15 Bin TL ye kadar telefon tavsiye.

LQCKDQWN Çevrimdışı

LQCKDQWN 

Aktif Üye
13 May 2021
129
Herkeze merhaba.
Bu aralar bir telefon alma niyetindeyim, malum büyük olan 2-3 sitede belli başlı marka ve modeller var.
Android yada ios farketmez benim için, apple tarafında pek seçeneğim yok gibi iphone 11 hemen hemen bütçemin sınırını denk geliyor, farkındayım çok zamlandı ama yapcak birşey yok.
Android cephesinde ise yıllardır snapdragonlu işlemciler kullandığım için farklı işlemci istemiyorum, örn.exynos, mediatek vs vs.
Samsund s21 fe snapdragonlu modelini yada s22 snapdrogonlu modelini tam olarak bulmuş değilim, malum sitelerde işlemci adını belirtmiyorlar, vede satın alıcağım sitenin güvenli olması gerekiyor.
Sizin öneriniz nedir bu belirttiğim marka ve modelleri nokta atışı olarak satın alabileceğim bir site varmı?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sota Sota Başkan yeni aldı S22 nerden aldın Başkan

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Allah için neden bir cep telefonuna 15 bin TL para harcıyorsun ki? Tamam fiyatları yükseldi de daha düşük paraya işini görecek bir sürü cep telefonu var diye düşünüyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Allah için neden bir cep telefonuna 15 bin TL para harcıyorsun ki? Tamam fiyatları yükseldi de daha düşük paraya işini görecek bir sürü cep telefonu var diye düşünüyorum
Tercih meselesi.
Döviz cinsinden fiyatları belli.
Eski F/P yok artık piyasada.
Yurt dışı da dahil.
Üreticiler paranın tadını alınca şişirmeye başladılar fiyatları.
Bize gelişi zaten ayrı bir serüven. :fiskos

LQCKDQWN Çevrimdışı

LQCKDQWN 

Aktif Üye
13 May 2021
129
Uygun fiyatlı bir çözüm düşünürsen;

İlla Qualcomm olsun dersen;

Umut hocam çok mantıklı 2 seşenek sunmuşsun teşekkür ederim. s22 qualcomm lu modeli bu 2 cihazla hemen hemen aynı fiyata sd 8gen 1 işlemcili o kafamı karıştırıyor vede tam satın alınacak yeri bulamadım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Umut hocam çok mantıklı 2 seşenek sunmuşsun teşekkür ederim. s22 qualcomm lu modeli bu 2 cihazla hemen hemen aynı fiyata sd 8gen 1 işlemcili o kafamı karıştırıyor vede tam satın alınacak yeri bulamadım.
Ona da bir bakayım ama 8Gen1 pek iddialı değil diyorlar.
Tabi beklentiniz ne bilmiyorum, kullanım senaryonuz.

LQCKDQWN Çevrimdışı

LQCKDQWN 

Aktif Üye
13 May 2021
129
Şimdi kısa yanıt olarak zevk meselesi yazıp geçebilirim fakat, bir önceki cihazımı yine qualcomm işlemcili tercih etmem(ileriye dönük custom rom çokluğu açısından) kaç yıl kullandığımı üreticinin android güncellemesi yada güvenlik güncellemesini kestikten sonra, 2-3 yada max 4 yıl, bataryasını kendim değiştirip, custom romlara yönelip son güncel android yazılımını kurup bir okadar sene daha kullandığımı bilemezsiniz tabiki.

Oyun oynamayacaksanız S20FE buradan bakabilirsiniz;

Umut hocam fp açısından çok mantıklı geliyor iyide bir seçim.
Sota Sota üstad almış denildi s22 oda açıklarsa işlemci türünü s22 de gözüm var açıkcası.

Amazon satıyor al geç beğenmezsen iade edersin olur biter :kiskis
Amazon istediğim rengi satmıyor maalesef. pazar yeri satıcısında var siyah ı fakat gıcıklı vs yapabilirler ürün açıldı diye sonra beni biraz uğraştırırlar.
Olmazsa amazon ve pazar yeri satıcısına mail atayım bari işlemci modeli ne diye ve Sota Sota üstadın cevabını bekliyim.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Şimdi kısa yanıt olarak zevk meselesi yazıp geçebilirim fakat, bir önceki cihazımı yine qualcomm işlemcili tercih etmem(ileriye dönük custom rom çokluğu açısından) kaç yıl kullandığımı üreticinin android güncellemesi yada güvenlik güncellemesini kestikten sonra, 2-3 yada max 4 yıl, bataryasını kendim değiştirip, custom romlara yönelip son güncel android yazılımını kurup bir okadar sene daha kullandığımı bilemezsiniz tabiki.

Umut hocam fp açısından çok mantıklı geliyor iyide bir seçim.
Sota Sota üstad almış denildi s22 oda açıklarsa işlemci türünü s22 de gözüm var açıkcası.
Ultra almış sd işlemcili senin bütçeyi aşıyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri