Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

enes49

Yeni Üye
2 Tem 2020
16
27
hocam kolay gelsin elimde vestel 17mb140 anakarta sahip bir tv var arıza ise Vestel logosunu görüyoruz hemen sonra kapanıyor ve böyle böyle böyle devasm ediyor. yazılımları denedim ama tv kumandaya karşı bir sonuç vermiyor. kapatma düğmesine basılı tutuyorum ama o sadece vestel logosunu çıkarıp kapatıyor tekrar yardım edin lütfen

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
hocam kolay gelsin elimde vestel 17mb140 anakarta sahip bir tv var arıza ise Vestel logosunu görüyoruz hemen sonra kapanıyor ve böyle böyle böyle devasm ediyor. yazılımları denedim ama tv kumandaya karşı bir sonuç vermiyor. kapatma düğmesine basılı tutuyorum ama o sadece vestel logosunu çıkarıp kapatıyor tekrar yardım edin lütfen
alttaki konuda seri paylaşın ful için

H Çevrimdışı

haylaz_prens 

Yeni Üye
1 Tem 2020
4
40
Try this. It's for your TV (17MB140 panel VES236UNTC-2D-N11). If it does not work, it must be rewritten, with the programmer, flash memory or nand. Or the motherboard has a hardware defect.
Left click on "rar"

Thanks for your answer and help I have tried this but it starts but does not end. The red led is blinking fast.

thank you very much anyway ?

H Çevrimdışı

haylaz_prens 

Yeni Üye
1 Tem 2020
4
40
Hımm,o zaman yoko abimin dediği gibi flashı dışarıdan programlıyacaksın veya, bilen birine yaptıracaksın :ok
üstad bu entegre 8 bacaklı kafama yatmayan birşey var 17mb140-sema pdf de SPI FLASH u14 MX25L512 diyor ama benim okuduğum kadarıyla winbond bilmem ne alt taraf okunmuyor voltaj ölçümü yapıyorum. Şemaya göre bu şekilde diyor ama bende resimlerdeki gibi 8 bacak ve 2. bacakta 3.1V var dedigi bacakta volt yok.? normal mi acaba ?
yani ne tam 3.3V veriyor birde farklı bacakta V veriyor. Ben bu entegreyi çıkarsam yenisini taksam TV full yaızlım şeklinde atsam yeniden programlarmı yoksa kesin sıfır bile olsa önce programlanıp sonramı takılması gerekiyor ? Teşekkürler.
Screenshot_16d4abbc1b04e44af.png

H Çevrimdışı

haylaz_prens 

Yeni Üye
1 Tem 2020
4
40
3ve8 nolu ayaklarda 3,3v olması gerekli düşük çıkıyorsa spı arızalıdır. 25l512 değil 25Q128 programlanıp takılacak.

Hocam Merhaba taktım illa kart değişmeden çözecem :) İNŞALLAH. bir programer buldum listede bunlar var ..
Entegre bu : birde bu kodlu ürün var :
1. entegre : 25Q128FVSG
2. Entegre Resimdeki.
entegre.png

Programmer cihazıda Bu :
prgrammer.png

Destekleme Listeside Bu :
desteklistesi.png

Şimdiden teşekkürler Hocam...

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hocam Merhaba taktım illa kart değişmeden çözecem :) İNŞALLAH. bir programer buldum listede bunlar var ..
Entegre bu : birde bu kodlu ürün var :
1. entegre : 25Q128FVSG
2. Entegre Resimdeki.
entegre.png

Programmer cihazıda Bu :
prgrammer.png

Destekleme Listeside Bu :
desteklistesi.png

Şimdiden teşekkürler Hocam...
Çok anlamam programlamadan (tv) ,ama bununla programlıyorlar ,mesela yokoono yokoono bununla programlıyor ,diğer arkadaşlar snırım daha prof bir aletle yapıyorlar ama bu alet iş yapar :ok (ben daha tv flash programlamadım açık yazayım)

M Çevrimdışı

mlevo

Yeni Üye
13 Tem 2020
2
47
merhabalar hilevel 39hl590 seri numarası 7545130600561 televizyon standby ışığı yanıp sönüyor. Titanyum kullanabilir miyim? Birde yazılımı yüklemeyi başlatmak için özel birşey yapmak gerekli mi yoksa yazılım flashtan otomatik mi başlıyor.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
merhabalar hilevel 39hl590 seri numarası 7545130600561 televizyon standby ışığı yanıp sönüyor. Titanyum kullanabilir miyim? Birde yazılımı yüklemeyi başlatmak için özel birşey yapmak gerekli mi yoksa yazılım flashtan otomatik mi başlıyor.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yazılım link
?

Yazılımı zipten çıkartın
Boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
Flash belleği tv nin usb girişine takın
Uzaktan kumanda üzerindeki OK tuşuna basılı tutun
Tv nin fişini prize takın
Tv önündeki led hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakın
1-2 Dakika içerisinde yazılım yüklenecektir

M Çevrimdışı

mlevo

Yeni Üye
13 Tem 2020
2
47
Yazılım link
?
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Yazılımı zipten çıkartın
Boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
Flash belleği tv nin usb girişine takın
Uzaktan kumanda üzerindeki OK tuşuna basılı tutun
Tv nin fişini prize takın
Tv önündeki led hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakın
1-2 Dakika içerisinde yazılım yüklenecektir
eyvallah sağolasın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt