17mb211 teknik analiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

elektrotek09

pasific
Aktif Üye
21 Ağu 2019
123
23
Diğer tüm Vestel şaselerde olduğu gibi bu şaselerde de kullanılan özelliklere ve panel boyutuna bağlı olarak farklı besleme kartları kullanılmıştır. CN11 veya CN12 soketleri aracılığıyla beslenen şasenin 12V ve 24V beslemesi tüm versiyonlarda sabit, 5V beslemesi ise opsiyoneldir.
Şaseye iletilen 12V beslemesi öncelikle U63 mosfeti aracılığıyla 5V’a dönüştürülür ve bu sayede şasenin standby konumunda ihtiyaç duyduğu 5V ve 3V3 beslemeleri sağlanmış olur. Standby on sinyaliyle çalışmaya başlayan besleme kartı şasenin ihtiyaç duyduğu diğer voltajları ve led voltajlarını çıkarmaya başlar.
Servis kitabında anlatılanlarla şema kodları arasında büyük fark olduğundan ve bu bilgilerle sizi yanlış yönlendirmek istemediğimden şasenin çalışma prensibini açıklayamıyorum. Gerekli ve doğru dökümanlara ulaştığım zaman bu yazı güncellenecektir.

E Çevrimdışı

elektrotek09

pasific
Aktif Üye
21 Ağu 2019
123
23
Bu yazı da bana ait.
Sayın yöneticilerden bu arkadaşın tüm paylaşımlarını engellemesini rica ediyorum.
Niye nedeni alıntı sonuçta olsa bile herşeyi senmi ekledin ozaman diyelimki açıkta yayınlama senin olduğunu nereden bilelim burası yardımlaşma platformu senin ne işin var ozaman burada hangi hak sana bu konuşmayı veriyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

seninkinin hangisi alıntı değil öyle diyelim

fabrika bilgileri merkez servis bilgileri dürüst olmak lazım hangisi alıntı değil soruyorum size bende daha çok detayları var görürsün hemde burada herkes okuyabilir alabilirde

Ömer Genç Çevrimdışı
24 May 2018
111
44
Servis bilgilerini eğer servis iseniz yayınlayabilirsiniz. Ben servis değilim ve yazdıklarım da servis bilgileri değil kendi gözlemlerim. Servis kitabını baz alarak inceleme yaparım.

E Çevrimdışı

elektrotek09

pasific
Aktif Üye
21 Ağu 2019
123
23
servis kitabından alıntı sonuçta

zamanla görürsünüz burada ne alıntı ne değil hangisi merkez servis bilgisi hangisi fabrika bilgisi biraz zaman

Ömer Genç Çevrimdışı
24 May 2018
111
44
Bir bilginin alıntı olabilmesi için daha önceden başkasının bu bilgiyi ortaya koymuş olması gerekir.
Servis kitabında şasenin çalışma prensibi teknik bir dille anlatılır, bu anlatım baz alınarak şasenin çalışma prensibini detaylandırmak ve bunu okuyucunun anlayabileceği seviyede anlatmak alıntı değil analizdir.

Servis kitaplarını internetten kolayca indirip analizlerinizi paylaşabilirsiniz fakat başkasının analizini sahiplenmeniz hem size yakışmaz hem de kaynak sahibine saygısızlıktır.

E Çevrimdışı

elektrotek09

pasific
Aktif Üye
21 Ağu 2019
123
23
Ben dolduruşa gelmem sadece niyetim yardımlaşma ama doğru yalan olmadan dürüstce mesleğimiz çok iyi üçkağıtcı çok dürst bilinçli iş yapsınlar haklarını alsınlar herkes bilinçlenmeli müşteri her daim her zaman haklıdır biz elektronikçilere çok iş düşüyor çok işmiz var

ben sana vereyim vallahi vereyim analiz yap söz hem daha detaylı bilgiler vereyim sen oradan anlatırsın ne zaman analiz saygısızlık oldu bu ülkede haksız para kazanırken saygısızlık olmuyorda bilgileri ortaya döküncemi saygısızlık oluyor yapmayın dış kaynaklar parayla satıyor ey üstad siz nereden bahsediyorsunuz

W Çevrimdışı

waxman

Aktif Üye
17 Kas 2018
52
37

Ben dolduruşa gelmem sadece niyetim yardımlaşma ama doğru yalan olmadan dürüstce mesleğimiz çok iyi üçkağıtcı çok dürst bilinçli iş yapsınlar haklarını alsınlar herkes bilinçlenmeli müşteri her daim her zaman haklıdır biz elektronikçilere çok iş düşüyor çok işmiz var

ben sana vereyim vallahi vereyim analiz yap söz hem daha detaylı bilgiler vereyim sen oradan anlatırsın ne zaman analiz saygısızlık oldu bu ülkede haksız para kazanırken saygısızlık olmuyorda bilgileri ortaya döküncemi saygısızlık oluyor yapmayın dış kaynaklar parayla satıyor ey üstad siz nereden bahsediyorsunuz
17MB211 ves430unsl-3d full yazılım varmıdır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt