmuş bir cihaz olduğu, ve bu satıcıdan telefon alanların hep aynı mağduriyeti yaşadığı, üstelik satıcının yasal olmayan bir işlem olan IMEI atma işlemini cihazınıza uyguladığını, bu yaşanan sürecin her aşamasını fotoğraf ve video ile kayıt altına aldığımı, sipariş numarasından servise diye yollayıp, servisten geldikten sonra kaçak IMEI atıldığını fark etmemiz üzerine görsel olarak kayıt altına aldığımı, kargo numaralarını ve barkodlarını dahi sakladığımı belirttim.

Sizi ve söz konusu satıcıyı e devlet üzerinden gümrük ve ticaret bakanlığına şikayet edeceğim dedim.

Aldığım cevap;
Biraz hatta beklermisiniz rica etsem beyefendi

3 dakka sonra; biz bu durum için satıcıya gerekli işlemleri yapacağız, gerekli aksiyonlar alınacak.

Bu kadar.... Yani bir b.ka yaramadı bizim n11 e ettiğimiz şikayet.
yapsalar dahi ne olacak? abcde isimli mağaza kapanıcak aynı gün efgxlm adlı mağazayı açacak devam Yazılım serialleri ve keylerinde de durum bu hepsi çalıntı ve tespitinde engellenen keyler ama peynir ekmek gibi satıyorlar. Kanundaki bir açık bu sanırım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt