15.000 TL ye televizyon tavsiyesi

F Çevrimdışı

furkan mert

Yeni Üye
4 Eki 2022
10
27
Merhabalar,
15.000 lira civarına sadece netflix, youtube gibi platformlarda kullanılacak, karşıdan değil çeşitli açılardan izlenecek, renk canlılığının ön planda olduğu 65 inç bir tv arıyorum. Televizyonda maç izlenmeyecek, oyun oynanmayacak, uydu yayını izlenmeyecek. Arkadaşlar yaklaşık 3 aydır televizyon bakıyorum ama bir türlü içime sinen bir model bulamadım eğer bir yorumunuz varsa yazarsanız çok sevinirim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
15'e satılan modeller belli.
Yerinizde olsam 65 yerine 55 bakarım. Veya 50.
Büyük ama kötü panel yerine iyi ama küçük panel almayı tercih ederim.
Ki 55 inç üzeri izleme mesafesi olmadıkça tavsiye etmem çünkü görüntüdeki hatalar bariz gözükmeye başlıyor.
Özellikle 75 inç gibi dev boyutlarda bu durum daha çok ortaya çıkıyor.
65 yerine 55 veya 50 inç bakın derim.

Yan açılardan izleyeceğiniz için size IPS panel lazım.

Şu var mesela ama paneli IPS midir bilmiyorum;

55 olan modelde LG IPS vardı. Ama Android değil dikkat edin, yeni QLED modellerinde Android var.
Eski QLED modellerinde de JBL ses sistemi var. Onun Android modellerde olmaması kötü olmuş.

TEKNOwest TEKNOwest A Adem Helvacı

T Çevrimdışı

tayfun67

Yeni Üye
27 Eki 2022
3
28
Dostum açtığın konu teşekkürler, bende tv alma arefesindeyim 15500 tl bütçem var,tekirdağ tarafında oturuyorum, mediamarkt veya vatandan gidip kendim almak istiyorum internetle uğraşasım yok, Tv karşıdan izlenecek yandan veya diğer açılardan çok izlenmeyecek, akşamdan akşama film izlemek için kullanılacak netflix,amazon gibi uygulamalar kullanılacak, aklımda büyüklük olarak 55 inç var 2 modele düşebildim sizin tavsiyeleriniz nelerdir arkadaşlar şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

furkan mert

Yeni Üye
4 Eki 2022
10
27
hocam her ne kadar servis konusu sorunlu olsa da 55c728 modeline de göz atabilirsiniz.

15'e satılan modeller belli.
Yerinizde olsam 65 yerine 55 bakarım. Veya 50.
Büyük ama kötü panel yerine iyi ama küçük panel almayı tercih ederim.
Ki 55 inç üzeri izleme mesafesi olmadıkça tavsiye etmem çünkü görüntüdeki hatalar bariz gözükmeye başlıyor.
Özellikle 75 inç gibi dev boyutlarda bu durum daha çok ortaya çıkıyor.
65 yerine 55 veya 50 inç bakın derim.

Yan açılardan izleyeceğiniz için size IPS panel lazım.

Şu var mesela ama paneli IPS midir bilmiyorum;

55 olan modelde LG IPS vardı. Ama Android değil dikkat edin, yeni QLED modellerinde Android var.
Eski QLED modellerinde de JBL ses sistemi var. Onun Android modellerde olmaması kötü olmuş.

Hocam 55 inç olarak sizin öneriniz var mıdır? benim 55c728 biraz dikkatimi çekiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt